Güncel

Beykoz Adliyesi'nde FETÖ'cü var mıydı?

Beykoz Adliyesi'nde FETÖ'cü var mıydı?
01.09.2016 21:02
| | |
5405

İstanbul’da 91 adliye personeli "FETÖ ve PDY üyesi olmak" suçundan tutuklandı. İstanbul ve Beykoz Adliyesi’nden ise 68 kişi gözaltına alındı…

İstanbul Cumhuriyet BaşsavcılığıTerör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından FETÖ'nün darbe girişiminin ardından İstanbul'daki adliyelerde görevli personele yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında, İstanbul'daki 9 adliye ile ceza infaz kurumlarında görevli toplam 371 personel hakkında gözaltı kararı alındığı ortaya çıktı. Bu kişilerden 365'i gözaltına alınırken, 6'sının yakalanmasına çalışıldığı belirtildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na farklı günlerde sevk edilen şüphelilerden 91'i, "FETÖ/PDY üyesi olmak" suçundan tutuklandı. Şüphelilerden 162'si adli kontrol şartıyla, 4'ü ise emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Diğer 108 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

- İstanbul Adalet Sarayı ve Gaziosmanpaşa Adliyesi; 119 kişi gözaltına alındı. 3 kişi tutuklandı. 60 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Anadolu Adalet Sarayı ve Beykoz Adliyesi: 79 kişi gözaltına alındı. 38 kişi tutuklandı. 41 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Anadolu Yakası Ceza İnfaz Kurumları; 44 kişi gözaltı alındı. 4 kişi tutuklandı. 10 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Bakırköy Adliyesi; 39 kişi gözaltına alındı. 8 kişi tutuklandı. 31 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Bölge İdare Mahkemesi; 7 kişi gözaltına alındı. 3 kişi tutuklandı. 4 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Büyükçekmece Adliyesi; 21 kişi gözaltına alındı. 8 kişi tutuklandı. 4 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

- Küçükçekemece Adliyesi; 33 kişi gözaltına alındı. 27 kişi tutuklandı.

- Silivri Adliyesi; 29 kişi gözaltına alındı. 16 kişi serbest bırakıldı.

Kaynak: Ajanslar

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Adliye, Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanması

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"