Beykoz’a 8 modern saha

  • 3
  • 9901
Beykoz’a 8 modern saha
Beykoz’a 8 modern saha
Beykoz’a 8 modern saha
Beykoz’a 8 modern saha
Beykoz’a 8 modern saha
Beykoz’a 8 modern saha
Beykoz’a 8 modern saha

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin Riva’ya gelmesiyle ilçedeki spor yatırımları da hız kazandı.

Beykoz Belediyesi ve TFF işbirliğiyle Beykoz’a kazandırılması planlanan 8 yeni spor sahasının inşaatına başlandı. 

Türkiye Futbol Federasyonu ve Beykoz Belediyesi arasında varılan işbirliğiyle ilçedeki gençlerin spor alanları artıyor, her mahalle spor sahası imkânına kavuşuyor.

Mahmutşevketpaşa, Rüzgarlıbahçe, Dereseki, Akbaba, Kanlıca,  Kaynarca, Örnekköy, Yenimahalle’de açılacak spor sahalarında geleceğin yıldız futbolcuları yetişecek, gençler bu sahalarda sporla içi içe vakit geçirecek.

Spor sahası yapım çalışmaları kapsamında Dereseki, Kaynarca, Mahmutşevket ve Öğümce de zemin imalatları sürüyor.  Beykoz Belediyesi sahaların zemin, duvar, çevre düzenlemesi ve soyunma kabinlerini yaparken TFF de halı saha döşeme ve çevre çitini tamamlayacak.

İlçede faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri de eğitim ve antrenman çalışmalarında bu sahalardan istifade edebilecek.

Beykoz’un spor yatırımlarıyla günden güne cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Türkiye Futbol Federasyonu’nun Beykoz’a gelmesi konusunda gösterdiğimiz kararlılık ve iyi niyet neticesinde ilçemiz futbolun kalbinin attığı yer oldu. Milli Takımlar tüm eğitim, hazırlık ve alt yapı çalışmalarını burada yürütüyor. Futbolumuzla ilgili kararlar burada alınıyor. Geleceğin Ardalar’ı, Buraklar’ı, Selçuklar’ı burada yetişiyor. Uluslararası niteliklere sahip bu kompleks hem ülkemize hem de Beykozumuz’a büyük katma değer sağlıyor. Milli Takımlarla yaptığımız iş birliğini mahalleler düzeyine taşıyarak 8 yeni sahanın yapımına başladık. Buralardan yetişecek sporcular ülke futboluna yeni vizyon ve güç katacaktır. Belediye olarak futbolun yanı sıra tüm spor dallarının ilçemizde gelişmesi için desteğimiz her zaman devam edecek.” dedi.

8 spor sahanın yılsonuna kadar gençlerin hizmetine sunulması hedefleniyor.

Haber Merkezi

Beykoz camı hayat buluyor
Önceki Beykoz camı hayat buluyor
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (3 Yorum)

Halil İBrahim Ökkeş (9 yıl önce)

Belediye parayı nasıl aklayacağını şaşırmış...

CANDAN ÖMER İŞGÖREN (9 yıl önce)

ya arkadaş her yere saha yapıyorsunuz duyun sesimizi koskoca beykoz da 50 metrekare yer ayımıyorsunuz bize rc araç pisti istiyoruz . http://www.dostbeykoz.com/beykoz-da-drift-pisti-istiyorlar

Ayten Seyirhan (9 yıl önce)

Çok güzel projeler başkanım teşekkürler size. Halı Saha Yapımını Refturf mu yapacak? Geçen televizyonda görmüştüm türk firması ve barselonaın sahasını yapmış. Gerçekten çok güzel saha yapmışlardı.

Yorum Yaz