Son Dakika

Beykoz'a m²’ye bir saatte 75 kilogram yağmur yağdı

Beykoz'a m²’ye bir saatte 75 kilogram yağmur yağdı
27.09.2017 20:11
| | |
11721

Foto galeri Video galeri

Akşamüstü başlayarak bütün Beykoz'u etkisi altına alan sağanak yağmur, lodosla birleşince vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Şiddetli sağanak yağış nedeniyle eğimli kaldırım ve yollarda su birikintileri oluşurken, yol seviyesinin altındaki iş yerlerini de su bastı. İş yeri çalışanları su basan iş yerlerini temizlemek için yoğun çaba sarf etti.

Yağışla birlikte sahil bandı, Kavacık ve Rüzgarlıbahçe bölgesine sis çöktü. Görüş mesafesinin oldukça düştüğü bölgede, vatandaşlar trafikte ilerlemekte oldukça zorlandı.

Kavacık bölgesinde trafik felç oldu

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından 7 Kasım'a kadar sürdürülecek TAK çalışmaları ve yağmur nedeniyle şoförler trafikte kontak kapatmak zorunda kaldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamada ise Anadolu Yakası'nda Beykoz, Üsküdar, Şile ve Kadıköy'deki yağışın 20.30 civarında sonra ererek sabaha kadar aralıklarla devam edeceğini, son bir saatte ise kilometre kare başına 75 kilogram yağış düştüğü belirtildi.

Öte yandan Beykoz Belediyesi tarafından, Tarihi Beykoz Çayırı'nda organize edilen Geleneksel Çayır Festivali'nde bu akşamki etkinlikler hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

İtfaiye ekipleri ise su baskınları ve doğal afetlere karşı tedbirlerini arttırarak vatandaşların dikkatli olması konusunda uyarılar yaptı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Son Dakika Beykoz Haberleri, Yağmur, Sel, Sağanak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"