Beykoz’a yeni güzergahlar, yeni otobüsler

  • Güncelleme: 30.09.2015 18:47
  • Okunma: 15139 kez
  • Yorum: 7
Beykoz’da yaşanan ulaşım sorunlarına uzun süredir çare arayışlarını sürdüren Beykoz Belediyesi İETT yetkilileriyle bir toplantı yaptı.
Beykoz’a yeni güzergahlar, yeni otobüsler

Beykoz’da yaşanan ulaşım sorunlarına uzun süredir çare arayışlarını sürdüren Beykoz Belediyesi İETT yetkilileriyle bir toplantı yaptı.

Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine çalışmalara hız veren Beykoz Belediyesi, İETT ile sağladığı koordinasyon ve işbirliğinin alanını da genişletiyor.Beykoz Belediyesi ilçedeki ulaşım ağını genişletmek, yeni güzergâhlar ve ilave otobüs taleplerini iletmek amacıyla İETT Daire Başkanları ve müdürleriyle bir araya geldi.

Belediye Başkan Yardımcıları M. Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Başkan Danışmanı Erdoğan Coşkun Çap’ın yer aldığı toplantıya İETT adına Otobüs İşletme Daire Başkanı Ayhan Ayvaz, Ulaşım Planlama Daire Başkanı İhsan Eroğlu, İşletme Yönetim Müdürü Fatih Özcan ve Anadolu 1. Bölge Müdürü Burak Sevim katıldı.

Toplantıda otobüs sayılarının artırılması, yeni belirlenecek güzergâhlar, yoğun lokasyonlar, yolcu sayıları, kısa mesafeli otobüsler ve yeni otobüs verilecek yollar hakkında vatandaşlardan gelen talepler birebir en yetkili idarecilere iletildi.

Yeni mahalle olan köy otobüslerinin çok uzun mesafe gittiği üzerinde özellikle durulan görüşmede Beykoz’dan Ümraniye’ye giden otobüslerin doluluk oranının azaltılması ve sefer sayılarının artırılması, Kadıköy otobüslerinin sayısının artırılması kararı verildi. Araç sayısı artırılan mahallelerle birlikte pik saatlerde yaşanan sıkışıklıklar ve sorunlar da birebir yerinde incelenecek. Özellikle yoğun saatlerde otobüslere binecek yetkililer olumsuzlukları anında tespit ederek raporlayacaklar. Hazırlanan raporlar doğrultusunda daha hızlı ve etkin çözüm üretilmesi hedefleniyor.

Okulların açılmasıyla yaşanacak yolcu sayısındaki artışın ve yoğunluğun da ilave otobüslerle ve ek seferlerle çözülmesi amaçlanıyor.

Toplantının ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i de makamında ziyarete eden İETT heyeti, görüşülen konular hakkında kendisine bilgi verdiler.

Haber Merkezi

Yorumlar (7 Yorum)

Selam beykoz (3 yıl önce)

Beykozlu degilim ama yine de iyi seyler oluyor bunlar guzel seyler fakat beykozlu degilim

usta (6 yıl önce)

öncelikle yeni otobüsler beykoz halkına hayırlı olsun.haberde kadıköy ve ümraniye hatlarında yoğunluk yaşandığı söyleniyor. çok doğru.ancak 15p ve 15 hatları da aşırı yoğunluk yaşanmaktadır.belebiye ve iett buna göz yummakdadır.bu zamana kadar hiçbir girişimde bulunulmamıştır.defalarca başvuruda bulunulmuştur.özellikle 15P hattındaki yolcular 50 kişilik otobüse 150 kişi binmektedir.otobüs beklersiniz gelmez.arayacağınız hiçbir merci bulamazsınız.şöförlere sorsanız bozuldu,trafik var,uzaylılar kaçırdı,kayboldu gibi cevaplar alırsınız.yeter artık.belediye vatandaşa kulak ver....bir şey daha bazı hatlar konulacağı söylenmiş.bu güzel bir gelişme.11 h ve 15bk hatlarının bazı seferlerinin soğuksudan geçmesi gerektiğini düşünüyorum.yolcular indi bindi yapmaktan kurtulur.

Abdullah Kul (6 yıl önce)

Elbette yapılanlar güzel ancak yetersiz Ahmet adlı arkadaşımızın yazdığı gibi kartal'a hatta Beykoz-Pendik otobüsü mutlaka konmalı müşteri var hemde çok. O güzergaha gidenler çok sıkıntı çekiyor bir deneme seferi ile bu kolayca anlaşılır.

ahmet (6 yıl önce)

yapsanıza beykozdan kartala kadar giden sefer milleti 500T ye muhtaç ediyorsunuz ..sabah akşam rezillik yolcumu yok sanıyorsunuz ..bı sabah gelinde kavacıga millet otobüse binmek için birbirini eziyor görün barii.köprüde kaza oldugu zmanda araç gelmiyorr..sadece rezillik başka bişey yok yazık yani yaşlılara kadınlara çocuklara ..yolcu yok sanmayın fazlasıyla var ..gerekirse çift bilet olsun vatandaş binsin kavacıkta inmeden direk gitsin

ercan delioğlu (6 yıl önce)

beykozda guzel seyler oluyor bunlar ıyı seyler fakat beykozda cok sayıda gecım sıkıntısı yasayan ve cok zor sartlar altında sokakta yasayan ınsanlar var bunlarada beledıyenın bakım ve kalmak ıcın yerler tesısler kurması gerekıyo dıye dusunuyorum

murat hemşinli (6 yıl önce)

Beykoz belediyesi güzel işler yapıyor fakat 2 b lerden ses soluk yok milli emlaktan devir alındı bekliyoruz ödemede yapmadık belkide faiz işliyordur.Bunun günahını inşallah bizler ödemeyiz.Nezaman netlik kazanacak merak ediyorum hepinize iyi günler.

menük (6 yıl önce)

siz ilk önce şu köpekleri temizleyin beykoz hayvanat bahçesi oldu

Yorum Yaz