Beykoz’a bir milyon dolarlık Bahçeli Kahve

  • 17.10.2017 20:39
  • Güncelleme: 18.10.2017 17:42
  • Okunma: 26495 kez
  • Yorum: 2
Beykoz’un Paşabahçe Mahallesi’nde uzun yıllar Bahçeli Kahve olarak bilinen tarihi bina restore edildikten sonra uzun süre kapalı kalmıştı.
Beykoz’a bir milyon dolarlık Bahçeli Kahve

Restore edildikten sonra modern bir görüntüye kavuşan bina restorasyonunu yapan GELDUR AŞ tarafından kafeterya ve bayan pansiyonu olarak hizmete açıldı.

2010 yılında başlayan tadilat işlemi tam yedi yıl sürdü… Beykoz’un Paşabahçe semtiyle özdeşleşen ve yakın dostlukların pekiştiği yer olarak bilinen Bahçeli Kahve, yıllar sonra farklı bir konseptte hizmet vermeye başladı.

GELDUR AŞ tarafından Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanan tarihi binanın aslına uygun yenileme projesinin onaylanmasının 3 yıl, restorasyonun ise 2 yıl sürdüğünü söyleyen Mimar Mehtap Özden, binanın iskânını almanın da bir yıl sürdüğünü kaydetti.

Bir milyon doların üzerinde bir harcama yapıldığını söyleyen Mimar Özden, binayı Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden 49 yıllığına kiraladıktan sonra tadilata başladıklarını ve işletmeyi 7 yıl sonra hizmete açabildiklerini söyledi.

Beykoz’un Paşabahçe Mahallesi Pazar Sokağı’nda bulunan binanın üst katının 9 oda ve 15 yataklı pansiyon,  alt katının ise nargile kafenin yanı sıra Kozz Restaurant ve karaoke müzikhol olarak yapıldığını ifade eden Mehtap Özden, pansiyonu yıllık olarak sadece bayanlara kiraladıklarını ve şu anda dolu olduğunu belirtti.

Açılışı Yücel Çelikbilek yaptı…

Bahçeli Kahve’nin açılışı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek tarafından yapıldı. Açılış için Bahçeli Kahve’ye gelen Başkan Çelikbilek, açılışta kurban edilmesi düşünülen koyunun kesilmesine izin vermedi.

Dualarla yapılan açılışta kurdeleyi işletme sahibi Mimar Mehtap Özden ve Beykozlu vatandaşlarla birlikte kesen Çelikbilek, Beykoz’un Bahçeli Kahvesinin Paşabahçe’de çok anlamlı olduğunu ve Beykoz’da yaşayan birçok insanın Bahçeli Kahve’de hatırası bulunduğunu söyledi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e açılışta, yardımcısı Tacettin Aksu, Danışmanları Yahya İpek ve Nevin Çalışkan ve Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük eşlik etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (2 Yorum)

Aynur (5 yıl önce)

Merhaba.bir.kere.gittim cayi.cok.berbatti.kesinllikle.gitmem.terkoz.su.kokuyo.resmen.

Turgut1917 (5 yıl önce)

Bahçeli "kave" Devrimcilerin, Sosyalist komünist sosyal demokratların oturduğu her masasında ülke ve dünyaya dair sohbetlerin yapıldığı bir mekandı. 1 milyonun üzerinde bir para harcayarak yapılan bu mekanın tek olumlu yanı kadınlar pansiyonu olmuş. Buradan gelen bilgilere baktığımda Paşabahçe halkının bütçesini aşan rakamlarla hizmet verildiğini duyuyoruz 1 milyonun üzerinde para harcanan bir yerde bu rakamlarla kimlere hizmet verecek acaba? Umarım iyi olur bu türden yerler nefes almak için önemli olsada çok Yaşamaz. Umarım yanılırım.

Yorum Yaz