Güncel

Beykoz Adliyesi, ilçeye adalet dağıtacak

Beykoz Adliyesi, ilçeye adalet dağıtacak
2014.09.01 00:00
| | |
9779

Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'nın düzenlediği bir 'kokteyl' ile Adli Yıl açılışı gerçekleştirildi.

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki tüm adliyeler Kartal'daki T.C. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na taşındığı halde, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de gayretleriyle ilçede kalan Beykoz Adliyesi'ndeki adli yıl açılışında heyecan hakimdi. Beykoz Adliye Sarayı'nın içerisinde düzenlenen Adli Yıl açılışına hâkimler, savcılar, adliye personeli ve Özel Kalem çalışanları katıldı. Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Cemil Kuyu da bu tür bir organizasyonla ilk kez bir Adli Yıl açılışı yaptıklarına dikkat çekerek, "Çalışanlarımızla birlikte yeni döneme güzel bir kutlama ile girmek istedik. Mutluyuz. Bütün dileğim; iyi bir dönem olması ve arkadaşlarımızın başarılı bir yıl geçirmesi. Bunun yanı sıra vatandaşlarımıza en kısa zamanda adaleti teslim etmek adına çalışma yapmak istiyoruz. Beykoz Adliyesi’nde hepimiz uyum ve huzur içerisinde çalışıyoruz.  Yaptığımız bu organizasyonu geleneksel hale getirmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

İstanbul Barosu'nun Beykoz temsilcisi Avukat Hikmet Baki ise Dost Beykoz'a özel olarak yaptığı açıklamada, "Bizler, bağımsız yargının tarafındayız" diye konuştu. Hükümet ya da bir başka oluşumun yargı içinde olumsuz bir etki oluşturacak şekilde yer almasının hukuk devleti adına kabul edilemez olduğunu vurgulayan Avukat Baki, "Bizler, yargının bağımsız ve kurucu unsurlarından olan savunma makamı olarak, keyfilikten uzakta, yürütmenin ve yasamanın yargı denetimine tabi olduğu hukuk devletinden yanayız" dedi. Beykoz Adliyesi'nin ilçede kalmasının, çok geniş bir yüzölçümüne sahip Beykoz adına önemli ve yerinde bir karar olduğunun altını çizen İstanbul Barosu'nun Beykoz temsilcisi Avukat Hikmet Baki, tüm meslektaşları ve Adliye çalışanları için verimli bir yıl olması temennileriyle sözlerini son verdi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Adliyesi, Adli Yıl Açılışı, İstanbul Baro Temsilcisi, Avukat Hikmet Baki, Beykoz, Cumhuriyet Başsavcısı, Cemil Kuyu

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"