Beykoz'a Mahmut Efendi için gelenlerin ardı kesilmiyor

  • 0
  • 11497
Beykoz'a Mahmut Efendi için gelenlerin ardı kesilmiyor
Beykoz'a Mahmut Efendi için gelenlerin ardı kesilmiyor
Beykoz'a Mahmut Efendi için gelenlerin ardı kesilmiyor

Gece saatlerinde vefat eden Mahmut Efendi'nin Beykoz'daki evine taziye ziyaretleri devam ediyor.

Gece 01.50'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden halk arasında Mahmut Efendi olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu'nun Beykoz Çavuşbaşı'ndaki dergahı ziyaretçi akınına uğruyor.

Mahmut Efendi'nin vefat haberini alan sevenleri ve yakınları sabahın erken saatlerinden Beykoz Baklacı Mahallesi'ndeki ikamet adresine gelmeye devam ediyor.

İsmailağa Camiası'ndan cenaze törenine ilişkin yapılan açıklamada, kadınların cenazeye katılmaması istendi.

Cemaatin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Mahmut Efendi Hazretleri'nin kadınların cenaze namazına katılımıyla ilgili görüşlerine yer verildi.

Açıklamada, " Mahmut Efendi Hazretlerimizin hanımların cenazelere katılmalarına razı olmadığı kesin olarak bilinen bir husustur. Dolayısıyla hanım kardeşlerimizin, Mahmud Efendi Hazretlerimizin bu hassasiyetini dikkate alıp cenazeye katılmamalarını rica ederiz." denildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir taziye mesajı yayınladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ömrünü İslam’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Mekânı cennet olsun." dedi.

İsmailağa Cemaatinin Çavuşbaşı'ndaki dergahına taziye ziyaretinde bulunan TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül de şunları kaydetti:

" Örfümüzü, töremizi, geleneklerimizi koruyan, inançlarımızın saygıyla, sevgiyle iyi bir şekilde öğretilmesi için çaba gösteren bir büyüğümüzdü. Mekanı cennet olsun"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da Ustaosmanoğlu için taziye dileklerini iletti.

Davutoğlu, " Ülkemizin manevi kanaat önderlerinden, kıymetli Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin vefatını büyük üzüntüyle öğrendim. Salı günü hastanede ziyaret edip, dua etmiştik. Allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Sevenlerine, talebelerine başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ederim." ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, " “Allah’tan geldik, yine O’na döneceğiz.” Değerli alim, hoca, fazıl ve veli insan muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu efendiye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun." dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç da şunları söyledi:

" "Alimin ölümü alemin ölümü gibidir" Emaneti sahibine teslim ederek en sevdiğine kavuşan muhterem Mahmut Ustaosmanoğlu efendiye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Mevla sonsuz rahmetiyle muamele eylesin. Mekanı cennet olsun."

Cuma namazının ardından Fatih Camii'nde gerçekleşecek cenaze törenine şehir dışından katılmak için Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yüzlerce seveni sabahın erken saatlerinde yola çıktı.

Öte yandan cenazeye Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması bekleniyor.

Haber Merkezi

Beykoz'a getirilen Mahmut Efendi nereye defnedilecek?
Önceki Beykoz'a getirilen Mahmut Efendi nereye defnedilecek?
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz