Beykoz'a 9 milyon metrekarelik mesire alanı

  • 29.06.2019 17:11
  • Güncelleme: 30.06.2019 23:35
  • Okunma: 30211 kez
  • Yorum: 3
Beykoz'un yapımı tamamlanan Karlıtepe Mesire Alanı açıldı. Önümüzdeki yıl 9 milyon metrekarelik bir mesire alanı daha açılacak.
Beykoz'a 9 milyon metrekarelik mesire alanı

Çocuklar için şişme oyun alanları, palyaçolar, illüzyon gösterileri, eğlenceler ve sürpriz etkinliklerin yer aldığı açılışa Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Beykoz Belediyesi’nin girişimiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 220 dönümlük bir arazide kurulan mesirede 77 adet açık ve kapalı seyir terası, 2,5 km uzunluğunda yürüyüş yolu, 550 m bisiklet parkuru, piknik ve spor alanları ile 2 amfi tiyatro bulunuyor.

Ailelerin piknik, spor ve eğlenceyi bir arada bulabileceği mesire yerinde ahşap kır lokantası, büfeler, kameriyeler, seyir terasları, yağmur barınakları, piknik masaları, çeşmeler ile diğer tüm üniteler doğayla uyumlu ahşap malzemelerden inşa edildi.

Alanı boydan boya geçen 1700 metre uzunluğunda araç yolunun yapıldığı mesireye yerinde ziyaretçiler için 170 araçlık otopark ve ibadethane de yer alıyor.

"Yücel Ağabeyime teşekkür ediyorum"

Açılış töreninde konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, mesire alanını bir önceki dönem Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in tamamladığını belirterek, "Bugün benim için oldukça anlamlı bir gün, yazın çok güzel, kışın ise karın ilk düştüğü yerlerden birindeyiz. Burayı Beykoz halkına kazandıran Yücel Çelikbilek ağabeyime sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum." dedi.

"Beykozlulara yüzde 25 indirim yapacağız"

Aydın, "Beykoz'a bizden sonra hizmet etmek isteyen kardeşlerimize bayrağı teslim edeceğiz. Bu mekan yaklaşık 250 dönümlük bir alan, deniz seviyesinden yükseklik olarak en yüksek olan yerlerinden bir yerdeyiz. Burası hem Beykoz'a, hem de tüm İstanbulluya hizmet sunacak. Bizim piknik kültürümüz vardır. Artık kadınlarımız pikniğe geldiklerinde hazırlıkla uğraşmasınlar istiyoruz. Onları burada oluşturacağımız mekanlarda makul fiyatlarla biz sizlere sunacağız. Beykozlulara burada da yüzde 25 indirim yapacağız" ifadelerini kullandı.

"Elmalı Barajı'nın etrafına mesire alanı kuruyoruz"

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın şunları söyledi:

"Burada otopark imkanımızı da 2-3 katına çıkarmayı planlıyoruz. Beykoz Bahçesi dediğimiz Elmalı Barajı'nın etrafındaki yaklaşık 9 milyon metrekarelik alanı ağabeyimiz Yücel Çelikbilek, Orman Bakanlığı'ndan kiraladı. Bize de bu mekanı vatandaşlarımıza hazırlama görevi kaldı. Nasip olursa oradaki hizmetleri de önümüzdeki yıl sunmaya başlayacağız"

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek de yaptığı konuşmasında katılımcılara teşekkür etti.

Açılışta katılımcılara köfte ekmek ve ayran ikram edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

Ahmet (3 yıl önce)

Demiş ki...""Burada otopark imkanımızı da 2-3 katına çıkarmayı planlıyoruz. Beykoz Bahçesi dediğimiz Elmalı Barajı'nın etrafındaki yaklaşık 9 milyon metrekarelik alanı ağabeyimiz Yücel Çelikbilek, Orman Bakanlığı'ndan kiraladı. Bize de bu mekanı vatandaşlarımıza hazırlama görevi kaldı." Yani yavaş yavaş yeşilliği yok edeceğiz, binalaştıracağız...kira süresi bitince belki imara açarız, üzere inşaat yaptırırız.. Yazıktır be.. yapmayın etmeyin... mangal yapıcam , hizmet sağlıcam, rant sağlıcam diye değer mi istanbulun son kalan ormanları yok etmeye...

Ali (3 yıl önce)

Ne kadar aklı evvel akildane yorumcu varmış memlekette hepsi akıl veriyor. Teşekkürler başkan durmak yok hizmete devam.

Türkiye (3 yıl önce)

Sayın Başkanım. Ormanların içni boşaltarak mesire alanları yapılmaz. Biz doğadan nekadar çalarsak er yada geç bir gün bedelini öderiz. Bizden topladığınız paraları daha önemli işlerde değerlendirin. Cebiniz de değil.

Yorum Yaz