Kültür

Beykoz'a bir yeni kültür merkezi daha geliyor

Beykoz'a bir yeni kültür merkezi daha geliyor
03.04.2017 17:27
| | |
5607

Beykoz'da yapılacak Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nin temeli İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım'ın katıldığı törenle atıldı.

Beykoz’da İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy, adına kurulacak Kültür Merkezi’nin temeli atıldı. 

Kültür Merkezi’nin temel atma törenine İstanbul AK Parti Milletvekili Hurşit Yıldırım, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları ve ilçe sakinleri katıldı.

Beykoz Merkez’de bulunan tarihi bina aslına uygun inşa edilerek İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi olarak ilçeye kazandırılacak.Beykoz Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen merkezde kurs ve kültür çalışmalarının yanı sıra, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, eserleri ve milli mücadeleye katkılarını kapsamlı şekilde görme imkanı bulacak.

"Turizm vizyonuna uygun olarak tarihi eserlerimizi ihya ediyoruz"

Beykoz’un doğal güzellikleri kadar, sahip olduğu tarih ve kültür mirasıyla da çok ayrıcalıklı bir ilçe olduğunu söyleyen Belediye Başkan Yücel Çelikbilek: "İlçemizin turizm ve eğitim vizyonuna uygun olarak tarihi eserlerimizi ihya ediyoruz. Sadece ihya etmekle kalmıyor bu eserlerimizi de ilçe sakinlerimizin hizmetine  açıyoruz. Vakıflar Genel Müdürlüğü’müzle çalışmalarımız neticesinde burada Mehmet Akif Ersoy Müzesi’ni kurarak onu ve eserlerini tanıtacağız ve kültür etkinlikleri düzenleyeceğiz" şeklinde konuştu.

Kültür merkezinin yıl sonunda tamamlanarak hizmete açılması hedefleniyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kültür Merkezi, Mehmet Akif Ersoy, Milletvekili, Hurşit Yıldırım

reklam
1 Yorum
celal04.04.2017 13:20:14

çok güzel düşünülmüş... yalnız şu Paşabahçe vapurunuda batırmak yerine (maliyeti yüksek olduğundan dolayı tadilat vs) onuda aslında su üstünde topluma sunulacak bir çözüm bulunması kullanıma açılması çok iyi olur....

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"