Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar

  • 1
  • 11349
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar
Beykoz Alperen Ocağı'nda iftar

Beykoz BBP Alperen Ocakları'nın verdiği iftarda gençler, önemli bir sohbete de evsahipliği yaptı.

Ramazan ayı Boğaz'ın İncisi Beykoz'da tüm güzelliğiyle devam ederken, BBP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın gençliği, diğer partilerden de davetlilerin yer aldığı bir iftar yemeği programı düzenledi.  AK Parti Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Saadet Partisi Gençlik Kolları Başkanı Yaşar Ahmet Akkuzu, Alperen Ocakları Beykoz Teşkilatlanma Başkanı Fatih Karaağaç ve Anadolu Gençlik Derneği Beykoz Temsilciliği Komisyon Başkanı Musa Hasan Usta İftar Sofrası'nda buluştu. BBP Gençlik Kolları Başkanı Fatih Güneş'in evsahipliğini üstlendiği iftar yemeğinde hep birlikte oruçlar açıldı ve yemeğin ardından ise siyasi düşünceler paylaşıldı. Beykozlu gençler ise siyasi konularda oldukça seviyeli bir tartışmanın içerisinde yer aldı ve önemli açıklamalar yaptı. Toplantıda yalnızca Dost Beykoz vardı.

Yenilen yemeğin ardından başlayan sohbette ilk olarak AK Parti ve BBP'li temsilciler, davalarının ümmet davası olduğunu ve yaşanılan süreçte de parti ayrımı olmaksızın Müslümanlara yönelik her türlü zulme birlikte karşı durmak gerektiğini belirtti. Bu sırada söz alan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, "Bu ümmetin Peygamberi, 'Ahir zamanda dini elinde tutmak, kor ateşi tutmak gibidir' demiştir. Bizim davamız da ümmet davasıdır ve işimizin ne kadar zor olduğunun farkındayız." dedi. Bu sırada BBP Gençlik Kolları Başkanı Fatih Güneş'in koalisyona dair sorusuna da yanıt veren Mehmet Güler, şöyle dedi:

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler: “Bizim ‘Allahsız kitapsız’ dediğimiz marjinal grup, son seçimde HDP’ye oy verdi!”

"AK Parti'ye rota çizmek isteyenler, ayarın dozunu kaçırdıklarına pişman oldular. AK Parti'den giden oylar, yine zamanla AK Parti'ye geri gelir. HDP'nin yeni bir seçimde yeniden yüzde 13 oy alma ihtimali artık kalmadı. HDP, yeni bir seçimde maksimum olarak yüzde 10,5 ya da yüzde 11 oy alır. Özellikle Batı'da 'Allahsız-kitapsız' dediğimiz marjinal grupların son seçimde HDP'ye çok fazla destek olduklarını gördük. Bugün, Taksim'de yapılan yürüyüşleri görüyoruz. Üç tane HDP'den bir tane-iki tane de CHP'den destek geliyor. Seçim analizlerini bugün herkes yapıyor. Beykoz Acarlar Mahallesi'nde bir önceki seçimde en fazla 30 adet oy varken, son seçimlerde 486 adet oy çıktı orada... Acarlar, Kanlıca ve daha niceleri... İnşallah önümüzdeki seçimler sonrası tek başına bir iktidar kurulur. Çünkü bu ülkede geçmiş yıllarda koalisyonları hep beraber yaşadık."

Bu sırada Alperen Ocakları Teşkilat Başkanı Fatih Karaağaç da düşüncelerini dile getirdi ve 'tek başına iktidar' sonucunun, sanıldığı kadar da 'iyi bir şey' olmadığının altını çizdi. Son seçimlere dair söylenilen ağır ithamların olduğunu kaydeden Karaağaç, MHP'nin koalisyon seçeneğine sıcak bakmadığını ve 'Ben yine oylarımı artırırım' diye düşündüğünü kaydetti. Fatih Karaağaç, MHP'nin olası bir erken seçimde, oylarını artıracağına inanmadığını da sözlerine ekledi.

AK Partili Mehmet Güler: "Doğu'da başarısız olduk!"

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Güler, Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde partisinin oylarının düştüğünü kaydederek, "Biz, bence doğuda başarısız olduk. Eğer başarılı olsaydık, oraya demokrasi tam anlamıyla gelecekti. Yaşanan süreç, Sayın Başbakanımızın hayal ettiği bir süreç değildi. HDP'nin seçimlerde silahla Doğu'daki vatandaşlara oy kullandırdığı söyleniyor. Biz orada başarılı olabilseydik, bunun da önüne geçerdik" dedi. Bu sırada BBP Gençlik Kolları Başkanı Fatih Güneş ise koalisyon konusunda AK Parti'nin tutumunu eleştirdi ve şöyle dedi:

BBP'li Güneş: "AK Parti CHP ile bir koalisyona karşı çıkmamalı!"

"CHP ile AK Parti’nin kuracağı bir koalisyon neden sıkıntı yaratsın ki? Sonuçta koalisyon demek, birlik ve uzlaşma demektir, değil mi? Bence AK Parti buna karşı çıkmamalı..."

'Alperen Ocakları Başkanı ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yardımcısı'ndan Ayasofya ve boş cami yorumu'

Sohbetin sürdüğü sırada Alperen Ocakları Beykoz Teşkilatlanma Başkanı Fatih Karaağaç sözü aldı ve Ayasofya ile ilgili olarak şu yorumu yaptı:

"Merak ettiğim bir de şu konu var: Biz Ayasofya'yı neden kullanamıyoruz? Neden burayı açmıyorlar? Bu soruyu daha önce Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da sordular ve ben kendisinin yanıtını gerçekten takdir ettim. Yani 'Burada bir sıkıntı var, açamıyoruz' demedi! 'Siz önce Sultan Ahmet'i doldurun; sonrasına bakarız' dedi. Bu yanıt ve verdiği mesaj çok önemliydi."

Bu sırada söze giren ve düşüncelerini dile getiren AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Oğuz Kağan Kaya, şu açıklamayı yaptı:

‘Oğuz Kağan Kaya, özeleştiri yaptı ve Yunanistan’da in şa edilen camileri anlattı’

"Şimdi bugün biz, Sultan Ahmet'i veya diğer camileri ne kadar doldurabiliyoruz ve biz, bugün Ayasofya'yı açsak, ne etkisi olacak? Biz de elbette açılmasını isteriz. Ama biz daha diğer camileri dolduramıyoruz ki... Yani İslam'ı camileri boş bırakarak mı temsil edeceğiz? Bu sefer dolmuyor da ne oluyor? Türkiye'nin ayıbı, ümmetin ayıbı oluyor.

Aslında bizim eksikliğimiz: Biz, bugün Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın yaptıklarını, Yunus Emre Vakfı'nın yaptıklarını, mütedeyyin-dindar insanlara anlatmadık. Biliyor musunuz, Yunanistan'da bugün, Osmanlı'dan kalma camiler yaptırılıyor. Bunları bugün, bu ülkenin Başbakanı, Cumhurbaşkanı yaptırıyor. Bugün saldırı altında, ambargo altında olan ülkelere çeşmeler, sulama alanları yapıyoruz. Diğer emperyalist gruplar gibi kola fabrikaları kurup; sömürge amaçları gütmüyoruz. Biz daima bu şekilde iz sürüyoruz. O yüzden bugün Recep Tayyip Erdoğan'ın veya AK Partililerin din derdini sadece Ayasofya üzerinden gütmeye çalışmak yanlıştır. Recep Tayyip Erdoğan'ın zaten ümmetle, dinle alakalı birçok derdi vardır. Bugün bu insanlar namaz kılabiliyorsa, bu Recep Tayyip Erdoğan'ın sayesindedir.

Sohbetin ardından Beykozlu gençler, hatıra fotoğrafı çekindi ve Dost Beykoz'a özel poz vermeyi de ihmal etmedi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyespor’da imza şöleni
Önceki Beykoz Belediyespor’da imza şöleni
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (1 Yorum)

Abdullah Kul (10 yıl önce)

Allah kabul etsin, sizin iftarınız İnşaallah çok makbuldür Niyetiniz Halistir.. Hepiniz Gerçekten İnanmış insanlarsınız Allah sayılarınızı arttırsın. Allah hayırlı işlerinizde yardımcınız olsun. kardeşlerim.

Yorum Yaz