Beykoz’a CHP Bayrağını dikeceğiz

  • Güncelleme: 04.03.2012 00:11
  • Okunma: 8351 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, 25 Mart 2012 günü yapılacak olan CHP Beykoz İlçe Başkanlığı Kongresi’nde aday olacağını açıkladı. Akan yaptığı konuşmada, 2014’te Beykoz Belediyesi’ne CHP bayrağını dikeceğiz” dedi.
Beykoz’a CHP Bayrağını dikeceğiz

İlçe Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen Nagihan Akan’a CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Füsun Sökmez, Beykoz Vakfı Başkanı şaban Tören, meclis üyeleri ve çok sayıda partili destek verdi.

Burada partililere hitaben bir konuşma yapan Başkan Nagihan Akan, “25 Mart’ta yapılacak kongreden ilçe olarak güçlenerek çıkacağız” dedi.

Hedeflerinin 2014 yılında Beykoz Belediyesi’ne CHP Bayrağını dikmek olduğunu da sözlerine ekleyen Nagihan Akan, CHP içinde çok önemli görevler yaptığını hatırlatarak, İlçe sekreterliği, ilçe saymanlığı ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Hem yerel seçim hem de genel seçim geçirmiş bir yönetici olarak Beykoz’un bütün sokaklarını arşınladım. Yerelde belediye başkan adayı ve meclis üyesi adayları ile sahada sokak sokak, ev ev çalışmaların içinde bulundum. Genelde milletvekili adaylarımız ile tüm çalışma programlarının içinde yer alarak emek sarf ettim. Örgütüm ile her zaman omuz omuza, gönül gönüle oldum” şeklinde konuştu.

Beykoz’un Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var.

İsmet Konca’nın istifası ile boşalan ilçe başkanlığına genel merkezin ve il başkanlığının kararı ile görevlendirildim. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla beraber kadın kolları, gençlik kollarıyla beraber yorulmadan yılmadan her ay dolu dolu etkinliklerde bulunduklarını kaydeden Akan şöyle devam etti:

Partimizi en iyi şekilde temsil ederek, eksiksiz olarak yerimizi aldık. Belediye meclis üyelerimizle beraber muhalefetin ağırlığını siyasi rakiplerimize olabildiğince hissettirdik.

En önemlisi örgütümüzü en demokratik bir şekilde kongreye hazırladık. İstanbul’da Beylikdüzü ve Beykoz olmak üzere iki ilçe seçim sürecinde sandık koydu. Beykoz olarak 25 mahalle ve 20 köy olmak üzere toplam 45 sandık koyduk bütün üyelerimiz özgürce demokratik bir ortamda delegelerini seçtiler.

Bugün 2012 yılında CHP Beykoz’un seçilmiş 400 kongre delegesi vardır. Bu seçilmiş 400 delege CHP Beykoz’un gururudur. Bu süreçte bu demokratik sürece katkı sunan, benimle beraber çalışan bütün yönetim kurulu üyelerimize sonsuz teşekkür ediyorum.

Birbirimize cesaret verdik ve birbirimizden cesaret aldık. Seçilmiş 400 delege ile kongreye gidiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisine hayırlı ve uğurlu olsun.

Belki de bizim bu şekilde parti içi demokrasiyi sonuna kadar işletmemiz ile CHP Beykoz tarihinde ilk kez 2 den fazla belki 3 belki 4 aday ile yarış olacak. İşte bu demokrasinin üst düzeye vurduğu ilçemizde, yapacağımız kongrede bu zenginliğin, bu güzelliğin ve şölenin içinde, bu süreçte katkı sunan yönetim kurulu ve seçilmiş 400 delegenin ve örgütümüzün güzide üyelerinin yoğun talebi ile ilçe başkanlığına adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum.

Bu demokrasi şölenine, katkı sunan ve sunacak tüm adaylarımıza da başarılar diliyorum

Hiç kimsenin aleyhinde konuşacak değilim. Hiçbir aday ile sorunum yoktur. Benimle ilgili konuşanların hepsini de Allah’a havale ediyorum. Zaten Beykoz’da herkes herkesi tanıyor.

Ben kendimi seçilmiş 400 delegeye emanet ediyorum. Bu kardeşiniz görev yaptığı süre içinde çıtayı hep yüksek tuttu. Hedefleri hep yükselterek büyüttü. Benimle beraber koşabilecek, yaşamında örnek olan, sosyal yaşamın içinde bulunan, demokratik kitle örgütlerinde yoğrulan, mahallelerinde karşılığı olan, her şeyden önce emek üzerine çöreklenmeyecek, helalinden konuşabilecek kadrolar ile birlikte hep beraber yol alacağız.

Allah’ın izni ile öyle bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz ki, herkesin keşke böyle bir yönetimde biz de olabilseydik denilecek noktayı yakalamayı hedef benimsedik. Delegelerimizi mahallelerde, mahalle temsilcileri olarak görev almalarını, mahalle ve köylerimizdeki sorunları daha iyi takip edip çözüme ulaştırmalarını sağlayacağız. 2B sorununu, sadece yerelde değil, TBMM’de çözülmesi için milletvekillerimizle beraber daha sık iş birliği içerisinde olup, rayiç bedelden değil, emlak ve belediye rayiç bedeli üzerinden satışının yapılması için alınan ecri misillerin satış bedellerinden düşülmesi, orman köylüsüne tarım ve hayvancılık yapmak üzere bedelsiz verilmesi çalışmalarına devam edeceğiz. Gerekirse tüm Beykoz halkıyla beraber Ankara’ya gidip, köprüleri kapatarak sesimizi Ankara’ya duyuracağız. Beykoz köylerinin SİT alanında olmasından dolayı, evlerine bir çivi dahi çakamayan Beykoz köylüsü çocuklarını evlendiremiyor, bu sorunun çözümü için çalışmalar yapacağız. Beykoz’daki işsizlik sorunu çözmek için turizm, eğitim alanlarına yatırım yapılması için dikkat çekmeye çalışacağız.

Örgüt toplantılarımız her ay düzenli olarak devam edecektir. Bunun yanında Belediye Meclis üyelerimiz ve İl Genel Meclis üyelerimiz üç ayda bir düzenli olarak örgütümüze faaliyetleri hakkında bilgi vereceklerdir. İlçe binamızı herkesin daha rahat ulaşabileceği bir binaya taşıyıp, kendimize ait bir ilçe binası ve bir araç almak için gereken çalışmaları sürdürmekteyiz.

Çıktığımız bu yol, kongremiz ilk ayağımız olup, 2014’te Beykoz Belediyesine Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dikebilmektir. Bu kadrolar örgütümüzün bünyesinde mevcuttur.

Bu dilek ve duygularımla hepinize en derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Hepinize ihtiyacım var. Beykoz’un da Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı var…

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Kongre, CHP, Nagihan Akan

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz