Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor

  • 0
  • 15241
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor
Beykoz'a bütün kadınlar için çalışmaya geliyor

Mahalli İdareler Seçimlerinde Beykoz'un tanıdığı Av. Feyza Altun, CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Bir sene önce Beykoz'un Göksu Mahallesine taşındığını söyleyen Av. Feyza Altun, CHP Beykoz İlçe Başkanlığında düzenlediği toplantıda önümüzdeki haftalarda yapılacak İlçe Kadın Kolları Kongresinde Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Çok sayıda partili kadının da hazır bulunduğu toplantı da konuşan Av. Altun söz vererek, 'çamur siyaseti yapmayacağını söyledi.

"İki dengeyi çok iyi kurmak gerekiyor"

Altun, "Ben şuna söz veriyorum. AKP gibi çamur siyaseti yapmam. Yapmayacağım, yapmadım. Kadın konusu politiktir aynı zamanda siyaset üstüdür. Bu iki dengeyi çok iyi kurmak gerekiyor. Bana ithal diyenler, Cumhuriyet Halk Partili olma bilincine erişmemiş olanlardır. Şimdi ben Göksu'dan Bursa'ya taşınsam, gitsem ben çalışmak istiyorum desem. Sen İstanbullusun çalışma mı diyecekler bana?" dedi.

Feyza Altun, Beykoz'daki CHP'linin Kadıköy'deki CHP'liden daha fazla partili olmadığını, herkesin parti için çalışması gerektiğini dile getirdi.

"Başkan da bendim üye de..."

Bir sene önce CHP Beykoz İlçe Başkanlığı bünyesinde resmi Yönetim Kurulu kararıyla Hukuk Komisyonu kurulduğunu hatırlatan Altun, "Buraya taşındığım zaman ilk yaptığım şey ilçeye geldim, dedim ki ben avukatım. Görev verin çalışmak istiyorum dedim. Komisyonda kaç kişiydik biliyor musunuz? Başkan da bendim üye de. Tek. Biz bir gün toplantı yaptık, iki tane avukat birbirimizin suratına bakıyoruz." diye konuştu.

2019 Yılının Mart ayında yapılan Mahalli İdareler Seçimlerinde CHP'li avukatların listesini istediğini ifade eden Altun, 55 okula ikişer avukat yerleştirdiklerini anlattı.

"Hizmeti kabul ediyorsanız gönüllüyüm"

CHP Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Av. Feyza Altun, "O seçim sürecinde CHP'li avukatların listesini istedim. 10 kişi var. İkisi 90 yaşında, biri dedi ki ben yatalağım evde yatıyorum. Kaldık 8 kişi, 55 okul, 550 sandık var. Yana yakıla avukat arıyorum. Buradan, sosyal medyadan çağrı yaparak Beykoz'u aşındırarak 55 okula en az iki avukat koyduk. Çoğu Beykozlu değildi, CHP'liydi ve Beykoz için çalıştılar. Eğer siz Beykoz'a hizmeti kabul ediyorsanız ben seve seve gönüllüyüm." ifadelerini kullandı.

Seçim sürecinde yaşadığı anısını katılımcılarla paylaşarak sözlerine devam eden Feyza Altun, Beykoz İlçe Emniyet Müdürünün İlçe Seçim Kuruluna gelerek kendisinden tweet atmamasını istediğini dile getirdi.

"İki akrep senin yüzünden bekliyor"

Altun, "Neden diye sordum. Bana, "Kapıda iki tane akrep senin yüzünden bekliyor, Beykozluları buraya döktün. Senin tweetlerine bakıp oy çalınacak diye buraya geldiler. Allah'ını seversen atma sakin bir şekilde bitirelim" dedi. Cam odadan çuvalları kapalı odaya taşıyacaklar. Diyorlar ki okulu kapatacağız okulda kimse kalmayacak. Bu okulun altı tane girişi var. Örgütümüzün çalışmasıyla da o günü sağ salim atlattık." şeklinde konuştu.

Yazar Büşra Şen'in geçtiğimiz yıllarda kaleme aldığı "Femina" başlıklı köşe yazısına atıfta bulunarak  Dost Beykoz'a teşekkür eden Altun, şunları söyledi:

"Dost Beykoz'a teşekkür ediyorum"

"Dost Beykoz ile bir anım var onu anlatmak isterim. Birkaç sene evvel Akit Gazetesi, gazete demeyelim ona tuvalet kağıdından hallice. İslamcılara beni CHP'li avukat diye hedef gösterdiklerinde Dost Beykoz'da muhafazakar bir kadın kardeşim Büşra Şen. Karşı çıktı, hayır dedi. Bu kadın CHP'li olabilir. Ama bu kadın şunu yapıyor bu çalışmayı yapıyor diyerek onlara kendi cenahlarından karşı çıkanlar oldu."

"Bu kapıdan girmezlerse bana da Feyza demeyin"

CHP'li kadınlar olarak sadece kendi partilileri için çalışmayacaklarını da sözlerine ekleyen Feyza Altun, "Beykoz'da bütün kadınlar için çalışmaya geliyoruz. Seçim sürecinde hani bize laflarını söyleyip suratımıza kapıyı kapatanlar var ya altı ay sonra dertlerine derman için bu kapıdan girmezlerse bana Feyza demeyin. Beykoz benim için kapağı açılmamış bir hazinedir." dedi.

Göreve geldiğinde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Beykoz için bir rehabilitasyon merkezi talep edeceğini de söyleyen CHP İlçe Kadın Kolları Başkan Adayı Altun, şöyle devam etti:

"Kadın sağlığını bilmeyen kadın vardır"

"Buraya hocalar getirip bağımlılık konusunda neler yapabiliriz? Anneler babalar bu konuda çaresiz. Çok samimi bir şey de söylemek istiyorum. Bu kırsal da bu Beykoz'da kadın doğumcu görmemiş kadın var mıdır? Vardır. Kadın sağlığı bilmeyen kadın var mıdır? Vardır. Biz o kadınlarla bir araya geleceğiz, buluşacağız."

"Beykoz'daki bütün kadınlara hizmet etmek istiyoruz"

"Herkesi buraya toplayacağız, burada Beykozlu kadınların derdi ne? Bunu konuşacağız. Ne proje üretebiliriz. Siz söyleyeceksiniz. Buraya gelmeden Zerzevatçı mahallesinden bir telefon aldım. AKP'li bir kardeşimden. Üyeliğimi iptal edeceğim, CHP'ye üye olmaya geliyorum dedi. Hoş gelirsin, her zaman gelirsin. Her zaman kapımız açık. CHP'li kadınlar olarak Beykoz'daki bütün kadınlara hizmet etmek istiyoruz."

Haber Merkezi

Beykoz'da hangi binalar depreme dayanıklı?
Önceki Beykoz'da hangi binalar depreme dayanıklı?
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz