Siyaset

Beykoz AK Parti Kadın Kolları Muhlama da toplandı…

Beykoz AK Parti Kadın Kolları Muhlama da toplandı…
2015.01.16 00:00
| | |
6216

29 Kasım 2014 Günü yapılan AK Parti İlçe Kongresi’nde, Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen Eczacı İlkay Hakkadoğu, 12 Ocak’ta yapılan Kadın Kolları Kongresi’nde işbaşına gelen Kadın Kolları Yönetim Kurulu asil ve yedek üyelerine bir yemek verdi.

Rüzgarlıbahçe Muhlama Restaurant’ta ki yemeğe Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri Emin Ünlü ve Gül Biçer’de hazır bulundu.

Kadınlar toplantısında, Gaye Zayıf’ın Başkanlığa seçilmesi anısına üzerine fotoğrafı bulunan birde pasta kesildi.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf,  400 delegeden 267’sinin oyunu alarak AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı seçilmiş olmasının kendisi için bir şeref olduğunu ve kendisini bu göreve layık gören tüm partili gönüldaşlarına teşekkür ettiğini dile getirdi.

Kongre sonrası bir araya geldikleri ilk toplantı olduğuna da vurgu yapan Bayan Zayıf, “Öncelikle bu yemekte bizleri bir araya getiren Yönetim Kurulu Üyemiz İlkay Hakkadoğru hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanımızın, Başkan Yardımcılarımızın, İlçe Başkanımızın yanı sıra bizleri seven insanlarla birlikte gerçekleştirdiğimiz kongremizde bana verdiğiniz büyük destekten ötürü hepinize çok teşekkürlerimi sunuyorum. Çalışmalarımızı yaparken Kadın Kolları olarak, asil ve yedek yönetimlerimizi, mahalle başkanlarımızı, ana kademede ki hanım kardeşlerimizi dâhil ederek çalışacağız. Yarın akşam ki toplantımızın akabinde sahaya inmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ayşe Çelikbilek… “Sizler önemlisiniz”

Yemekte kısa bir değerlendirme yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek’te, kadınların Türk siyasetinde en aktif rolü AK Parti iktidarı döneminde aldıklarını ve bu açılımla birlikte kadınların siyasette ne kadar başarılı olduklarını da ortaya koyduğunu belirtti.

AK Partili kadınların arasına her geçen gün yeni isimlerin katıldığını ve bu katılımlardan büyük memnuniyet duymalarının yanında,  camianın büyümesinin geleceğe yönelik önemli mesajlar içerdiğini söyleyen Bayan Çelikbilek, “sizler önemlisiniz… Kadınlar olarak evlerinizde gösterdiğiniz dikkat, özen ve sorumluluğu siyasette gösteriyor olmanız, siyasete saygınlık ve anlam katıyor” şeklinde konuştu.

İlkay Hakkadoğru: “AK Parti Ailesinde olmaktan son derece mutluyum”

AK Parti Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ile kaynaşmak amacıyla birada olmak istediklerini ifade eden AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi İlkay Hakkadoğru, siyasette yeni olmasına rağmen hiç yabancılık çekmediğini büyük bir ailenin içinde yer almaktan son derece memnun olduğunu kaydetti.

AK Parti siyaseti ile uzun süredir ilgilendiğini fakat yaşamının getirdiği bazı öncelikleri hayata geçirmeden aktif siyasete girmek istemediğini dile getiren Bayan Hakkadoğru, “Beykoz’da güven duyduğumuz dostlarımızın davetleri sonucunda uzun süredir takip ettiğim AK Parti’de aktif siyasete girme kararı aldım. Eşimde bu kararıma saygı duyarak bana destek verdi. AK Parti Ailesi içinde nerede olduğumuzun çok önemi yok… Önemli olan birliğin beraberliğin ve dayanışmanın egemen olmasıdır. Bunu da AK Partili kadınlarda fazlasıyla görebildiğim ve sizinle birlikte olduğum için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından AK Partili kadınlar karşılıklı sohbet ederek, yapılacak çalışmalar üzerinde kafa yorarken, Muhlama Restaurant’ın Karadeniz yemekleriyle anlamlı bir gün geçirdiler.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Beykoz, Kadın Kolları, Ayşe Çelikbilek, Gaye Zayıf, İlkay Hakkadoğru

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"