Siyaset

Beykoz 2B’den 887 Milyon TL gelir elde etti

Beykoz 2B’den 887 Milyon TL gelir elde etti
07.04.2018 15:19
| | |
7501

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 2017 yılı Faaliyet raporunun görüşüldüğü meclis toplantısında, Beykoz’un 2B’den 887 Milyon TL gelir elde ettiğini söyledi.

Meclis oturumu, toplantı salonunun yetersizliği nedeniyle Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında bir araya gelen Beykoz Belediyesi Meclisi, 2017 Yılı İdare Faaliyet Raporu’nu görüşerek oy çokluğuyla kabul etti. 

Belediye bünyesindeki 23 müdürlüğün 2017 yılında gerçekleştirdiği hizmet, yatırım ve çalışmalarını içeren Faaliyet Raporu, 6 Nisan 2018 Cuma günü yapılan oturumda görüşülerek onaylandı.

Mecliste öncelikli olarak  4 Nisan 2018 tarihli tutanak ve komisyonlardan gelen raporlar oylandı. Ardından Meclis Başkanlık Divanı tarafından, 5393 sayılı yasanın 25. Maddesi gereğince hazırlanan, müdürlüklere dair tahmini ve gerçekleşen bütçelerin değerlendirildiği Denetim Komisyonu Raporu okundu.

Faaliyet raporunun görüşmeleri sırasında AK Parti Grubu adına Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Salim Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi adına Grup Başkanı ve Meclis Üyesi Aydın Düzgün birer konuşma yaptı.

“İstanbul’da en geri kalmış ilçeyiz”

CHP Grup Başkanı Aydın Düzgün, 14 yıldır ülkeyi ve dünyanın en güzel olan Beykoz’u AK Parti’nin yönettiğini ifade ettiği konuşmasında, “İstanbul'da 39 ilçe arasında en geri kalmış ilçeyiz.” dedi.

Düzgün şöyle devam etti: “Sayın Başkan söylüyor ya ‘biz olmasaydık kim çivi çakardı’ diye. Bırakın çivi çakmayı Allah muhafaza olan çivilerde gidiyor. Siyasi tarihimize baktığımızda bu güne kadar hiçbir parti kalıcı olamamıştır. Maalesef ülkemize ağır zararlar vererek gitmişlerdir. Her parti iktidar olana kadar halkın bütün sorunlarını çözeceğini söylüyor ve iktidar oluyor. Sonradan ne olur da iktidardan inerler? Bu sorunun cevabını en iyi siz biliyorsunuz. Ülkemizde taş üstüne taş koyamadan gidiyorsunuz. Bütün bu sıkıntıları da halkımız çekiyor.”

“Bacaları aş veren Beykoz’da fabrikalar kapandı”

Çok değil 10-15 sene önceyi hepiniz hatırlayın. Buradaki birçok halkımız bilir. Bacaları tüten Beykoz'a aş veren fabrikalar kapandı. Bugün geldiğimiz noktada bu üçü de üç holding patronunun malı oldu. Binlerce Beykozlu evine aş götürüyordu. Beykoz yoksullaşan emekçileriyle, işsiz gençlerimizin yoğunlukta olduğu bir kasaba haline dönüştü.

“Adaletsiz kentsel dönüşümden vazgeçin”

CHP Grubu olarak şu son bir yılda yapılacak yanlışlarınızdan dönün. Adaletsiz kentsel dönüşümden vazgeçin, insanlar huzur içinde otursun. Afet riskli alanlar diyerek halkı huzursuz etmekten vazgeçin. Buradan CHP olarak dönüşüme karşı olduğumuz sonucu çıkmasın. Belediyemizin arsa alma ve satma politikası değiştirilmelidir.

“Gelir düşüyor, giderler artıyor”

Beykoz Belediyesi'nin 2014 yılı geliri 512 milyon, 2015'de 566 milyon, 2016'da 362 milyon, 2017'de 344 milyon yani gelirler sürekli düşüyor. İşin enteresan tarafı gelirler düşüyor aynı hızda giderler artıyor. Bunun sonunu alamazsınız. Son 4 yılda harcanan tutar 1 milyar 79 milyondur. Ben bir şey demiyorum, bu paralar nereye harcandı? Ne yaptınız?

Toplantının devamında, Başkan Yardımcısı ve Meclis Üyesi Salim Öztürk Beykoz Belediyesi’nin çevre, sağlık ve sosyal alanlarda Türkiye’ye örnek olan Sıfır Atık, Akıllı Atık, Evde Sağlık, Ambulans ve Binek Araç ile Psikolojik Danışma Merkezi, Sağlık Otobüsü ve Diş Muayene hizmetleriyle ilgili bilgi verdi. 

Şahıslar adına ise AK Parti Meclis Üyesi Emin Yavuz ve Sinan Çıtlak ile CHP grubu adına Aydın Düzgün söz aldı.

“Beykoz’un İmkânlarını Artırıyoruz”

Mecliste 2017 yılı yatırımları ve hizmetlere dair konuşan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Her dönem Beykoz’un imkânlarını artırıyoruz. 2009’da Beykoz’un mülkiyet sorununu çözdükten sonra 2014’te plan çalışmalarına ağırlık verdik. Bize verilen yasal imkânların hepsini halkımızın hayrına kullandık. Beykoz artık planlı hale geldi.” ifadelerine yer verdi.

“Çavuşbaşı ve köyler hariç planları tamamladık”

Beykoz’un İstanbul’un 5. büyük ilçesi olduğunu ve imar ve mülkiyet konularında ciddi mesafe aldıklarını kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Başka ilçelerin 3 katı çaba harcayarak planları yapıyoruz. Çavuşbaşı bölgesi ve köyler hariç planları tamamladık. 1982 yılında çıkan Boğaz Kanunu’na yani öngörünüme tabi yerlerde bir şey yapma şansımız yok. Parlamento farklı bir karar almadıkça, belediye meclisinin yapabileceğe bir şey yok.” dedi.

“2B’den 887 Milyon TL gelir elde ettik”

2B satışlarından elde edilen gelirle bütçemizi artırdık. 13 bin 614 adet 2B parseli satarak 887 milyon gelir elde ettik. Bunu yapan tek ilçeyiz, gelirimizi ilçe dışına çıkarmadık. Bu gelirleri de tasarruflu ve üzerinde düşünerek harcıyoruz. 2017 müdürlük yatırımlarında % 75 gerçekleşme öngörerek tasarrufa gittik. Beykoz’un geleceğini düşünmekle mükellefiz. Bundan sonra da böyle hareket edeceğiz. Faaliyet raporumuzun ilçemize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor” şeklinde konuşan Başkan Çelikbilek, faaliyet raporunu hazırlayan ekibe de teşekkür etti.

Başkan Yücel Çelikbilek, faaliyet görüşmelerinde ayrıca meclise, eğitimden, kültüre, alt ve üst yapı yatırımlarından bilgi işleme kadar yapılan hizmet ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Başkan Çelikbilek’in konuşmasının ardından Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve meclise teklifi yapılan 2017 Yılı Faaliyet Raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Oylama, 2B, Gelir

reklam
6 Yorum
Beykoz Beykoz 17.04.2018 16:09:33

DERDİ ÇEKEN BEYKOZ DERDİ ÇEKEN KARDEŞLERİMİZ AİLEMİZ BÜYÜKLERİMİZ DERDİ ÇEKTİREN KİM ? CEBİNE CUKKA YAPANLAR AHİRET VAKTİ HESAP VERECEKLER EYVALLAH AMA AHİRETTEN ÖNCE DE HESAP VERECEKLER SEÇİM ZAMANIDA HESAP VERECEKLER YALAKALAR TAKIMLARI GİYİP ÖN SAFDA YERİNİ ALIYOR ALSINLAR ALSINLAR

Pink15.04.2018 10:06:47

2-b dediniz son gün dediniz 50bin lira parayı nakit ödedik 2sene oldu hala tapu elimize ulaşmadı.Tapuya gidip sorduğumuzda verdiğiniz cevap neymiş efendim imarlı tapuymuş

Kamil Beykozlu09.04.2018 09:49:48

Ya yazmayacağım diyorum imar çözüldü yalanını görünce dayanamıyorum. 2017 Aralık ayında Gümüşsuyu için de demiştiniz imarı çözdük 5 ay geçti hala bir şey yok dalgamı geçiyorsunuz yoksa bizi saf mı zannetiniz anlamadım her konuşmada imar çzüldü ama yasal olarak bir yazı yok sadece Başkan biliyor biz bilemsekte olur her helde.

Oğuzhan Oflu08.04.2018 18:15:35

Kaldırım taşı ve park yapmaktan başka ne yapmışlar sorarım size yediniz beykozu be el birliğiyle gariban halkı zenginlere peşkeş çektiniz be yazıklar olsun size ancak Cep doldurun bu halkın hakkıyla Allah'ın huzuruna nasıl çıkıp ta hesap vereceksiniz hangi yüzle

meyrem08.04.2018 16:36:03

on görünüm deyipte imar için uğraşsanız daha fazla oy alırsınız on görünümde oturan biz vatandaşlar olarak imar verilmesini istiyoruz

Hasan Tas08.04.2018 08:56:39

Cavusbasi ve koyler disinda Beykoz plani bitmis. Tamamda Cavusbasi ve Koyler Beykoz'un yuzde 80i (%80i) demek. Kisacasi bosa kurek cektik demek istiyorlar.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"