Spor

Beykoz’a 8 modern saha

Beykoz’a 8 modern saha
30.07.2015 23:00
| | |
6355

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin Riva’ya gelmesiyle ilçedeki spor yatırımları da hız kazandı.

Beykoz Belediyesi ve TFF işbirliğiyle Beykoz’a kazandırılması planlanan 8 yeni spor sahasının inşaatına başlandı. 

Türkiye Futbol Federasyonu ve Beykoz Belediyesi arasında varılan işbirliğiyle ilçedeki gençlerin spor alanları artıyor, her mahalle spor sahası imkânına kavuşuyor.

Mahmutşevketpaşa, Rüzgarlıbahçe, Dereseki, Akbaba, Kanlıca,  Kaynarca, Örnekköy, Yenimahalle’de açılacak spor sahalarında geleceğin yıldız futbolcuları yetişecek, gençler bu sahalarda sporla içi içe vakit geçirecek.

Spor sahası yapım çalışmaları kapsamında Dereseki, Kaynarca, Mahmutşevket ve Öğümce de zemin imalatları sürüyor.  Beykoz Belediyesi sahaların zemin, duvar, çevre düzenlemesi ve soyunma kabinlerini yaparken TFF de halı saha döşeme ve çevre çitini tamamlayacak.

İlçede faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri de eğitim ve antrenman çalışmalarında bu sahalardan istifade edebilecek.

Beykoz’un spor yatırımlarıyla günden güne cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Türkiye Futbol Federasyonu’nun Beykoz’a gelmesi konusunda gösterdiğimiz kararlılık ve iyi niyet neticesinde ilçemiz futbolun kalbinin attığı yer oldu. Milli Takımlar tüm eğitim, hazırlık ve alt yapı çalışmalarını burada yürütüyor. Futbolumuzla ilgili kararlar burada alınıyor. Geleceğin Ardalar’ı, Buraklar’ı, Selçuklar’ı burada yetişiyor. Uluslararası niteliklere sahip bu kompleks hem ülkemize hem de Beykozumuz’a büyük katma değer sağlıyor. Milli Takımlarla yaptığımız iş birliğini mahalleler düzeyine taşıyarak 8 yeni sahanın yapımına başladık. Buralardan yetişecek sporcular ülke futboluna yeni vizyon ve güç katacaktır. Belediye olarak futbolun yanı sıra tüm spor dallarının ilçemizde gelişmesi için desteğimiz her zaman devam edecek.” dedi.

8 spor sahanın yılsonuna kadar gençlerin hizmetine sunulması hedefleniyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, TFF, Beykoz Belediyesi, Mahmutşevketpaşa, Rüzgarlıbahçe, Dereseki, Akbaba, Kanlıca, Kaynarca, Örnekköy, Yenimahalle

reklam
3 Yorum
Halil İBrahim Ökkeş27.08.2015 21:41:57

Belediye parayı nasıl aklayacağını şaşırmış...

CANDAN ÖMER İŞGÖREN04.08.2015 23:37:35

ya arkadaş her yere saha yapıyorsunuz duyun sesimizi koskoca beykoz da 50 metrekare yer ayımıyorsunuz bize rc araç pisti istiyoruz . http://www.dostbeykoz.com/beykoz-da-drift-pisti-istiyorlar

Ayten Seyirhan01.08.2015 11:49:23

Çok güzel projeler başkanım teşekkürler size. Halı Saha Yapımını Refturf mu yapacak? Geçen televizyonda görmüştüm türk firması ve barselonaın sahasını yapmış. Gerçekten çok güzel saha yapmışlardı.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"