Makaleler

Beykoz 1908 ve Paşabahçe BAL’e göz kırpıyor

14.03.2017 15:08
| | |
3769

Süper Amatör Lig Klasman gruplarında 5. hafta maçları sona erdi.

Haftaya A ve B gruplarında 4'er puanla giren ilçemizin iki temsilcisi Beykoz 1908 ve Paşabahçespor aldıkları galibiyetlerle puanlarını 7'ye yükselterek Bölgesel Amatör Lig umutlarını arttırdılar.

Bölgesel Amatör Ligde, İstanbul takımları çok başarılı bir sezon geçiriyor. En az bir İstanbul takımının TFF 3. lige yükseleceği neredeyse garanti gibi.

Bu da şu anlama geliyor. Süper Amatör Lig Klasman gruplarında grup 1.’leri ve 2.’leri garanti olarak Bölgesel Amatör Lige yükselecek. Grup 3. ve 4. leri Bölgesel Amatör Ligde dereceye girememiş bir İstanbul takımıyla tek maçlık yükselme maçı oynayacak. Kazanan Bölgesel Amatör Ligde yoluna devam edecek.

Takımlarımız şu an için orta sıralarda. Oynayacakları daha 4'er maçları var.

A grubunda yer alan Paşabahçespor'un grubunda lider Alibeyköyspor 15, ikinci sıradaki Şile Yıldızspor 11, üçüncü sıradaki Davutpaşaspor 10 , dördüncü sıradaki Feriköyspor ise 8 puanda. Gerçeği söylemek gerekirse ilk iki zor görünüyor. Ama ilk dört kesinlikle mümkün.

Paşabahçespor'un önünde Alibeyköyspor,Güngören Belediyespor,Feriköyspor ve Şile Yıldızspor maçları var. Bu 4 maçtan alacağı 8 puan en azından ilk dört sıra için yeterli olacaktır.

Gününde ve motive olmuş Paşabahçespor'un bu maçlardan en az 8 puan alacağına inanıyorum.

B grubunda yer alan Beykoz 1908 takımı da 7 puanda olmasına rağmen Paşabahçespor'a oranla ilk iki  şansı çok daha yüksek.

Grup liderinin 8 puanı olduğunu düşündüğümüzde

Beykoz 1908 takımının son 4 haftada sırasıyla oynayacağı İstanbulspor,Ortaköyspor,Kuştepespor ve Çıksalınspor maçlarından alacağı 8-9 puan bile ilk iki için dolayısıyla Bölgesel Amatör Lig için yeterli olacaktır.

Kendisini asla yalnız bırakmayan büyük taraftarıyla ve futbolcuların coşkusu ve inancıyla işi bu noktaya getirmiş Beykoz 1908 takımı işi şansa bırakmayacak ve gruptan ilk ikiye girerek Bölgesel Amatör Lige yükselecektir.

Hafta sonunda alınan galibiyetler takımlarımıza ilaç gibi geldi. Büyük moral verdi. Artık iplerin bizim elimizde olduğuna inanıyorum. Son 4 haftada her takım puan kaybedecektir. Önemli olan en az puan kaybeden takımlar arasında olmaktır.

Özellikle 6. ve 7. haftalar çok önemli. Bu iki haftadan alınacak en az 4'er puan takımlarımızı tamamen potaya sokacaktır.

Bu yolda kulüplerimiz inanıyor, futbolcularımız inanıyor,taraftarlarımız inanıyor,Beykoz'lular olarak bizler inanıyoruz.

Sözün özü şu; Beykoz 1908 ve Paşabahçespor Bölgesel Amatör Lige göz kırpıyor.

Anahtar Kelimeler: Beykoz 1908 AŞ, Paşabahçespor

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"