Beykoz'a imar gelmesi için gayret ediyoruz

  • 0
  • 10463
Beykoz'a imar gelmesi için gayret ediyoruz
Beykoz'a imar gelmesi için gayret ediyoruz
Beykoz'a imar gelmesi için gayret ediyoruz
Beykoz'a imar gelmesi için gayret ediyoruz

Seçilmesinin ardından Beykoz'da halk meclisleri başlatan Belediye Başkanı Murat Aydın, Yenimahalle'de vatandaşlarla buluştu.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın ilçenin sorunlarını değerlendirdiği Halk Meclisi toplantısını, Çavuşbaşı'nın ardından  Yenimahalle’de yaptı.

Murat Aydın Yenimahalle'de yapmış olduğu konuşmada Beykoz'a imar gelmesi için gayret ettiklerini söyledi.

Başkan Murat Aydın imardan, alt yapıya, çevre ve temizlikten ulaşıma vatandaşların sorularını cevapladı.

Beykozluların hizmet taleplerini yerinde tespit etmek ve hızlı şekilde çözüme kavuşturmak amacıyla düzenlenen Halk Meclisi’nde AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, Yenimahalle Muhtarı Nevzat Cebeci, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri de hazır bulundu.

Belediye Başkanı Murat Aydın’ın mahalle sakinlerinin sorularını tek tek yanıtladığı buluşmada ilçe sakinlerinin talepleri işleme alınmak ve arşivlenmek üzere yazılı olarak da not edildi.

Mahalle sakinlerinin ağırlıklı olarak dile getirdiği imar talepleri üzerine, Yenimahalle’deki mülkiyet sorunlarını yakından takip ettiklerini ve alternatif çözüm yolları geliştirdiklerini vurgulayan Başkan Murat Aydın, Çevre Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ ile görüşmeler yaptıklarını kentsel dönüşüm ve nitelikli konut alanları üzerinde çalıştıklarını müjdeledi.

Beykoz’a imar gelmesi için gayret ettiklerini devletin doğal sitte yeni çıkış yolları ürettiğini hatırlatan Başkan Murat Aydın, mahallenin bir kısmını kapsayan 2/B ve Hazine Arazisi sorununu takas yoluyla çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini söyledi.  

Başkan Aydın: “Ömer Besim Paşa Caddesi Işıl Işıl Olacak”

İmar çalışmaları devam ederken Yenimahalle’de yaşamı mutlu ve kolaya kılmaya yönelik hizmetlere başladıklarını ifade eden Başkan Murat Aydın: “Dr. Ömer Besim Paşa Caddesi kaldırımları, yürüyüş yolları ve aydınlatma çalışmalarıyla bir yıl içinde ışıl ışıl olacak, gençler için futbol sahası da hızla devam ediyor. Kadınlarımız için yüzme havuzu sözümüz vardı. Onu da nikah salonunun yakınına yapacağız. Kanuni Kent Ormanı’nın içinde İstanbul’a hitap eden parkımızı önümüzdeki yıl tamamlayacağız. Gençlerimizin spor imkânlarını da artıracağız. Bu çalışmalar Yenimahalle’nin yüzünü aydınlatacak.” şeklinde konuştu.

Başkan Murat Aydın Halk Meclisi’nde belediyenin diğer hizmet alanlarıyla ilgili vatandaşlardan gelen soruları da yanıtladı.

Haber Merkezi

Beykoz teknolojiye Mavi Asistan ile yön verecek
Önceki Beykoz teknolojiye Mavi Asistan ile yön verecek
Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Sonraki Beykoz’da depreme dayanıksız cami ibadete kapatıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz