Beykoz'a hizmet edenler bir masada buluştu

  • 15.06.2022 21:57
  • Güncelleme: 15.06.2022 21:59
  • Okunma: 3463 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Meclis Üyeleri Derneği, kurulduğu günden itibaren ilk kez en geniş katılımlı toplantısını düzenledi.
Beykoz'a hizmet edenler bir masada buluştu

Başkanlığını Dost Beykoz Yazarı Erdal Öztürk'ün yaptığı Beykoz Meclis Üyeleri Derneği, kuruluşundan bu yana en geniş katılımlı toplantısını gerçekleştirdi.

Kavacık'ta Beykoz Belediyesi'ne ait tesiste gerçekleştirilen toplantıya Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, önceki dönem Belediye Başkanlarından Alaattin Köseler, Muharrem Ergül ve Ali Zengin'in yanı sıra hayatını kaybeden rahmetli Yücel Çelikbilek adına da oğlu Ahmet Buğra Çelikbilek katıldı.

"Karar defterlerimizi bulamadık"

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Dernek Başkanı Erdal Öztürk, şu anda Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Ellialtı döneminde BEYMEZ'in fetret dönemi yaşadığını söyledi.

Öztürk, "Dönemin Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bizlere destek vermeseydi belki bu kadar yol alamayacaktık. Kurucu başkanlığımdan sonra Adem Öztürk ağabeyimiz iki dönem başkanlık yaptı. Derneğimiz kurumsal bir yapıya kavuştu." dedi.

"Ellialtı döneminde derneğimizin kapısı 3 yıl açılmamış"

Murat Ellialtı döneminde derneğin kapısının 3 yıl hiç açılmadığını söyleyen Öztürk, "Murat Ellialtı dönemi yaşandı ve tam bir fetret dönemi yaşandı. Derneğimizin adı varlığı neredeyse unutuldu. Derneğimizin kapısı neredeyse 3 yıl açılmamış, yerimiz Yeşilay'a verilmiş, bütün eşyalarımız sığıntı gibi bir kenara yığılmış, kongreden sonra inanın karar defterlerimizi, makbuzlarımızı ıslanmış ve sararmış bir vaziyette eksik olarak bulduk.

En kötüsü dönem dönem yapılmış resim çerçevelerimizi bulamadık. Çok araştırdık, hiçbir ize rastlayamadık. Biz eğer arkadaşlarımızla göreve talip olmasaydık inanın bugün derneğimiz olmayacaktı. Onun için benimle beraber göreve talip olan bu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." diye konuştu.  

Öztürk daha sonra yönetim kurulu üyeleri Sinan Çıtlak, Erdoğan Coşkun Çap, Süha Okan Uzun, Yalçın Çolak, Deniz Yıldız, Hüseyin Okumuş, Hayrullah Usta, Yüksel Baki ve Nevin Çalışkan'ı kürsüye davet etti.

Derneğin kuruluşundan itibaren emek veren isimlere teşekkür plaketi verilirken, kuruluşta yoğun çaba sarf eden Beykoz'un eski Başkanları'ndan Yücel Çelikbilek'in plaketini oğlu Ahmet Buğra Çelikbilek, Başkan Aydın ve İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç'ın elinden aldı.

"Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyorum"

Programda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, organizasyonu gerçekleştiren Dost Beykoz Yazarı ve Dernek Başkanı Erdal Öztürk ile Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti.

Aydın, şunları kaydetti:

"Bizi bu çatı altında buluşturdular. Emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Özelde Beykoz, genelde dünyanın yaşadığı 2.5 yıl var. Pandemiye dönüşen uluslararası bir salgın dönemini yaşadık. Bu süreçten dolay böyle hep birlikte bir araya gelme imkanını yeni bir araya yakaladık. Birliğimiz, beraberliğimiz daim, ortak gayemiz Beykoz olmaya devam ettiği sürece beraber güzel işler yapabileceğimize de inanıyorum. Koronavirüs pandemisi sürecinde kaybettiğimiz arkadaşlarımızı da rahmetle ve duayla anıyorum dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz