Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var

  • 1
  • 4795
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var
Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beykoz Çubuklu Siloları ve Onçeşmeler Meydan Düzenlemesinin açılışını gerçekleştirdi. Buray, açılışta konser verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çubuklu Siloları ve Onçeşmeler Meydan düzenlemesinin açılışı için Beykoz geldi.

Konuşması sırasında vatandaşların "Beykoz'a metro" sloganlarının üzerine İmamoğlu, "Var var, Beykoz'a raylı sistem çalışmamız var. Çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Açılışın yapılacağı alana Beykoz Belediye Başkan Adayı Alaattin Köseler ve İlçe Başkanı Mahir Taştan ile birlikte gelen İmamoğlu, "Beykoz Çubuklu Siloları da İstanbul'un o güzel ışıltısına yeni bir renk daha katacak. Bu silolar, 19. yüzyıldan sonlarından, mevcut halleriyle, petrol tankerleri olarak günümüze ulaşmış olsa da zamanla işlevini yitirerek çürümeye terk edilmiş bir endüstri miras alanımızdı” diye konuştu.

İmamoğlu, "Büyük bir emekle, mühendislikle, tasarımla, Dijital Sanat Müzesi, Doğa ve Bilim müzesi, restoran ve çocuk oyun alanlarını barındıran muhteşem bir yaşam alanı oldu. Çok güzel bir kütüphane oldu. Bu büyük kütüphane, başta gençlerin ilgi alanı olacak. Yine Çocuk Sanat ve Tasarım Atölyesi var. Burada çocuklarımızın sanatla ilişkileri, kabiliyetleri inanılmaz büyüyecek.

Orada bence çok iyi sanatçılar yetişecek. Burada çok şık bir Beltur Kafe'ye ait yaşam alanı ortaya çıktı. Çok yönlü, çok renkli, çok canlı bir yaşam alanı haline getirdiğimiz Beykoz Çubuklu Siloları’nın Beykoz'a ve güzel İstanbul'umuza, dünyanın en güzel noktası diyebileceğim Boğaz’ın bu görüntüsünü ve kıyısında hepimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Silolarla birlikte On Çeşmeler Meydanı’nı da hizmete açtıklarını hatırlatan İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

İstanbul'a yeni, güzel ve çok işlevli tam 22 meydan bitirdik burayla beraber. 5 yılda bu kadar meydanı tasarlayıp bitiren başka bir yönetim olmadı. Vatandaşlarımızın yararlandığı bu hizmetlerin bir tekini bile küçümsemek, hiç kimseye yakışmaz. Hepsi değerli. Hepsi farklı bir ihtiyaç çözüyor.

Çünkü böyle bir tavır doğru değil, vatandaşa yönelik bir saygısızlıktır. Onun için bu ekonomiyi, bu ülkeyi nasıl bu hale getirdik diye utanmak size düşer, milletimize Kent Lokantası açmak da bize düşer.

Konuşmasında Odessa Belediyesi’den gelen kalp şeklindeki gemi çapası hediyesini vatandaşlarla paylaşan İmamoğlu, savaş ve yıkım yaşayan Ukrayna ve Gazze’ye yaptıkları insani yardımları hatırlattı.

Yanına, CHP Beykoz Belediye Başkan adayı Alaattin Köseler, İlçe Başkanı Mahir Taştan ve CHP Fatih Belediye Başkan adayı Mahir Polat’ı davet eden İmamoğlu, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

İstanbul, ülkemizin içinde ve yakın coğrafyasında acil ihtiyaç içerisinde, neresi olursa olsun, benim güzel hemşerilerim, benim vicdanlı insanlarım, 16 milyon yurttaşımız adına yanlarına koşuyor, hizmetimizi yapıyor, yardımlarımızı yapıyor, ilk yardıma, can kurtarmaya koşuyoruz. Bundan hiç kuşkunuz olmasın.

Bölgemizde barış ve istikrarın temini için, var gücümüzle çalışıyoruz. Bizim şiarımız hiçbir zaman değişmez. Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Yurtta barış, dünyada barış’ şiarıdır. Ramazan ayına girdik. Bu akşam, hep birlikte sahura kalkacağız. İnşallah yarın orucun ilk günü. Allah dualarımızı kabul etsin."

Haber Merkezi

Seçimi kim kazanır? İşte ahvalimiz
Önceki Seçimi kim kazanır? İşte ahvalimiz
Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Sonraki Müslüm Gürses'in duyulmamış şarkıları Beykoz'da tanıtıldı
Yorumlar (1 Yorum)

yunus emre topçu (1 ay önce)

teşekkürler

Yorum Yaz