Beykoz Akbaba'daki fabrika kaçak mı çalışıyor?

  • Güncelleme: 17.10.2020 14:25
  • Okunma: 9341 kez
  • Yorum: 2
Beykoz'da yaklaşık 6 ay önce kuruluş çalışmaları başlayan bir boya fabrikasının kaçak üretim yaptığı iddiası nedeniyle mahalle sakinleri eylem yaptı.
Beykoz Akbaba'daki fabrika kaçak mı çalışıyor?

Bazı haber sitelerinde yayınlanan haberlere göre Akbaba sakinlerinin çevredeki boya kokusu ve yoğun dumandan rahatsız oldukları nedeniyle eylem yaptıkları, fabrikanın kaçak çalıştığı ve Beykoz Belediyesinin işyerini mühürlemesine rağmen üretimin devam ettiği iddia edildi.

Zabıtalarca mühürlenen fabrika, "tadilat yapacağız" denilerek alınan izinle gece saatlerinde üretime devam ettiği iddia edildi.

Dost Beykoz'a kısa bir açıklama yapan Akbaba Mahallesi Muhtarı Yüksel Kılıç, fabrikanın şu anda çalıştığını ve mahallelinin de bu durumdan rahatsız olduğunu söyledi.

Kılıç, "Fabrikadan dumanlar yükseliyor. Durum vatandaşların söylediği gibi ve haklı olarak eylem yapıyor" dedi.

Beykoz Belediye kaynaklarından edinilen bilgiye göre, fabrikanın kuruluş aşamasında ruhsatsız faaliyet göstermeleri nedeniyle Kabahatler Kanununa göre para cezası kesildiği ve mühürlendiği ifade edildi.

Yine aynı kaynaklar, daha sonra işletmenin gerekli hazırlıkları yapabilmek amacı ve üretim yapmamak kaydıyla mührün açılmasını istedikleri kaydedildi.

Söz konusu işletmenin Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) raporunu onaylattığı, Beykoz Belediyesindeki işletme ruhsatı işlemlerinin devam ettiği öğrenilirken, yapılan çalışmaların sağlıklı işleyip işlemediğine yönelik bazen kurumda yapılan denemelerin vatandaşlar tarafından yanlış anlaşıldığı bildirildi.

Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin fabrikayı her gün denetlediği, herhangi bir üretimin söz konusu olmadığı ifade edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Akbaba, Eylem

Yorumlar (2 Yorum)

Beykozlu (1 hafta önce)

Beykozun birçok köyünde böyle isletmeler var köylüler rahatsız şikayet etmenize rağmen beykoz belediyesi malasef bunlara göz yumuyor. Ne zabıta müdüründe is var nede ruhsat müdüründe koltuk isgalinden baska yaptik birşey yok. Seçim zamani görücez .

Zehra (1 hafta önce)

Tiner kokusundan ve çıkan dumandan insanlar cam larını açıp çocuklarını sokağa çıkarmıyorlar. Sanayi bölgesinde olması gereken bir işletme mahalle arasında. 7/24 çalışıyor Du bu işletme buna birileri dur demeli.

Yorum Yaz