Beykoz'a ağabey formülüyle Akif Hamzaçebi mi?

  • Güncelleme: 27.12.2018 13:04
  • Okunma: 6509 kez
  • Yorum: 1
Yerel Seçimlerin yaklaşmasıyla tartışmalar alevlendi... Kendisinin 'hayır' demesine rağmen Akif Hamza Çebi Beykoz'da yeniden gündeme geldi.
Beykoz'a ağabey formülüyle Akif Hamzaçebi mi?

Daha önce Haber Türk'te yer alan bir haberde Akif Hamzaçebi'nin Beykoz'dan aday gösterileceğinin yazılmazına itiraz eden ve öyle bir şeyin söz konusu olmadığını ifade eden Akif Hamza Çebi, Habertürk'ü arayarak adının haberden çıkartılmasını istemişti.

Onun akabinde Dost Beykoz Yazarı Sinan Kavrak, bir köşe yazısında CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi'nin Beykoz için düşünüldüğünü yazmasına da itiraz eden Akif Hamzaçebi'yi bu kez Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer gündeme taşıdı.

Bayer, CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi'nin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaoğlu'nun ağabey formülü ile Beykoz Belediye Başkan Adayı gösterileceğini iddia etti.

Akif Hamzaçebi, şu saate kadar bu duruma itiraz etmezken, Çebi'nin ismi Beykoz'da ciddiyet kazanmaya başladı.

Yalçın Bayer köşe yazısında şu ifadelere yer verdi:

CHP’de ‘eşikte’ bekleyen isimler var.

Gürsel Tekin, Mustafa Sarıgül, Dr. Mehmet Bekaroğlu, Cemal Canpolat, Akif Hamzaçebi.

‘İstanbul’un beşlisi’ diyorlar bu isimlere...

Gürsel Tekin, geçen hafta Kılıçdaroğlu ile Ankara’da ünlü bir balıkçıda yemek yedi.

Kılıçdaroğlu, “Nereyi istersin” diye sordu. Tekin’in İzmir ve Kadıköy’ün adlarını telaffuz ettiği öne sürüldü.

 

Kılıçdaroğlu’nun kafasında ‘abi formülü’ ile Gürsel Tekin Esenyurt’a, Cemal Canpolat Küçükçekmece’ye, Akif Hamzaçebi Beykoz’a, Mehmet BekaroğluÜsküdar’a ve Mustafa Sarıgül de Eyüp’e yakıştırılıyor.

Tuncay Özkan da dahil, bu isimler ‘adaylık’ konusunda taktiksel olarak konuşmuyorlar; tartışmaya girmiyorlar.

 ŞİŞLİ’YE YENİ ADAY ADAYI

2014de Kâğıthane’de belediye başkan adayı olan Serdar Kurşun’un bu dönem Şişli’den aday gösterilmesi için Şişli örgütünün harekete geçtiği belirtiliyor. Kurşun, 2014 yerel seçiminde bütün üyelerle yapılan önseçimde yüzde 58 oyla aday olmuştu.

İlgili Haberler: 

 

Yorumlar (1 Yorum)

beykozlu (2 yıl önce)

eğer böyle bir düşüncesi varsa sayın genel sekreterin koltuğunda otursun çünkü beykoz'lu şunu biliyor ki geçen dönem kapalı kapılar arkasında hediye ettiği beykozu şimdi kendi eliyle vermek için mi gelecekmiş beykozdan ellerini çeksin de beykozda seçim alalım

Yorum Yaz