Beykoz'a havuz ve spor salonu için imar değişikliği

  • 1
  • 11517
Beykoz'a havuz ve spor salonu için imar değişikliği
Beykoz'a havuz ve spor salonu için imar değişikliği
Beykoz'a havuz ve spor salonu için imar değişikliği

Beykoz Belediyesi, İstanbul Çevre Yolu'nun yanında bulunan Kanuni Kent Ormanı'na spor salonu ve yüzme havuzu yapmak için imar planında değişikliğe gitti.

Sözcü Gazetesi'nden Özlem Güvemli'nin haberine göre Beykoz Belediyesi Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı'ndaki 700 metrekarelik alanın kapalı yüzme havuzu ve spor salonu inşa edilmesi için imar planı değişikliği hazırladı.

Baklacı Mahallesi'nde dönemin Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in girişimleriyle D Tipi Mesir Alanı, 2015 yılında 29 yıllığına Beykoz Belediyesi tarafından kiralandı.

Bölge halkını spora teşvik ve sağlık yaşam alanlarını arttırmak adına söz konusu arazinin imar "spor alanı" olarak değiştirildi.

Beykoz Belediyesi tarafından gerçekleştirilen imar planındaki değişiklik oylanmak üzere 2021 yılının Mart ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne sevk edildi.

İmar planlarına "spor alanı" olarak işlenmek istenen arazideki değişikliğe İBB Yeşil Alan ve Tesisler Yapım Müdürlüğü ile Şehir Planlama Müdürlüğü'nün görüşü olumsuz oldu.

Müdürlüğün olumsuz görüşüne rağmen Beykoz Belediyesi'nin "spor alanı" değişikliği onaylanarak aynı yılın Haziran ayında askıya çıkarıldı.

İBB plan değişikliğine itiraz etti

İBB Şehir Planlama Müdürlüğü olumsuz görüşüne rağmen onaylanan planlara askı sürecinde de itiraz etti.

Yakın çevresinde hazine mülkiyetinde boş alanlar bulunduğuna dikkat çekilerek kapalı spor tesisinin ağaçlık olmayan alana yapılmasının daha uygun olacağı kaydedildi.

Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü ve Anadolu Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı görüşleri doğrultusunda yer seçiminin uygun olmadığının altı çizildi.

İtiraz başvurusu, karar alınmak üzere İBB Meclisi'ne havale edildi. Ocak ayı oturumlarında gündeme alınan Şehir ve Planlama Müdürlüğü itirazı AKP-MHP grubunun çoğunluk oyları ile reddedildi.

Haber Merkezi

Marmara Üniversitesi Danışma Kurulu Beykoz'da buluştu
Önceki Marmara Üniversitesi Danışma Kurulu Beykoz'da buluştu
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum
Yorumlar (1 Yorum)

cengiz beyaz (2 yıl önce)

Umraniye Hekimbaşı kocatepe mezarlığı karşısındaki Park alanina giriş çıkış otomobillere ücretsizce Beykoz belediyesi Karlıtepe ve burası yani Kanuni Sultan Süleyman parklarından otomobil giriş ücreti alıyor. En cok kazanci olan belediye Beykoz beldiyesi.

Yorum Yaz