Beykoz’a çocuk kokusu yayıldı

  • 23.04.2016 17:50
  • Güncelleme: 09.03.2020 21:18
  • Okunma: 9483 kez
  • Yorum: 0
Bu yıl 96.'sı düzenlenen 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, resmi törenin ardından Beykoz Çayırı'nda coşkuyla devam etti.
Beykoz’a çocuk kokusu yayıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beykoz'da da coşkuyla kutlandı. Belediye Meydanı'nda gerçekleştirilen resmi törenin ardından kutlamalar, Beykoz Çayırı'nda devam etti. Yüzlerce çocuğun Beykoz Çayırı'nı doldurduğu kutlamalarda çocuklar, gönüllerince ve doyasıya eğlendi.

Sabahın erken saatlerinde Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'yı ziyaret eden öğrenci heyetleriyle başlayan resmi program kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasının da yer aldığı bir plan gerçekleştirildi. Beykoz'un kardeş şehir uygulaması dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden ve Priştina'dan gelen heyetlerin halkoyunu gösterimi, Belediye Meydanı'nı dolduran vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi.

Çelenk bırakmanın ardından program sonlandırılırken, bu sırada CHP, MHP ve Vatan Partisi adına törene katılan partililer, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın 'yer değişimi' konusunda tepkilerini dile getirdi. Programa Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlanmayıp, programın ortasında okunmasına itiraz eden partililer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'a tepki gösterdi.

'Beykoz Çayırı'nda coşkulu kutlama'

Belediye Meydanı'ndaki programın sona ermesinin ardından, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de hazır bulunduğu bir etkinlik, Beykoz Çayırı'nda gerçekleştirildi. Başarılı olan öğrencilere protokol tarafından hediyeler sunulurken, Beykoz okullarından gelen öğrencilerin gösterileri nefesleri kesti. TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, beraberindeki arkadaşlarıyla 23 Nisan etkinliğine katılarak, çocuklarla kucaklaşırken; Ayşegül-Taner Mert çifti de gösterileri ilgiyle izledi. Meclis Üyesi Gül Biçer'in de kızıyla geldiği Beykoz Çayırı'nda çocuklar, kimi zaman birlikte geldikleri babalarının sırtında halkoyunlarını izledi.

Program tüm coşkusuyla sürerken, Beykoz Çayırı'nın hemen yanında bulunan lünaparkta ise alternatif bir eğlence süregeldi. Aileleriyle birlikte lünaparka gelen çocuklar, burada hem yeni arkadaşlar edindi hem de doyasıya eğlendi. Beykoz Çayırı'nın yanıbaşında duran 'gezici cam atölyesi' ise Beykozlu sanatseverlerin ilgisini bekledi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz