Beykoz’a dört yeni mesire alanı

  • Güncelleme: 23.08.2015 15:21
  • Okunma: 13161 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi 4 yeni mesire alanı kuruyor. İlçe sakinlerinin ailece vakit geçirebileceği mesirelerden ilki Riva’da 15 hektarlık bir alanda yapılıyor.
Beykoz’a dört yeni mesire alanı

Riva’da Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından kiralanan alan mesire olarak düzenlenerek ilçe sakinlerinin hizmetine açılacak. Riva’ya gelen vatandaşlar yem yeşil doğanın ortasında enfes deniz manzarası eşliğinde ailecek piknik, spor ve gezinti yapacak.

Riva C Tipi Mesire Alanı’nda kır lokantası, kır gazinosu, piknik üniteleri, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, spor alanları, çeşmeler, büfe, mescit ve otopark yer alacak. Karadeniz ve Riva (Çayağzı) Deresi’ne hâkim alanda vatandaşlar için bir de manzara seyir terası kurulacak.

Başkan Çelikbilek: “Tüm İstanbul Yararlanacak”

Yeni mesire alanlarıyla ilçe sakinlerinin dinlenip nefes alabilecekleri alanları artırmayı amaçladıklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “İlçemiz Beykoz %84’ü ormanlarla kaplı eşsiz bir zenginliğe sahip. Bu zenginliği korurken ilçe sakinlerimizin istifadesine de sunmak istiyoruz. Riva mesiremizi bu yıl hizmete açmayı planlıyoruz. Beykozlular bu alanda piknik, eğlence ve spor gibi aktiviteleri bir arada bulabilecek. Bu mesirelerin yanı sıra Kanuni Sultan Süleyman Kent Ormanı (Elmalı Kent Ormanı) ve Karlıtepe Mesire Alanı da açıldığında sadece ilçe sakinleri değil tüm İstanbul Beykoz’da nefes alacak”  dedi.  

Beykoz Belediyesi mesire alanı yapım çalışmaları kapsamında Alibahadır ve  Cumhuriyet Mahallelerinde mesire alanları ve Değirmendere’de bir meyve bahçesi kurmayı planlıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz