Siyaset

Beykoz AK Parti Kadın Kolları Kongresi yapıldı

Beykoz AK Parti Kadın Kolları Kongresi yapıldı
2015.01.12 00:00
| | |
38908

Foto galeri Video galeri

​Sevim Gülşen'in istifası sonrası vekâleten AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığı'na atanan Gaye Zayıf, Beykoz Belediyesi Nikâh Salonu'nda gerçekleştirilen Kongre'de bu kez Başkanlığı 'seçimle' aldı.

AK Parti Beykoz İlçesi'nin 4. Olağan Kongresi'nde Gaye Zayıf, oluşturduğu listeyle 400 delegeden 267'sinin oyunu alarak partinin kuruluşundan bu yana seçilen 3. Kadın Kolları Başkanı oldu. Oldukça kalabalık olan Kongre'de AK Partili kadınlar, konuklara meyve suyu ve sandviç dağıttı. Beykoz İlçe Teşkilatı'nda AK Partili 'eski ve yenileri' ilk kez bu kadar geniş bir şekilde bir araya getiren Kongre'de kadınlar da coşkulu bir şekilde marşlara eşlik etti, tezahürat yaptı.

AK Parti Beykoz İlçesi Kadın Kolları 4. Olağan Kongresi'ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, eşi Ayşe Çelikbilek ile birlikte katıldı. Beykoz Belediyesi eski Başkanları'ndan Muharrem Ergül'ün de uzun zaman sonra bir AK Parti toplantısında ilk kez görüntülendiği Kongre'de AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan'ın yanı sıra eski Başkan Adem Sefer de vardı ve salona da bu ikili birlikte geldi. Daha önce AK Parti'den Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Kemal Kaya ve Hasan Karakaya da yine uzun zaman sonra objektife giren isimlerdendi. Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk'ün de takip ettiği Kongre'yi partinin sevilen yüzlerinden Recep Yaman sundu. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde de İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda daha sonra konuşmalarla devam edildi.

Yücel Çelikbilek: “AK Parti’yle kadın, kendisinin farkına vardı”

Kürsüye konuşmacı olarak ilk çıkan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'ti. Genel olarak AK Parti içerisinde kadınlara yer verilmesine değinen Başkan Çelikbilek, şunları söyledi:

"Son 10 yıldır, 13 yıldır ilk defa kadın Türkiye'deki siyasetin içinde yerini aldı. Daha önce mutlaka Cumhuriyet'in getirdiği ve kazanımlar içerisinde kadınlardan hep övgüyle bahsettik. Ancak kadına gerçekten değer veren bir siyaset anlayışını Kıymetli eski Genel Başkanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasete girişiyle beraber algılamaya ve görmeye başladık. Kadın Kolları çalışması AK Parti'de çok farklı bir şekilde yerini buldu.

Kadının siyasete girmesi ve siyasetin içinde yer alması konusu, AK Parti döneminde zirve yaptı. Kadın kendisinin farkına vardı. Neler yapabileceğini gördü. Daha önceleri 'dolgu malzemesi' olarak görülen kadın, AK Parti'yle birlikte artık 'karar organlarının içinde ben de varım' diyecek noktaya taşındı. TBMM bugün artık daha önce hiç olmadığı kadar kadın milletvekilleriyle tanışır oldu. Bakanlıklara kadar yükseldiler kadınlar ve haklarıyla, bileklerinin gücüyle... Artık nereye bakarsak, hanım görme şansımız oldukça fazla..."

Mustafa Gürkan, Sevim Gülşen’den “Sevim Abla” diye bahsetti…

Yücel Çelikbilek'in ardından kürsüye gelen AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan da kendi çalıştığı dönemde yaşadıklarını anlatarak, Kadın Kolları eski Başkanı Sevim Gülşen'den helallik istedi. Mustafa Gürkan, şöyle dedi:

"Ben uzun yıllardır bu teşkilatta görev yapan bir kardeşinizim. Bu teşkilatta başladığımda 28-29 yaşındaydım. O günden bu güne kadar birçok hanım kardeşimizle, ablamızla güzel çalışmalar yaptık. Onların yaptıkları fedakârlıklara ben burada şahidim; Allah hepsinden razı olsun.

Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi AK Parti yeni bir döneme giriyor. Bu yeni dönemde, kadrolarda devir teslimi oluyor. Bu elbette AK Parti'nin kendi içindeki dinamizmini gösteren en önemli işaretlerden birisi. Şu anda burada görevi devreden Sevim Gülşen Hanımefendi'yle Sevim Abla'yla biz yaklaşık 12-13 yıl birlikte çalıştık. Özellikle kendisinin 5 yıllık Kadın Kolları Başkanlığı döneminde; gerek yerel, gerek de genel seçimlerde, referandumda; el ele, kol kola ve abla-kardeş paylaşımları içerisinde son derece güzel çalışmalar yaptık. Özellikle de AK Parti’nin son 3 seçimde Beykoz'da ve İstanbul genelinde yükselttiği çıtası, bizim hesaplarımızın da çok ötesinde bir başarıydı. Bu çalışmalarda çıtanın yükselmesinde kıymetli Başkanımızın ve onunla birlikte görev yapan arkadaşlarımızın çok büyük emeği vardır. Ben burada tekrar teşkilatım adına Sevim Hanım'a teşekkür ediyorum, hakkını helâl etmesini istiyorum."

İl Yöneticisi Tuncel: “İstanbul’da 1 milyonu aşkın üyemiz var!”

Mustafa Gürkan'ın ardından söz alan AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Fatma Çiğdem Tuncel de hem İstanbul hem de Türkiye genelindeki AK Parti Kadın Kolları hakkında bilgi verdi. İstanbul'da 149 Kadın Meclis Üyesi bulunduğuna dikkat çeken Tuncel, İstanbul'da 1 milyonu aşkın kayıtlı üyeleri olduğuna dikkat çekti. Fatma Çiğdem Tuncel, şunları kaydetti:

"Sizlere öncelikle AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanımız Sayın Av. Özlem Zengin Topal'ın sevgilerini ve selamlarını iletmek isterim. Kendileri yoldalar ve onun yapması gereken konuşmayı ben yapmaya çalışacağım. Şunu söylemeliyim ki, kadınlarımız yalnızca sosyal hayatta var olmak adına siyasette değiller; artık aynı zamanda kariyer peşindeler. İstanbul'da 149 Meclis Üyemiz var... Hepsi teşkilatımızdan yetişen kadınlarımız... Belediye Başkan Yardımcılarımız da var ve inşallah bundan sonra Belediye Başkanlarımız da olacak İstanbul'da... İstanbul'da ayrıca 4 ana kademede İlçe Başkanımız var.

Bizler AK Parti İstanbul Kadın Kolları olarak gittikçe gelişen, gittikçe büyüyen ve gittikçe de başarılarını yenileyen bir kadın kollarıyız. Her geçen gün sayımız artıyor. İstanbul'da 1 milyon 83 bin adet kadın üyemiz var. Burada emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Biz çok büyük bir aileyiz. Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını yapan bir aileyiz. Buradaki seçimlerde de bir bayrak değişimi yaşanıyor. Listede bazı arkadaşlarımız olacak, bazı arkadaşlarımız olmayacak. Listede olmayan arkadaşlarımız lütfen kırılmasın, gücenmesin. Çünkü onlar bu partiye uzun zaman emek verdiler. Birçok tarihi olaya tanıklık ettiler. En önemlisi de çocuklarına ve torunlarına gelecekte anlatacakları bir Cumhurbaşkanlığı seçiminde görev aldılar. Bu bence her şeye değerdi..."

Gaye Zayıf: “Kendimize muhafazakar demokrat dedik ve kendimizi böyle tanımladık!

Fatma Çiğdem Tuncel'in ardından kürsüye gelen Kadın Kolları Başkan Adayı Gaye Zayıf, oldukça çarpıcı mesajlar verdi. Hem Adnan Menderes, hem Turgut Özal hem de Necmettin Erbakan'ı sahiplenen Gaye Zayıf, "Onların yolu bizim yolumuzdur" diye konuştu. Günün sonunda AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı olacak olan Gaye Zayıf, seçim öncesi son konuşmasında şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bize duyduğu güven, önceki dönem Genel Merkez Kadın Kolları Başkanımız Sayın Fatma Şahin'i Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı yapmasıyla vücut bulmuştur. Sizler, bir yandan siyasetten ekonomiye, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında aktif roller üstleniyorsunuz. Bir yandan da bu ülkenin gelecek nesillerini yetiştiriyorsunuz. Bu nedenledir ki kadın, siyasetin 'nesnesi' değil 'öznesi'dir. AK Parti'nin mücadelesi, bir medeniyet mücadelesidir. Bir adalet mücadelesi, bir kalkınma mücadelesidir. Bizim yolumuz, merhum Adnan Menderes'in yoludur... Merhum Turgut Özal'ın yoludur... Merhum Necmettin Erbakan'ın yoludur... O Menderes, ezanı aslına döndürdüğünde Anadolu'nun her köşesinde insanlar hüngür hüngür ağladılar. O Menderes, camilerin kapılarındaki kilitleri kırdığında, insanlar o camilerde şükür namazlarını kıldılar. O Menderes, Kur'an-ı Kerîm'in öğretilmesinin yolunu açtığında millet, sevinç gözyaşları içerisinde Mushaflarıyla hasret giderdiler. İşte bizler, Menderes'le başlayan 'milletin değerlerini esas alan' bir anlayışla siyaset yapıyoruz. Bu nedenle kendimize muhafazakâr demokrat dedik ve kendimizi böyle tanımladık.

Gaye Zayıf: “Dünyanın en büyük kadın siyasi hareketiyiz!”

Demokratik siyaseti kendi medeniyetimizin değerleriyle de yapılabileceğini tüm dünyaya gösterdik. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın son Kongresi'nde söylediği son sözler ise üzerimize büyük bir sorumluluk yükledi: 'Adalet ve Kalkınma Partisi'ni yani aşkımı, sevdamı, tutkumu, kavgamı; önce Allah'a sonra sizlere emanet ediyorum' dedi. Bizler bu bilinç ve sorumlulukla Beykoz'da 17 bin, İstanbul'da 1 milyon, Türkiye genelinde ise 4 milyonu aşan dünyanın en büyük kadın siyasi hareketinin gönül erleri olarak, gittiğimiz her yerde kadınlarımızın gönül rızasını alarak, gönülden gönle köprüler kurarak, gönülleri fethetmek sevdasıyla yolumuza devam edeceğiz.

Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek, AK Parti hizmetlerini kalıcı hale getirecek ve hizmetlerin üzerinde yeni hizmetler katacak bir seçimin arifesinde olduğumuzun bilincindeyiz. İnşallah devralacağımız bayrağı daha yükseklere taşıyarak, yaklaşan genel seçimlerde yeni bir tarih daha yazacağız. Bu duygu ve düşüncelerle birlikte yol aldığımız, güzel çalışmalara imza attığımız Kadın Kolları Başkanım Sevim Gülşen'e başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, yeni dönemde görev alacak olan arkadaşlarımıza da çalışmalarında başarılar diliyorum. Yeni Türkiye, Yeni Güç; Kadın 2023 hedefinde, 'Durmak yok, yola devam' diyorum..."

Öte yandan Gaye Zayıf'ın Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak 400 delegeden 267'sinin oyuyla seçildiği günde, Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu:

İlçe Yönetim Kurulu (Asil)

1- Alev Turunç Balcan

2- Ayla Türkoğlu

3- Aysun Keçeci

4- Ayşe Arabacı

5- Ayşe Gülşen Özaltan

6- Ayşe Koral

7- Cemile Musaak

8- Cemile Özdemir

9- Esengül Demircioğlu

10- Fatma Beğ

11- Göknur Yazıcı

12- Gülay Şahin

13- Hatice Turp

14- Hünkar Başer

15- Merve Eroğlu

16- Müslime Albayrak

17- Nebiye Çakmak

18- Nezihe Demir

19- Nihal Zorlu Sakallı

20- Nihayet Kandemir

21- Nilgün Türkyaşar

22- Nisa Topçu

23- Nurten Arslan

24- Sabire Demirci

25- Selda Sevinç

26- Sevgi Meydanlı

27- Sevinç Buruk

28- Yasemin Doğan

29- Zaile Akgülo

 

İl Delege (Asil)

1- Gaye Zayıf

2- Ayşe Çelikbilek

3- Ayşenur Gürkan

4- Sevim Gülşen

5- Elif Öksüz

6- Manolya Demirören Tekin

7- Emine Ünlü

8- Gül Biçer

9- Nevin ÇAlışkan

10- Nursen Şahin

11- Fulya Telli

12- Semra Kara

13- Hatice Mercan

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: AK Parti, Beykoz, Kadın Kolları, Kongre, Gaye Zayıf, Yücel Çelikbilek, Ayşe Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"