Yaşam

Beykoz, Adife Öğretmenini Uğurladı

Beykoz, Adife Öğretmenini Uğurladı
2014.08.14 00:00
| | |
9541

Beykoz'un sevilen öğretmenlerinden Adife Yıldız 46 yaşında kansere yenik düşüp, hayatını kaybetti. Cenazeye katılan yüzlerce kişi Adife Öğretmenini gözyaşlarıyla uğurladı.

Cenaze namazını kıldırmak üzere geldiğini veAdife Öğretmenin okul arkadaşı olduğunu söyleyen konuk imamın da gözleri doldu. İmam,"Cenaze Namazı'nda Hoca önde cemaat arkada durur. Gün gelir cemaatten birisi imamın önüne geçer. Hayat kadar ölüm de bir gerçektir. Ancak büyük insanların acısı da büyük olur. Arkadaşımız, meslektaşımız Adife Öğretmen'i son yolculuğuna uğurlarken hepimiz bu acıyı derinden hissediyoruz" dedi.

Adife Öğretmen'in eşi ve aynı zamanda Beykoz Halk Dansları Topluluğu Genel Sanat Yönetmeni olan Bayram Yıldız, çok sevdiği eşini uğurlarken ayakta güçlükle durabildi. Başsağlığı dileklerini kabul ederken eşinin tabutunun yanından bir an olsun ayrılmayanBayram Yıldız'a yakınları koluna girerek destek verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek başta olmak üzere siyasiler, öğretmenler ve öğrenciler de cenaze töreninde hazır bulundu. Beykoz Yıldırım Beyazıt Cami'nin avlusunu dolduran yaklaşık 200 kişinin bir hayli üzgün olduğu gözlendi. Genç yaşta kaybedilen kıymetli bir öğretmenin ardından gözyaşı döken onlarca kişi, kayıp giden bir yıldıza ağladı.

Cenaze namazının ardından yüzlerce kişinin omuz verdiği tabut, özel bir arabaya konularak, toprağa verilmek üzere İzmit'e gönderildi.

Beykoz'un en tanınmış simalarından olan Adife Öğretmen eğer yaşasaydı, 1 Eylül'de 47. yaş gününü kutlayacaktı. Dost Beykoz ailesi olarak bizler de genç yaşta aramızdan ayrılan bu büyük insanın aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor; merhuma Allah'tan rahmet ve kederli ailesine, arkadaşlarına, öğrencilerine başsağlığı diliyoruz.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Bayram Yıldız, Vefat, Adife Yıldız, Öğretmen

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"