Beykoz'a can dostları projesi

  • 0
  • 3983

Beykoz’da sokak havanlarının barınma, besleme ve sahiplendirilmesine yönelik hazırlanan Sevimli Can Dostları Projesi başladı.

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi işbirliğiyle ilçedeki sokak hayvanlarının daha sağlıklı ve mutlu yaşamasına katkı sağlamak amacıyla başlatılan projeyle ilçe sakinleri arasında hayvan sevgisi ve bilincinin artması da hedefleniyor.

İlçe sakinlerinin gönüllülük esasıyla katkıda bulunacağı projenin ilk aşamasındasokaklara bırakılmış,tamire ihtiyacı olan kulübeler yenilenerek kullanıma sunulacak.

Ayrıca evlerinde eski kulübesi olan vatandaşlar da bağış yaparak projeye katkıda bulunabilecek.

Beykoz Belediyesi’ne ait marangoz atölyelerinde bakımı yapılarak yenilecek kulübeler, ilçe sakinlerinden gelen talepler de göz önüne alınarak mevcut ya da yeni yerlerine bırakılacak.

Can dostlara bakımlı yuvalar sağlayacak hizmetle sokaklar daha temiz bir görünüme kavuşacak. Kulübelerin yenilenmesini isteyen vatandaşlar Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi’nin 444 66 61No’lu telefonunu arayarak taleplerini iletebilecek.

Sokak hayvanlarının yaşam şartlarını iyileştirecek projenin ikinci aşamasında sahiplendirme çalışmaları yapılacak.

Modern ve geniş tedavi olanaklarıyla çok yakında kapılarını açmaya hazırlanan Beykoz Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde yürütülecek kampanyalarlasokağa terkedilen ve tedavileri yapılan kedi ve köpeklerin sıcak yuvalarına kavuşması sağlanacak.

Beykoz Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarının düzenli olarak karşılandığı,  35 farklı noktada kurulan, besleme odaklarına ise proje kapsamında geliştirilen cep telefonu uygulamasıyla ulaşılacak.

Sokak hayvanlarını beslemek isteyen ilçe sakinleri ilçedeki besleme odaklarının adres ve koordinatlarını ücretsiz olarak cep telefonlarına yükleyecekleri bir aplikasyonla kolayca öğrenecek.

"Beykoz’un Sevimli Can Dostları Projesi"yle vatandaşlar evlerinden arta kalan yemekler ya da kuru mamayla besleme odaklarını doldurarak çalışmalara katkı sunabilecek.

Haber Merkezi

Beykoz'da sahil etkinlikleri başlıyor
Önceki Beykoz'da sahil etkinlikleri başlıyor
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz