Beykoz AK Parti’de 2’nci isim: Nevin Çalışkan

  • Güncelleme: 27.02.2015 18:50
  • Okunma: 10947 kez
  • Yorum: 5
Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek'in danışmanı Nevin Çalışkan, 7 Haziran 2015 Seçimleri'nde AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Beykoz AK Parti’de 2’nci isim: Nevin Çalışkan

Özgeçmişi oldukça zengin olan, doğma büyüme Beykozlu, Koro Şefi, Belediye Başkanı eski Yardımcıları'ndan ve halen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in Danışmanları'ndan birisi olan Nevin Çalışkan, Milletvekili olma yoluna girdi. 

AK Parti'den İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adaylığı'nı açıklayan Nevin Çalışkan, seçilmesi halinde hem Beykoz'un gururu olacak hem de partisinin İstanbul'daki 'kadın milletvekili' sayısını artıracak. Kavacık’ta düzenlediği basın toplantısında konuşan Milletvekili Aday Adayı Çalışkan, "Yaşamaktan büyük keyif aldığım, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım, suyundan içtiğim ve buralı olduğum,  değişik zamanlarda değişik alanlarda hizmet verdiğim, dostluğu ve huzuru tattığım öncelikli olarak Beykoz’umuza sonrasında İstanbul’umuza ve Türkiye’mize hizmet etmek amacıyla 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimde bir parçası olmaktan onur ve şeref duyduğum AK Partimde İstanbul 1.Bölge Milletvekilliği Aday Adaylığımı şu an itibariyle açıklamaktan gurur ve mutluluk duyuyorum" dedi ve Aday Adaylığı'nı kamuoyuna ilân etti.

‘İstanbul 1. Bölge’de Vekil cinsiyeti: 14 Erkek – 2 Kadın’

Geçtiğimiz 2011 yılında gerçekleştirilen Genel Seçimlerde AK Parti, İstanbul 1. Bölge'den 16 milletvekili çıkartmıştı. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İdris Güllüce ve Metin Külünk gibi isimlerin de yer aldığı listede, sadece 2 kadın milletvekili bulunuyordu. Beykoz'da Belediye Başkan Yardımcılığı görevini de bir dönem yürütmüş olan Nevin Çalışkan, İstanbul 1. Bölge'den Aday Adayı oldu. AK Parti Genel Merkezi'nin kadına yönelik kontenjanında artışa gitmesi halinde Nevin Çalışkan'ın Aday Adaylığı da büyük bir şans oluşturacak…

Beykoz Belediyesi'nin 6. Dönem Meclis Üyesi olan ve aynı zamanda 5 yıl boyunca Başkan Yardımcılığı görevini başarıyla yürüten Nevin Çalışkan, İstanbul 1. Bölge'den Milletvekili Aday Adaylığı'nı kamuoyuna duyurdu. Beykoz Belediyesi tarihinin 'ilk' ve 'tek' kadın Başkan Yardımcısı olan Nevin Çalışkan, Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu'nun 'Şef'i olarak ilçedeki kültürel zenginliğe de uzun yıllar katkı sunmuştu.

‘Beykoz doğumlu Nevin Çalışkan, 22 yıllık öğretmen…’

Doğma büyüme Beykozlu olan Nevin Çalışkan, 29 Ağustos 1958 yılında dünyaya geldi. Aslen Kastamonulu olan Nevin Çalışkan, Paşabahçe İlkokulu ve Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu'nu bitirdikten sonra sırasıyla, Paşabahçe Ferit İnal ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Fakültesi'nde Davranış Bilimleri Anabilim Dalı'nda 'yüksek lisans' eğitimi alan Çalışkan, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nde aldığı Pedagojik Formasyon sonrası öğretmenlik yapmaya başladı ve 22 yıl bu görevi sürdürdü. Beykoz Musiki Derneği Başkanlığı ve Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Koro Şefliği'ni yürüten AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Nevin Çalışkan, 2006 yılında AK Parti'de İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Sekreter Yardımcılığı; Eğitim, Halkla İlişkiler, Hukuki İşler Komisyonu Üyeliği yaptı ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

‘Nevin Çalışkan, Aday Adaylığı sürecini anlattı…’

Mart 2009 Yerel Seçimleri'nde Meclis Üyeliği'ne seçilen Nevin Çalışkan, Beykoz Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı ve Meclis'te AK Parti Grup Sözcülüğü görevini yürüttü. Evli olan Nevin Çalışkan, iyi derecede İngilizce biliyor... Gerçekleştirdiği basın toplantısında, AK Parti'den İstanbul 1. Bölge Milletvekili olmasının hikâyesini de anlatan Nevin Çalışkan, kararının 'alelacele' verilmiş bir karar olmadığının altını çizdi. Uzunca bir süredir bu kararını sorguladığını ve kararıyla ilgili olarak tecrübeli kişilerden fikir aldığını anlatan Nevin Çalışkan, şunları kaydetti:

"Son zamanlarda görüştüğüm birçok partili büyüğüm, yaşça büyüğüm, partimizin her kademesinden uzun yıllardır çalıştığım partililerim, ailem, bu kararın alınmasında en büyük etkenlerdir. Bundan önce severek yaptığım hizmetlere Rabbim nasip ederse bir yenisini eklemek üzere almış olduğum bu karar; hiçbir kişisel hesap, hırs ve ihtiras içermemektedir ve gelecekte de içermeyecektir.

Bu kararı ve sorumluluğu almama neden olan gerekçelerimi açmak sizinle paylaşmak istiyorum. Öncelikle bu güne kadar edinmiş olduğum eğitim, bilgim, yeteneklerim ve tecrübelerimi ülkemize, halkımıza ve insanlığa hizmet olarak sunmak istiyorum. Sizlerin de malumunuzdur ki, toplumumuzda, sivil yapılanmalarda ve siyaset alanında kendimi de içinde hissettiğim kadınların yeterince yer alamaması veya almaması gerçeğidir. Bu gerçekledir ki, kendimi bu döngüyü kıracak gelişmede rol almak, katılımcılığı paylaşmak ve öncelikle de kadınları temsil etmek istiyorum.

Nevin Çalışkan: “Beykoz’a hizmetkâr olmak istiyorum...”

Dünya ile aynı dili konuşabilecek değerlerimizin olduğunu gösterebilmek ve yaşama geçirilmesinde mücadele etmek... AK Parti kazanımlarını yeni dönemde hız kesmeden devam etmesini sağlamak ve ulusal ölçekte birçok projeye yenilikçi bir bakış açısı kazandırmak... İleri kentleşme ile sosyal yaşam alanlarında İstanbul’u bölgemizi ve ihtiyaçlarını bilen birisi olarak çalışma projeksiyonlarımla uygulamada katılımcı olmak... Beykoz’umuzun yerel hizmetlerinin daha hızlı ve kesintisiz sağlanabilmesinde, Merkezi Hükümetle münasebetlerinde, tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde yönetimlerine hizmet etmek... Beykoz’umuzun güzellikleriyle birlikte kendine münhasır altyapısıyla birlikte çetrefilli sorunları olan mülkiyet, yapılaşma, eğitim ve istihdam gibi konuları bizzat içinde yaşayan birisi olarak, partimizin kazanımları ile getirdiği çözümleri, en ileri seviyeye taşımada temsil etmek ve Beykoz’umuza hizmetkâr olmak istiyorum.

Değerli dostlar! Yokluğu buram, buram kendini hissettiren bu kent, bu şehir, bu memleket hepimizin! Gelin, bu güzel memleketi herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir ülke haline getirmek için el ele çalışalım, fikirler üretelim, hayata geçirelim. Gelişen dünyanın tüm avantaj ve imkânlarını, güzel memleketimize kazandırarak geleceğimizi şekillendirelim. Önümüzdeki seçimlerin ülkemize, milletimize, Müslümanlara ve tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisi ile aydınlıklara çıkaracak bir seçim olmasını diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Gelin, her ilde, AK kadroların ışıklarını yakmaya devam edelim. Hep birlikte Yeni Türkiye!"

Haber Merkezi

Yorumlar (5 Yorum)

gülten izci (7 yıl önce)

Sevgili ve değerli hocam, herkonuda oldugu gibi millet vekil adaylıgınızda basarılı bır sekilde üstün performans göstereceğinizi umuyor ve yürekten destekliyorum,Beykoz ilçemize faydalar sağlıyacagınıza inanıyorum.Başarılarınızın devamını diliyorum. sevgi ve saygılarımızla, İZCİ AİLESİ

Fatma Kuzu (7 yıl önce)

Ülkemizin sizin gibi dürüst, yürekli,çalışkan açık fikirli kadınlara ihtiyacı var. Adaylığınızı kutluyor, yürekten destekliyorum..

REYHAN DURDANE FIRAT (7 yıl önce)

Beykoz'umuzun gururu,Değerli Hocam,Değerli Başkanım Ak Pari İstanbul 1.Bölge Milletvekili Aday Adaylığınız hayırlara vesile olsun yürekten inanıyorum ki Rabbim Kaderinize Milletvekilliği yazmış olsun, biz de sizinle her zaman omuz omuzayız.Yolunuz,bahtınız açık olsun

misafir (7 yıl önce)

bunlara kalmışsa ne demek. aday ol da seni görelim.

Semih Yazıcı (7 yıl önce)

Akparti bunlara kaldıysa... Diyecek sözüm yok.

Yorum Yaz