Beykoz'a ne söz verdiysek yaptık

  • 2014.08.12 00:00
  • Güncelleme: 16.05.2011 00:11
  • Okunma: 15954 kez
  • Yorum: 0
Ergüvan Şenliği’ne katılmak üzere gelmiş Beykoz’a gelen İBB Başkanı Topbaş, STK temsilcileri ve muhtarlarla sorunları konuştu.
Beykoz'a ne söz verdiysek yaptık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ergüvan Şenliği’ne katılmak üzere gelmiş olduğu Beykoz’da önce ağaç dikti ardından Beykoz Koru Tesisleri’nde STK temsilcileri ve muhtarlarla yemek yedi.

Beykoz’a gelişinde AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından karşılanan Kadir Topbaş’ın Ergüvan ağacı diktiği Burunbahçe’de ki programına Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün de katıldı.

Öğrencilerin, “İstanbul sizinle gurur duyuyor” sloganlarıyla karşıladığı Anakent Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kendisini karşılayan öğrencilere yakın ilgi gösterdi.

Beykozlunun gönlünde seviyeniz artar…

Erguvan Şenliği’nin açılış konuşmasını yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz’un güzel bir yer olduğunu ifade ederek, “bu yerlere gözü gibi bakan güzel bir halk var. Beykoz halkı yapılanları unutmaz. Beykoz’a ne yaparsanız, ne kadar çok yaparsanız insanların gönlündeki seviyeniz o kadar artar” şeklinde konuştu.

Dikilen ağaçların numaralandırılması gerektiğini de ifade eden Çelikbilek, “her bir arkadaşa 10 ağaç zimmet edilerek ağaçların hem korunması hem de sağlıklı büyümeleri sağlanmalıdır” dedi.

Kentimizin yitirdiklerini geri almaya çalışıyoruz

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da, İstanbul’un yitirdiklerini tekrar geri kazanmak çabası içinde olduklarını kaydederek, “Şehirlerdeki yaşama alanları da birer canlı organizma gibidir… Bu alanlara sahip çıkılması gerekir. İstanbul güzel bir şehir… 23 tane Avrupa ülkesinden büyük, denizler üzerine kurulmuştur… Bu özelikleri nedeniyle dünyanın dikkatini çekmiştir… Ve bizler bu şehirlerde yaşayanlar olarak ayrıcalıklıyız. Bu şehri gelecek kuşaklara bırakmak üzere, yöneticiler olarak emanet aldığımızın farkındayız bunun bilinci içerisinde çalışmalarımızı yapıyoruz”şeklinde konuştu.

Kadir Topbaş, İstanbul’un; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği 1994 yılında daha yeşil, havası daha temiz, kaynakları kente yeter hale gelme sürecine girdiğini ve o sürecin devam ettiğini söyledi.

“14 milyonun yaşadığı bir şehirde bu nüfusa rağmen su problemi yok, havası temiz”ifadelerine yer veren Topbaş, İstanbul’un simgesel değeri olan Lalenin tekrar evine dönmesi için büyük bir çalışma sürecine girdiklerini ve ilk yıl içerisinde 600 bin ve bu güne kadar 52 milyon Lale dikildiğini söyledi.

Beykoz Boğaz’ın en önemli yerleşim yeridir

Beykoz’un İstanbul Boğazı’nın en önemli yerleşim yeri olduğunu söyleyen Kadir Topbaş Beykoz’un bir turizm bölgesi olabileceğini ve eskiden sahilinden denize girilemeyen Beykoz’da artık her yerden denize girilebildiğini kaydetti.

Konuşmalar sonrası erguvan ağacı diken, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek dikmiş oldukları ağaçlara kendi isimlerini verdiler.

Burunbahçe de yapılan programın ardından İBB Beykoz Koru Tesisleri’ne gitmek üzere yola çıkan protokol üyelerinin Paşabahçe de AK Partililer tarafından yolu kesildi… Paşabahçe de kendisini bekleyen partilileri selamlayan Kadir Topbaş ve Yücel Çelikbilek, İBB Beykoz Koru tesisleri’nde STK temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldiler.

Karlıtepe ye de erguvan dikilecek

Burada bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, konuklarına Erguvan Şenliği ile ilgili bilgi vererek, Burunbahçe de 330 tane erguvan ağacı diktiklerini ve Karlıtepe de de aynı dikimi yapacaklarını belirtti.

Başkan Çelikbilek, muhtarlar ve STK temsilcilerinin Beykoz’un sorunlarını en iyi bilen kişiler olduklarını ve bu kapsamda İBB Başkanı’na soru sorabileceklerini belirtti.

Kadir Topbaş, “Ne söz verdiysek yaptık”

Türkiye’nin geleceğini düşündüklerini ve sorumluluklarını çok iyi bildiklerini belirten İBB Başkanı Topbaş, “Beykoz’a geldiğimizde doğal gaz sözü vermiştik. Verdiğimiz sözden 4 bucuk ay sonra doğal gaz açılışını yaptık,  orada bir hanımefendi, ‘ben bunu yapacağınıza hiç tahmin etmiyordum’ demişti… Bunu diyen hanım efendi başka bir görüştendi”şeklinde konuştu.

Her şeyin bir bedeli var.

Beykoz halkının gündeminden bir türlü düşürülemeyen mülkiyet problemine de değinen Topbaş, “Bizler 2B Yasası’nı hazırladık… Bunu kanunlaştırıp herkese tapularını vereceğiz… Ama bunun bir karşılığı olması lazım. Nasıl bir yol yapmanın bedeli varsa, bunun da bir bedeli olacaktır. Ecri Misil’i 10 yıldan 5 yıla çektik.. Bunu ödemek zorundayız… Yasa gereği buna bir şey yapmamız söz konusu değil” dedi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Dernek Başkanı Servet Şahin, Beykoz’un planları yapılırken Beykoz halkına danışılması gerektiğini kaydederek, Beykozluların tapularını beklediğini söyledi.

Anadoluhisarı Kültür ve Yardımlaşma Derneği Mustafa Babuz da,  Anadoluhisarı’nda, Küçüksu Çayırı’nın projelendirilmesinin ne aşamada olduğunu sorarak, “Çayır’ın doğal güzelliğini harap etmeyelim” dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz