Beykoz'a bağlandı... Hizmet kolaylaştı.

  • Güncelleme: 21.01.2013 00:11
  • Okunma: 11437 kez
  • Yorum: 0
Belde belediyesiyken 2009 yılında Beykoz Belediyesi’ne bağlanan Çavuşbaşı, bölgede hayata geçirilen projelerle kalıcı alt ve üst yapı hizmetleriyle tanıştı.
Beykoz'a bağlandı... Hizmet kolaylaştı.

Beykoz Belediyesi’nin ilçenin yükselen değeri Çavuşbaşı’nda başlattığı hizmet atağı ve girişimlerle içme suyunda yol yapım ve asfaltlama çalışmalarına, tretuvar döşemeden istinat duvarı yapımına kadar kalıcı ve önemli birçok kent hizmeti tamamlandı.

Çengeldere, Fatih, Baklacı, Yavuzselim ve Çiftlik Mahalleleri’ni kapsayan bölgede ana yollar güzelleşirken ara sokakların yarıdan fazlası ise asfalt kaplama ve genişletme çalışmalarıyla yenilendi.
 
Alt yapı çalışmaları dolayısıyla 2009-2010 yıllarında ağırlıklı olarak asfalt, yama, su ve kanalizasyon hizmetlerinin verildiği Çavuşbaşı, Beykoz Belediyesi ve İBB işbirliğiyle bu yıl da asfalt ağıyla örülmeye devam edecek.
 
Çavuşbaşı sakinlerinin talepleri arasında ilk sıralarda yer alan yol yapım ve asfaltlama çalışmaları kapsamında son iki yılda bölgeye toplam 142 bin ton asfalt serildi, bölge sokarlıyla ve caddeleriyle yenilendi.
 
Cumhuriyet Caddesi’ne Komple Bakım
 
Kavacık ve Çekmeköy arasında 10 km uzunluğundaki ve 12 metre genişliğindeki Cumhuriyet Caddesi, İBB ekipleri tarafından baştan başa yenilenerek yağmursuyu kanalları döşendi, cadde asfalt ve tretuvarla kaplandı.
 
Bakıma alınan Cumhuriyet Caddesi sürücüler için daha konforlu ve güvenli hale gelirken bölge pırıl pırıl bir caddeye daha kavuştu.
 
Yine 7 km uzunluğundaki Mehmet Akif Ersoy Caddesi’nin asfalt serim ve açık yağmursuyu kanalı döşeme çalışmaları Beykoz Belediyesi’nin girişimleri ve İBB’nin katkılarıyla tamamlandı.
 
 
Kıbrıs Caddesi’nde Ulaşım Kolaylığı
 
Baklacı Mahallesi’nde bulunan Kıbrıs Caddesi ve Büyülü Sokak arasında yol bağlantısı yapılarak her iki yol birleştirildi, öğrencilere vatandaşlara hasta ve yaşlı kimselere ulaşım kolaylığı getirildi.
 
Karanlıkdere yol açma ve genişletme çalışmaları kapsamında 12 mt genişliğinde yola kavuşurken, derenin taşkın riski taşıyan bölgeleri ıslah edildi, dere şevi temizlendi ve ağaçlar budandı.
 
Kuyu Suyu’ndan Şehir Suyu’na
 
Su ihtiyacını önceki yıllarda kuyulardan karşılayan Çavuşbaşı’nda kent hizmetleri kapsamında toplamda 120 km’yi bulan temiz içme suyu hattının İSKİ tarafından 2010 yılında tamamlanan 40 km’sine ilaveten 2012 yılında 75 km daha döşenerek ilçe sakinlerine temiz şebeke suyu verildi.
Çavuşbaşı’nın tamamı şehir suyuna kavuştu.
 
İstinat Duvarlarıyla Güvenli Ulaşım
 
Büyük kısmı orman içinde kalan Çavuşbaşı’nda yol kenarlarında yapılan istinat duvarlarıyla toprak kaymasına karşı önlemler de alınıyor. Beykoz Anadolu Lisesi’nin arkasında 150 mt uzunluğunda ve 35 mt yüksekliğinde sağlam bir istinat duvarı yapımı devam ediyor.
 
Beykoz Belediyesi’nin yol yapım ve asfalt programı kapsamında; Serdivan Caddesi’nde 1000 mt asfalt stabilize yol, açık yağmur suyu kanalı ve asfalt serimi, Sakarya Caddesi’nde 700 mt, Akıncılar Caddesi’nde 300 mt, Mevlana Caddesi’nde 300 mt, Ece Çıkmazı, Yenibahar Sokak ve Gizli Sokak’ta toplam 500 mt, Boza Caddesi’nde 350 mt asfalt serimi yapıldı.
 
Ayrıca Ihlamur Sokak’ta 300 mt, Lale Sokak’ta 450 mt Başak Caddesi’nde 700 mt, Damla Sokak’ta 225 mt, Zafer Sokak’ta 150 mt, Miraç Sokak 560 mt, Yıldıztepe 800 mt yol asfaltla kaplandı.
 
 
Selvi Sokak’ta 50 mt beton yol yapıldı.
 
Karlıdere Caddesi’nde 3,5 km, Asya Sokak’ta 350 mt, Ahmet Halim Caddesi’nde 150 mt, Güler Sokak 250 mt, Çeçenistan Sokak 500 mt, Vadi Geçişi Caddesi’nde 300 mt, Üstün Sokak 400 mt stabilize yol kaplaması tamamlandı.
 
Haber Merkezi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz