Yaşam

Beykoz Acarlar Mahallesi Cami, hizmete giriyor

Beykoz Acarlar Mahallesi Cami, hizmete giriyor
27.08.2015 18:57
| | |
5943

Beykoz'un artık 45 mahallesinin tamamında Cami olacak.

Toplamda 7 bini aşkın nüfusuyla, yalnızca Beykoz'un değil İstanbul'un da en popüler mahalleleri arasında yer alan Acarlar Mahallesi, 4 yıllık bir emeğin ardından hizmete giriyor. Beykoz’un cami olmayan tek mahallesi olarak bilinen ve bu özelliği dolayısıyla da kamuoyunda uzun süre tartışma konusu olan Acarkent, Kurucusu İsmet Acar'ın finanse ettiği Cami'ne yarın kavuşuyor.

Yaklaşık 2 milyon Türk Lirası’na malolan Acarlar Cami’nin 28 Ağustos 2015 Cuma günü (yarın) kılınacak Cuma Namazı ile açılışı yapılacak. Acarlar Cami'nin açılışının ilk gününde, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Acarlar Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Beykozlu İşadamı İsmet Acar da hazır bulunacak ve açılış törenine katılacak.

Acarlar Mahallesi'nin artık bir camisi var... Beykoz'un 45 mahallesinden, ibadethanesi olmayan tek mahalle olan Acarlar'da 2011 yılında başlayan çalışmalar neticelendi. Kapalı alanı 300 ve açık alanı 500 kişi kapasiteli olan Acarlar Cami, yarın mahallelilerin hizmetine sunulacak. Açılışına, Beykoz'un pek çok tanınmış simasının da katılması beklenen Acarlar Cami'nde açılışın ardından ilk Cuma Namazı da kılınacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Güncel Haberler, Acarlar Mahallesi, Cami, Açılış, İsmet Acar

reklam
1 Yorum
A. Raif Öztürk28.08.2015 11:32:42

Hayırlı olsun inşaallah... Emeği geçenlerden ve her türlü katkıda bulunanlardan Allah cc Razı olsun...

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"