Siyaset

Beykoz altyapı sorunu olmayan bir ilçedir

Beykoz altyapı sorunu olmayan bir ilçedir
2014.09.02 00:00
| | |
4357

9,5 yıldır Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Metin Torun aday adayı olduktan sonra ilk buluşmasını Basın Mensuplarıyla gerçekleştirdi.

Torun “geçen on yılda AK Parti Beykoz’da çok önemli hizmetler başardı. 2-B, mülkiyet ve imar konuları çözüldü ancak önümüzde planlarla, çağdaş şehircilik bilgisiyle yapılacak bir dönüşüm gerçekleşmek zorunda. Bu konuda uzman olduğum için aday adayı oldum” dedi.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıya yerel basının yanı sıra Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül, Tokatköy Muhtarı Erkan Atagün ve Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici’nin de aralarında olduğu bazı mahalle ve köy muhtarı da katıldı.

“Planları birlikte yapacağız”

Metin Torun kısa bir selamlama konuşması yaptıktan sonra neden aday adayı olduğu konusuna açıklık getirdi. Torun “25 yıldır İstanbul’un çeşitli belediyelerinde ve İSKİ’de görev aldım. Son on yıldır da Beykoz Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyorum. Bu sürede Beykoz’un neresinde çukur var, neresinde taş var artık ezbere biliyorum. Dolayısıyla bu demokratik yarışın içerisinde ben de yer almaya karar verdim. Sayın Belediye Başkanımla konuyu istişare ettikten sonra da helalleşerek kendisinden izin istedim.” cümleleriyle aday adaylığı sürecine ilişkin bilgi verirken neden aday adayı olmaya ihtiyaç duyduğunu da şu cümlelerle açıkladı, “Değerli arkadaşlar Beykoz’un 2-B, tapu ve imar sorunlarının çözümüyle birlikte önümüzdeki dönem yeni ve uzmanlık isteyen bir süreç başlayacak. Beykozlu hemşerilerimizi yerinde dönüşüm prensibiyle çağdaş kentleşmenin olanaklarından faydalandırma. Ben seçim sloganım olan “çözüm var” cümlesini bunun için kullanıyorum. Çözüm var sloganıyla bizden önce birileri bir şey çözemedi asla değil. Lütfen bu konu yanlış anlaşılmasın. Mülkiyet sorunu çözüldü ancak şehirleşme konseptine dair çözümüm var çünkü bu benim uzmanlık alanım. İmar ve şehirleşme konularına hakimim. Planlar çıktıktan sonra fotoğraf daha da netleşecek. Bu süreçte ben diyorum ki planları kapalı kapılar ardında değil muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla birlikte yapalım. Bir plan yapılıyor ve daha planlar askıya çıkmadan herkes birşeyler söylemeye başlıyor. Biz planları askıya çıkmadan önce, yapılırken vatandaşlarımızla, muhtarlarımızla paylaşacağız.

Beykoz alt yapı sorunu olmayan bir ilçedir

“Beykoz’un önem teşkil eden alt yapı problemleri geçen 10 yıllık süreçte yapılan çalışmalarla çözüldü. Yani şu anda Beykoz alt yapı sorunu olmayan bir ilçedir. Ulaşım konusunda da önemli çalışmalar yapıldı” diyen Torun “ulaşım sıkıntısı evet bir gerçek fakat bu sadece Beykoz da değil Dünyanın her yerinde olan bir sorun. Fakat burada görünen şu ki, üçüncü köprü yapıldığında, Kavacık kavşak düzenlemesinin de hayata geçmesiyle daha da rahat nefes alacağız.” ifadelerine yer verdi.

“Beykoz’a emek verdik”

Metin Torun “Beykoz’a yapılan hizmetleri, yenilikleri unutmak mümkün değil. Beykoz Belediyesi’nin insanlara hizmetini hiç kimse göz ardı edemez. Bu çalışmaları Başkanımız Yücel Çelikbilek ve yardımcıları olarak bizler de katkıda bulunarak gerçekleştirdik. Beykoz’a emek verdik ve bundan sonra daha da sıkı çalışmalarımız ile Beykoz’u daha güzel yerlere taşıyacağız. Halkın kafasında sıkıntı haline gelen 2B sorunları olsun imar ve mülkiyet sorunları olsun büyük derecede Allah’ın izniyle çözüldü. Geriye baktığımızda sadece halkın tapularını almaları için verilen bir zaman süresi var. Başkanımız seçimden önce tapuları vermek için büyük bir çaba sarf ediyor. Bu çabaların sonucu seçime yetişir mi? Yetişmez mi? Bilinmiyor fakat bir sonraki dönemde Başkanlık yapacak kişiyi de önemli derecede ilgilendirecek bir konu gibi dursa da biz bu olaya Başkanımız ve güçlü kadrosu ile çözülmüş gözü ile bakıyoruz” şeklinde konuştu.

“Beykoz halkı ile birlikte yürüyeceğiz”

Torun konuşmasının son bölümünde şunları söyledi; “Ben Beykoz Belediye Başkanı oldum kafama göre takılayım. Bu düşünce ile yürümek bizde yok, olamaz da. Yürüyeceksek Beykoz halkı ile el ele beraber yürüyeceğiz. Beykoz uygulanacak her projeye, yapılacak planlara varıncaya dek birlikte uygulayacağız. Bu konuda son derece şeffaf olacağız”

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Beykoz, Metin Torun, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"