Beykoz’a yepyeni bir spor tesisi

  • Güncelleme: 01.03.2015 20:32
  • Okunma: 9058 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi tarafından amatör spora verilen destek kapsamında Soğuksu Spor Kulübü yeni bir halı saha ve tesise kavuştu.
Beykoz’a yepyeni bir spor tesisi

Soğuksu Spor Kulübü Muzaffer Hamza Tesisleri ile Ahmet Aksu Halı Sahası futbola yetenekli gençleri bekliyor.

İlçedeki gençlerin spor olanaklarını arttırmak, sporu yaygınlaştırmak ve amatör sporu geliştirmek amacıyla 19 spor kulübüne düzenli destek veren Beykoz Belediyesi, Soğuksu Spor Kulübü’ne bir tesis ve halı saha kazandırdı.

Her detay düşünülerek tasarlandı

Kulübün idari binası olan Muzaffer Hamza Tesisleri gençlerin spor başarısı için her detay düşünülerek yenilendi. Binada soyunma odaları, hakem odaları, yönetim odaları ve derslik yapıldı.   

Bakımsız ve atıl vaziyette duran 2 saha ise baştan başa yenilenerek tek bir saha haline getirildi ve Ahmet Aksu Halı Sahası adını aldı. Sahanın büyümesiyle gençlerin spor olanakları da daha rahat spor yapabilmelerine olanak sağlanmış oldu.

Sahanın çevre düzenlemesi, yolların asfaltlanması yine Beykoz Belediyesi tarafından tamamlandı. 

Hanımlar da yararlanacak

Bu çalışmaların yanı sıra kulüp binasında hanımlara yönelik bir de fitness salonu hazırlandı. Salonun açılmasıyla hanımların spor ve sağlıklı yaşama teşvik edilmesi amaçlandı. Sürekli yaşayan bir yer olması planlanan tesiste bir kafeterya da bulunuyor.

950 Bin TL’ye mal oldu

İlçenin spor kenti olma yolunda hızla ilerlediğini söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 5 yılda 19 amatör spor kulübüne 400 bin TL yardımda bulunduklarını belirterek“Soğuksu Spor Kulübü Muzaffer Hamza Tesisleri, sportif yatırımlarımızdan sadece biriydi. Beykoz’da sporu kalkındırmak ve geliştirmek için çalışmalarımız devam edecek, çünkü belediye olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı yetişmesini önemsiyoruz.” dedi.

Beykoz Belediyesi’nin sportif anlamda yaptığı büyük yatırımlardan birisi olan Soğuksu Spor Kulübü Muzaffer Hamza Tesisleri 950 bin TL’ye mal oldu.

Spor yatırımlarına hızla devam eden Beykoz Belediyesi, Yenimahalle’de benzer bir tesisin inşa ediyor. Tesisin bu yıl içerisinde hizmete açılması planlanıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz