Beykoz Adliyesinde koronavirüs tedbirleri

  • Güncelleme: 08.07.2020 16:32
  • Okunma: 5415 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Adliyesinde, yeniden faaliyete başladıktan sonra yeni tip koronavirüs tedbirleri üst seviyede uygulanıyor.
Beykoz Adliyesinde koronavirüs tedbirleri

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan önlemlerde en dikkat çekici olanı da adliye binasına aynı anda belirli sayıda vatandaşın kabul edilmesi olarak görülüyor.

Adliye içerisindeki vatandaş sayısı belli bir sayıya ulaştıktan sonra adliye içerisinde herhangi bir işlemi olan vatandaşlar içeri girebilmek için, içerideki bir vatandaşın dışarı çıkmasını bekliyor.

Kaymakamlık ve çeşitli idari binaların bulunduğu kampüs alanına girerken de vatandaşlar X-Ray cihazlarında güvenlik aramasından geçirildikten sonra elektronik cihazlarla ateşlerine bakılıyor.

Öte yandan Beykoz Adliyesine girişte de güvenlik kontrolünden geçen vatandaşlar, burada da ateş ölçümüne tabii tutuluyor.

Belirli alanlara konulan el dezenfektanlarının sürekli dolu olmasına önem verilirken, içeride maskesiz dolaşılmasına hiçbir şekilde müsaade edilmiyor ve görevliler sosyal mesafenin korunması için vatandaşları sürekli uyarıyor. Ayrıca yerlere sosyal mesafe kuralları için levhalar da yapıştırıldı.

Öte yandan içeride duruşması olan vatandaş da artık koridorda değil bina dışında veya yine bina dışındaki kafeteryada bekliyor. Duruşma sırası gelen vatandaşları içerideki görevli dışarı çıkarak adını söyleyerek içeri alıyor. Yine bu içeri girme sırasında da güvenlik tedbirleri ve ateş ölçümleri devam ediyor.

İstanbul'daki diğer adliyelerde olduğu gibi 15 Haziran sonrasından itibaren bu tedbirler yürütülüyor.

Öte yandan Beykoz Adliyesi çalışanlarında şu anda pozitif vaka olmadığı da bildirildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz