Beykoz'a 5 bin yeni konut yapacağız

  • 0
  • 11344
Beykoz'a 5 bin yeni konut yapacağız

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, yeniden seçilmesi durumunda 5 bin konut yapacaklarını ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kurulacağını söyledi.

Beykoz Belediye Meclisi'nin 2019-2024 döneminin son toplantısında konuşan Murat Aydın Beykoz zemininin beklenen İstanbul depremi açısından idare eder durumda olduğunu ancak yapılan binaların güçlü olmadığını söyledi.

Aydın, "Fay hattına uzaktayız, zeminimiz idare ediyor. Ama binalarımız zemin koşullarına uygun yapılmadığı için ufak bir depremde yıkılabilir. Ne olur bu kentsel dönüşüm meselesini sahiplenelim. Daha iyi yapabiliriz üzerinden siyaset yapmak lazım" dedi.

"Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kuracağız"

31 Mart seçimlerinde yeniden seçilmesi durumunda Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kuracaklarını ifade eden Murat Aydın, "Çok ciddi bir ekip oluşturacağız. Bu ekibin bir bilgilendirici yol gösterici tarafı olacak. İki de icracı tarafı olacak. Arsa tedarik ederek biz 5 bine yakın konutu ücretsiz olarak Beykoz'daki problemli zeminlerdeki binalara karşılık vermeyi düşünüyoruz ve planladık. Hiçbir bedel almadan anahtarını, tapusunu vereceğiz." şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Murat Kurum Beykoz'da Ekrem İmamoğlu'na yüklendi
Önceki Murat Kurum Beykoz'da Ekrem İmamoğlu'na yüklendi
Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Sonraki Ekrem İmamoğlu Beykoz İlçe Başkanını evinde ziyaret etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz