Beykoz açıklarında bir dev, görenler hayran kaldı

  • Güncelleme: 13.11.2020 15:36
  • Okunma: 3245 kez
  • Yorum: 0
Türkiye'nin üçüncü sondaj gemisi Kanuni, kendisine eşlik eden Sahil Güvenlik botlarıyla birlikte Beykoz açıklarından geçerken hayran bıraktı.
Beykoz açıklarında bir dev, görenler hayran kaldı

Kanuni'nin Beykoz önlerinden geçişi sırasında bazı vatandaşlar el sallarken bazıları Türk bayrağı açtı, birçok ilçe sakini de o anları cep telefonlarıyla kayıt altına alarak ölümsüzleştirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı programla Haydarpaşa'dan sondaj çalışmaları için Karadeniz'e uğurlanan Kanuni sondaj gemisi vatandaşları hayran bıraktı.

Heybetli yapısı ve ağırlıkta kullanılan kırmızı renklerle birlikte görsel şölen oluşturan Kanuni Sondaj Gemisi'ne Sahil Güvenlik ekipleri de eşlik ediyor.

Karadeniz'deki sondaj çalışmalarına dahil olmak üzere sabahın erken saatlerinde Haydarpaşa'ya demirleyen Kanuni'ye Kıyı Emniyeti'ne bağlı Nene Hatun, Kurtarma 5 ve Kurtarma 11 botları sondaj gemisine eşlik etti.

Kanuni, Türkiye'nin hidrokarbon potansiyelini açığa çıkarmak için mavi vatanda çalışmalara devam ediyor. Ülkemizin üçüncü sondaj gemisi olan Kanuni, 2020 başında filoya katıldı.

2012'de inşa edilen gemi 227 metre uzunluğa ve 42 metre genişliğe sahip. Kanuni sondaj gemisi, Karadeniz'de Fatih ile birlikte petrol ve doğal gaz arayacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kanuni, Sondaj

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz