Beykoz açıklarında gemi ile tekne çarpıştı... 2 ölü

  • 0
  • 7171
Beykoz açıklarında gemi ile tekne çarpıştı... 2 ölü
Beykoz açıklarında gemi ile tekne çarpıştı... 2 ölü

KEGM, Beykoz Poyrazköy açıklarında bir gemi ile teknenin çatıştığını ve olaya müdahale edildiğini bildirdi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Beykoz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün altında Portekiz bandralı bir gemi ile 7 metre boyundaki bir teknenin çatıştığını bildirdi.

Poyrazköylü balıkçılar kazada hayatlarını kaybetti

Kazada iki kişinin öldüğü bildirilirken, ölen kişilerin Poyrazköylü balıkçılar olduğu kaydedildi. Aslen Rizeli oldukları öğrenilen kişilerin 75 yaşındaki Salih Bayraktar ve 54 yaşındaki Burhan Ataman olduğu bilgisine ulaşıldı...

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün altında AS ROSAILA isimli bir gemi ile içerisinde 3 kişi bulunan 7 metre uzunluğundaki bir geminin çatıştığını bildirdi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü altında AS ROSAILA isimli bir gemiyle içinde 2 kişi bulunan 7 metre boyundaki bir balıkçı teknesinin çatışması üzerine KURTARMA-12 ve MEHMETÇİK römorkörümüz, KEGM-8 ve TAHLİSİYE-1 botumuz ve balıkadamlarımız ivedilikle olay bölgesine gönderildi." ifadeleri kullanıldı.

İstanbul Valiliğinden açıklama

İstanbul Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, tekne içerisinde bulunan 3 kişiden birinin cansız bedenine ulaşıldığı, iki kişinin ise Rumelifeneri'nde ambulansa teslim edildiği ifade edildi. 

Açıklamada, "Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü KURTARMA-12 ve MEHMETÇİK römorkörü, KEGM-8 ve TAHLİSİYE-1 botu ile balıkadamlar olay bölgesine ivedilikle sevkedilmiştir. Olay bölgesinde ekiplerimizce yürütülen çalışmalarda; batan balıkçı teknesinden bir kişinin cansız bedenine ulaşılırken, iki kişi kurtarılmıştır. Kurtarılan iki kişiden biri hastaneye sevk edilmiştir. Konuyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatılmıştır."

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Valilik açıklamasının ardından bir açıklama daha yaptı. Tekneden çıkarılarak hastaneye kaldırılan bir kişi tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bu gelişmenin ardından kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 2'ye çıktı. 

Ekiplerce sudan çıkartılan iki kişi, Rumelifeneri'ne götürülerek sağlık ekiplerine teslim edildi.

Haber Merkezi

Beykoz Yenimahalle Spor Kulübü Tesisleri açıldı
Önceki Beykoz Yenimahalle Spor Kulübü Tesisleri açıldı
Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Sonraki Gazeteci Özlem Gürses'ten iddialı Beykoz çıkışı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz