Spor

Beykoz’a tarafsız saha iyi geldi: 3 - 0

Beykoz’a tarafsız saha iyi geldi: 3 - 0
05.11.2017 18:16
| | |
4851

Avcılar Belediyesi Atatürk Stadı’nda karşılaşan Beykoz 1908 AŞ ile Küçüköyspor maçından sarı siyahlı ekip galibiyetle ayrıldı.

SAL 4. Grubunun iki temsilcisinin karşılaşmasında Beykoz 1908 AŞ. Takımı 3-0’lık skor ile kazanan taraf oldu. Grupta alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren her iki ekibin de şiddetle puana ihtiyacı vardı.

Hafta içinde Beykoz 1908 A.Ş. ve Küçükköyspor Kulüp Başkanlarının İstinye’deki Orhan saka Amatörlerevinde yaptıkları toplantıdan çıkan karar gereği maçlar tarafsız sahalarda ve seyirci alınmadan oynanacaktı. Bunun ilk yansıması Küçükköyspor Sahasında görünen müsabakanın tarafsız Saha olarak açıklanan Avcılar Belediyesi Atatürk Stadında oynanması ile hayat geçirilmiş oldu.

Maça her iki kulüp tarafından akredite edilen isimler dışında hiçbir izleyici alınmadı. Mustafa Ülker Yönetiminde çıkış arayan Beykoz 1908 A.Ş. takımı sahaya; kalede Gürcan, Lokman, Sinan, Harun, Miraç, Roland Godwin Atsaga, Souleymane Zougouri, Bayram, Ali Feyyaz, Arınç ve Ulaş‘tan oluşan bir kadro ile çıkarken ilk dakikadan itibaren çok etkili ataklar geliştirdi.

Nitekim 18. dakikada Ulaş Genel ile bulduğu gol ile Boğaziçi ekibi karşılaşmada 1-0 öne geçti. Golün ardından iyice açılan ve adeta rakip sahayı kendine mesken edinen sarı siyahlı ekip, 22. dakikada bir penaltı atışı kazandı. Topun başına geçen Kaptan Arınç Süzen kaydettiği gol ile farkı ikiye çıkardı.

Küçükköyspor Takımı moral motivasyonu iyice kaybedince bir biri ardında gollük pozisyonlar gelmeye başladı. 43. dakikada orta saha bölgesinde Beykozlu futbolcuya yapılan faul nedeni ile faul atışı beklenirken, müsabakanın hakemi Küçükköyspor’a verince itirazlar, itiş-kakış derken hakem Beykoz 1908 A.Ş. Takımından Lokman Bilgin ile rakip takımdan 5 numaraya kırmızı kart gösterdi.

İlk yarı 2-0 Beykoz 1908 A.Ş. üstünlüğünde geçildi. Beykoz 1908 ikinci yarıda da etkili oyununa devam etti. Bu yarıda sahadaki futbolcular en ufak bir itiraz gerektiren pozisyonlarda itiş kakış içinde oldu. Küçükköyspor ataklarında ise son derece gününde olan Kaleci Gürcan yaptığı kurtarışlar ile takıma moral katan isim idi.

Beykoz 1908 A.Ş. Takımında rakip sahaya geliştirilen ataklar 75. dakikada 1 gol daha getirdi. Kaptan Arınç Süzen yaklaşık 35 metreden yaptığı vuruş ile mükemmel bir gole imzasını attı ve durum 3-0’a geldi. Bundan sonraki anlardan gol sesi çıkmayınca sarı-siyahlı ekip uzun süre sonra galibiyete kavuşmuş oldu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Beykoz 1908 AŞ, Küçükköyspor

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"