Süleyman ÇALIK
  • 16/05/2024 Son günceleme: 16/05/2024 17:59
  • 3.833

Yapmaya geliyoruz dediler. Geldikleri gibi yıkarak gittiler. Beykozluyu yok sayıp yerel belediye binasını adliye binasına çevirdiler. İnsanları kimlik kontrolleri ile karşıladılar.

Galiba Zeytinburnu'nda öyleymiş ki burayı da, Zeytinburnu'na benzetmeye çalıştılar.

Yahu kardeşim, burası Beykoz, Beykoz Anadolu yakası. Cenazede, düğünde birlikteliği yaşayan bir ilçedir Beykoz. Yozlaşmaya yüz tutacak en son yerlerden birisidir bizim ilçemiz!

Bir hışımla geldiler, ‘Cumhurbaşkanı özel görevlendirdi’ dediler… ‘Sorunları çözmek bizim işimiz dediler.’ Sorun çözecekleri yerde sorun ürettiler. Dolu kasayı alıp boş kasa teslim ettiler. Aklı evvel hepi topu dört kişiler.

Beykoz’u kendilerinden ibaret zannettiler. Oysa ki, Beykoz dörtten büyük… Oturduğu yerden bunları göremediler. Aradaki 19.500 farkı erittiler, 1400 fark ile kaybettiler. Üstüne 20 küsur fark yiyip arkasına bakmadan gittiler. Beykozluyu çantada keklik gördüler. Arabada soğan var yer misiniz? Dediler. Beykoz’un çocukları yemediler.    

Beykoz'un üstüne çöreklendiler. Beykozluyu işgalci gördüler!  Beykozlular da sepetleyip gönderdiler, halka rağmen bir şey olmayacağını gördüler. Halkın umudunu çaldılar. 

Umut diye sarıldıkları yönetimden umutsuzluğu gösterdiler. Bunlara çanak tutanları da unutmuş değiliz. Neymiş efendim "20 bin fark atarlar" algısını yapanları.

Oysa ki, 20 bin fark yediler onlarda kendilerini biliyorlar! Herkes de onları.

Herkes şunu iyi bilmeli, halka rağmen kimsenin bir şey yapamayacağını. Beş sene çok uzun bir süre değil, günün sonunda ektiğini biçersin.

Vatandaşın ahırını sundurmasını yıkarsan vatandaş da senin siyasi hayatını yıkar. 

Öyle park, bahçe sahil düzenlemene aldanıp seni ödüllendirmez. Yok, kahve dünyası açtım, yok sahili düzenledim, yok çorba dağıttım, yurttaş popülizme yer vermez böyle ayaz da kalır bakarsın.

Hee o kadar parayla da bunlar çok bir şey değildi, övünülecek bir durum da yok ortada. 

Kaldırımlar sök tak, var  olan sahile düzenleme yap, her yer beton her yer kaldırım, yolları daralt, otoparkı olmayan alanlar yarat, paraları har vurup harman saç.

Kasayı tım tıkır bomboş bırak. 

Hazır olanı dağıt, belediyenin arsasını sat, sonrada hizmet ettim naraları at.   

İhtiyaç olan yurt yap. İstihdama dayalı icraatlar yap. Gelişime açık alanlar yap. Turizm kenti deyip oteller sosyal alanlar yap. Ekonomiye katma değer yarat. Cam kenti dedin projeler yap.

Dericilik var. Dericilikle ilgili alanlar aç. Organik tarım var, katkı yap. Deniz var, balık  ürünleri alanları aç. Orman var, doğaya dayalı turizm aç. İki boğaz köprüsü bölgende cep otogarları, antrepolar aç. İstihdama dayalı işsizliğin önünü aç. Sonrada çık sokağa hizmet ettim naraları at.  Sağlıcakla kalın.

Yazarın Yazıları