Beykoz amatör kulüplerinde heyecanlı bekleyiş

  • 0
  • 2869
Beykoz amatör kulüplerinde heyecanlı bekleyiş
Beykoz amatör kulüplerinde heyecanlı bekleyiş
Beykoz amatör kulüplerinde heyecanlı bekleyiş

İstanbul Amatör Liglerinde 2022-23 Sezonunun ilk Kura çekim tarihleri belli oldu. Bu belirginlikle birlikte Beykoz amatör kulüplerini heyecan sardı.

A Takımlar düzeyinde ilk başlayacak kategori olan İstanbul SAL’de Beykoz’un birçok takımı mücadeleye çıkacak.

Bu takımlar arasında geçen sezonu TFF BAL’de geçiren ve ligden düşmenin hüznünü yaşayan Beykoz 1908 A.Ş. ile Beykoz İdmanyurdu takımları da var.

Beykoz’u ilk kez Süper Amatör Ligde temsil etmeye hazırlanan Beykoz İshaklıspor'da ise bambaşka bir heyecan yaşanıyor. Bordo-Mavili takım Çubukluspor'un yarışma kakkını satın alırken onun yerinde Süper Amatör Lige dahil oldu.

Yine geçen sezonu grup şampiyonu olarak tamamlayan yılların deneyimli takımı Anadoluhisarı İdmanyurduspor, süper amatörde mücadeleye çıkacak takımlar kervanında yer aldı.

Ortaçeşmespor, Soğuksuspor, Beykoz Çavuşbaşıspor, Paşabahçespor gibi deneyimli takımlar da bu sezon için hazırlık sürecini sürdürüyor.

Geçen sezon İstanbul Süper Amatör Ligde mücadele eden Beykoz takımları arasında yer alan Kanlıcaspor ve Gümüşsuyuspor ise bu sezonu İstanbul 1. Amatör Ligde geçirecek.

İstanbul 2. Amatör Ligde şampiyonluk yaşayan bir başka Beykoz temsilcisi olan Rüzgarlıbahçespor da tarihinde ilk kez 1. Amatör Ligde mücadeleye çıkacak.

Öte yandan, kura çekimi için sabırsızlanan takımlara, kura çekim tarihlerinden iki gün önce katılım evraklarını mutlak surette teslim etmeleri gerektiği uyarısı yapıldı.

BİSK Başkanı Asım Özdemir, yeni sezonun Beykoz takımları için hayırlı olması temennisinde bulunduğu açıklamasında, “İstanbul İlçeleri genelinde futbol heyecanının en üst seviyede yaşandığı ilçelerin en başında gelen Beykoz Kulüplerimize kazasız, belasız, sakatlıkların yaşanmayacağı, centilmenliğin ön planda tutulup unutulmayacağı bir sezon diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Amatör liglerin kuralarının çekileceği tarihler ise şu şekilde belirlendi:

Spor Servisi

Yüzme ve faydaları
Önceki Yüzme ve faydaları
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul