Beykoz'a yeni hastane nereye yapılacak?

  • 4
  • 27019
Beykoz'a yeni hastane nereye yapılacak?
Beykoz'a yeni hastane nereye yapılacak?

Beykoz'a yapılması için çalışmaları bir süredir devam eden yeni hastanenin yeri belli oldu.

Beykoz'a yeni yapılacak hastane için geçtiğimiz günlerde ilçe yöneticiler Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile bir araya gelmişti.

Bu kapsamda yapılan toplantıda yeni hastanenin Türk - Alman Üniversitesi'nin yanında bulunan Milli Eğitim Bakanlığı'na ait eğitim kampüsünde yapılması kararlaştırıldı.

Toplantı sonrası AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ve Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, sosyal medya hesaplarından ayrı ayrı açıklama yaptı.

Dilmaç, "Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer ve İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya ile Şahinkaya eğitim alanının bir kısmının yeni hastane için ayrılması hususunda verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Nazik ev sahipliği için Sayın Bakanımıza ve bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimiz Sayın Belma Satır'a teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum"

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da şunları kaydetti:

"Hazırlıklarını yürüttüğümüz Beykoz’umuza yapılacak yeni hastanenin yeri hakkında bugün verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Milli Eğitim Bakanlığına ait Şahinkaya’da bulunan arazinin bir kısmının hastanemiz için ayrılması hususunda olumlu bir ilerleme kaydettik. Kıymetli destekleri için Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'e, İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya'ya ve bu süreçte bizi yalnız bırakmayan İstanbul Milletvekilimiz Mihrimah Belma Satır'a teşekkür ediyorum. Sürecin başından bugüne ilgi ve desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca'ya da şükranlarımı sunuyorum. Beykoz'umuza hayırlı olsun."

Haber Merkezi

Beykoz'un 109 yıllık kulübünde bayrak değişimi
Önceki Beykoz'un 109 yıllık kulübünde bayrak değişimi
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (4 Yorum)

oflu recep (2 yıl önce)

sizin hiç avrupada yaşamadığınız yorumlarınızdan belli oluyor hastane helede yeni yapılan hastaneler hiç bir zaman şehrin göbeğinde yapılmaz tabi beykoz şehir değil fakat hemen yanı başında bu kadar güzellik yeşillik ler arasında tertemiz havadar yer varsa neden paşabahçedeki yere hastane yapılsın eksoz dumanlarını yutmak içinmi veya neden tepe üstüne hastane yapılsın bu iki hazır hastaneden birinin yerine hastane yapmaya kalksanınz 1.Buraya giden hastalar bu hastane bitene kadar hangi hastanelere gidecek yeri yerinden oynatacak 2.Bu iki hastaneninde doktorların hastaların araçlarıyla giderek rahat park yeri yapılması için yeterli alanı yok görüyorsunuz doktorlar sizce park edebiliyor mu yoksa araçlaraı neredeyse üst üst te gelmiş gibi bir aracın çıkabilmesi için kaç aracın yol vermesi lazım medeni gibi park yerlerine kavuşulsa yeşillekler arasında dahamı kötü olur 3.Neden hemen ön yargılı konuşup şartlanıyor sunuz bazı yorum yapmış kimselerin derdi üzüm yemek değil bütün insanlar için böyle güzel yapılacak bir şehir hastanesi içinde siyasete benzer algılar yapılmaz bu yalnız TÜRKİYE insanına mahsus özel bir durum böyle durumlarda hizmet kimden gelirse gelsin avrupalı insanlar sezarın hakkını sezara verirler. Her halde şahin kayaya yeni hastane yapacak devletin toplu ulaşımı sizden daha iyi düşündüğü de bir gerçek 4. Diyeceksiniz ki bazı yerlerde şehrin göbeğinde hastaneler yapıldı mesela kadiköy kadıköy de yeşillik alan olmadığından bizim gibi şanslı değiller çok uzak yeşillik alana yapsanız bu seferde oranın halkı haklı olarak istemeyecek zaten oranın alanı çok büyük bir yerdi. Tepe üstü hastanesi yenilenirken birilerinin nasıl fitne çıkarıp ortalığı karıştırdığını insanları kışkırtıp bir birlerine nefret tohumu saçtığını biliyoruz ve diğerleri gibi. Şimdilik hale hazırda burada bir sorun yok belkide çoğu insanların yeni hastane yapılacağından haberi yok

M.YLDRM (2 yıl önce)

merhaba BEYKOZ. yeni bir ürün emtia, obje. yapı vs yapmak her her zaman takdir toplar. ( doğru yeniler için) yeni hastane yapma fikri ihtiyaçtan kaynaklanan ÇOK GECİKMİŞ bir karardır. yapılacak olan bu çalışmayı tek bir kaygı ile koşulsuz destekliyoruz. HASTANE olması gereken mekan nerede olmalıdır ve ne tür kriterleri vardır. ( DEDEM biliyordu biz neden unuttuk .! ) konum. ulaşım bölge ve nitelikli coğrafya dikkate alınmadan. hali hazırdaki bir araziye hastane yapılır mı. (hadi canım ) siz ne anlarsınız diyen biri mi var. olmalı ki FİKİR , GÖRÜŞ ve düşünce harmanlaması ile daha düzgün işler yapmaya teşvik edilsin. BEYKOZ da YENİ hastane yapılacak TEK yer TEPEÜSTÜ hastanesinin bulunduğu mekandır. sabah gün doğarken ilk ışıklar burada. gün batımına kadar GÜNEŞ hiç bir engel olmaksızın sizinle. HAVADAR ve tertemiz bir ortam. manzara umut ve huzur veriyor. ............. ............. .............. hastalara acil şifalar. Doktorlara. sağlıkçılara kolaylıklar dileriz.. Mahmut YILDIRIM.

hüseyin (2 yıl önce)

Yeni hastane yeri, beykozluların toplu ulaşım ve özel araçlarla ulaşabileceği bir konumda olmakla beraber, halkın çoğunluğunun yaşadığı yerlere uzaklığı da bir gerçek,bu dezavantajın aşılması ve beykozda ihtiyaç duyulan toplu konut sorununun hastaneye yakın alanlarda giderilmesi hususunu Beykoz belediyesi değerlendirmelidir.

kartal 1903 (2 yıl önce)

SEÇİLMEDEN ONCE AKIT GAZETESİNE VERDİGİ RÖPÖRTAJ-----Murat Aydın, “Buradaki önemli konulardan bir tanesi de hastane meselesidir. Allah nasip ederse diğer hastaneyi kapatıp Tepeüstü’ndeki hastaneyi büyüteceğiz. Önce Tepeüstü’ne tam teşekküllü yeni bir hastane yapılacak, ardından Paşabahçe’deki devlet hastanesi kaldırılıp, Paşabahçe Meydanı ile birlikte orası yeniden ele alınıp düzenlenecek. Bu şekilde orası yeni ve tam teşekküllü bir hastaneye kavuşmuş olacak hem de Paşabahçe yeniden camla buluşacak” dedi.

Yorum Yaz