Beykoz 1908 TFF Bölgesel Amatör Lige kilitlendi

  • 0
  • 5007
Beykoz 1908 TFF Bölgesel Amatör Lige kilitlendi
Beykoz 1908 TFF Bölgesel Amatör Lige kilitlendi
Beykoz 1908 TFF Bölgesel Amatör Lige kilitlendi
Beykoz 1908 TFF Bölgesel Amatör Lige kilitlendi
Beykoz 1908 TFF Bölgesel Amatör Lige kilitlendi

İstanbul Süper Amatör Lig 5. Grubundan 2. olarak Sal Klasman Grubuna kalma başarısı gösteren Beykoz 1908 TFF Bölgesel Amatör Lige kilitlendi.

Sarı-Siyahlı ekibin Asbaşkanı Sedat Kaba yer aldıkları 5.Gruptaki maçlarına ilişkin yapmış olduğu değerlendirmede, "İyi günümüz de oldu kötü günümüze... Ben bir an bile Klasman Grubuna kalacağımızdan şüpheye düşmedim. Artık yeni hedefimiz ikinci mücadele dönemimiz başlamış durumda, Büyük Beykoz camiası tüm ferdi ile kulübüne elinden ne geliyorsa katkıda bulunmalı, birlikten güç doğar" diye konuştu.

Sezon başında geçen seneki kadrodan kalan birkaç isim dışında tamamen yeni bir kadro ile yola çıktıklarını hatırlatan Kaba, "Hiç hesapta olmayan, aklımızın ucundan bile geçmeyen maçlar yaşadık. Benim için bunlar içinde en çok üzüldüğüm Küçükçekmece İdmanyurdu deplasman maçımız oldu. Gaziosmanpaşaspor maçı da keza öyle, evimizde yaşadığımı farklı yenilgi bizi daha da bütünleştirdi. Nitekim yaşanılan her şoku da atlatmasını bildik. Çoğu kimsenin karamsarlığa kapıldığı anlarda başaracağımıza olan inancım tamdı... İşimizi son haftaya ki riskli ve Bay olarak geçeceğimiz bir hafta idi, buraya kalmadan bitirdik." dedi.

Takıma yapılan son transferler ile alternatifi bol iyi bir kadro haline geldiklerini söyleyen Boğaziçi Ekibinin Asbaşkanı Sedat Kaba, "İkinci transfer döneminde yaptığımız her hamleyi ince hesaplarla ölçüp tartarak yaptık. Öyle ki 2 ay öncesinden takibe başladığımız oyuncu bile oldu. Sonuçta Klasman Grubundan TFF Bölgesel Amatör Lige çıkma yolunda iyi bir kadro oluştuğu kanaatini taşıyorum. Rakiplerimizin analizi Teknik Kadromuz tarafından zaten yapılmakta. Öte yandan bizim en büyük moral-motivasyon kaynaklarımızdan birisi de cefakar taraftarlarımız ki onlara ayrı bir parantez de açmak gerekir. Cezalı ve seyirci yasağı uygulan maçlarda bile bize stada kadar eşlik etmelerini çok anlamlı bir katkı olarak görüyorum" şeklinde konuştu.

Başta Kulüp Başkanı Zeki Aksu olmak üzere Yönetim Kurulu ve dışarıdan destek veren paydaşlar olarak hedefe kilitlendiklerinin altını da çizen Kaba, "Herkes elinden gelen tüm imkânları seferber etmiş durumda... Her maç öncesi ve sonrasında kulübe kaynak akıtmak, futbolcularımıza hak ettikleri primleri verme için nasıl büyük mücadele verildiğini, saatler süren telefon trafiğinin yapıldığını da buraya not düşelim. Çok şükür ki futbolcularına mali vecibelerini yerine getirmiş bir kulüp durumuna geldik, üstelik bir tek gelir kalemi olmayan bir kulüp olarak başardık. Maalesef çok yalnızlaştırıldık, takıma bu Asırlık Çınara yardım etmekten kaçanlar varken, asgari ücretle çalışan bazı kardeşlerimiz bile karınca kararınca her çağrımızda yardımlarını esirgemediler... Bunlar unutulacak şeyler değil ve bu kardeşlerimiz de tarihe not düşülmüş durumda." dedi.

Süper Amatör Ligde yer alacakları Klasman Grubu ve rakipleri ile ilgili yoğun soruların muhatabı olduklarına vurgu yapan Beykoz 1908 A.Ş. Asbaşkanı Sedat Kaba, "Bakın bir kez daha ifade etmek isterim ki biz Büyük Beykoz'uz, o rakibin parası çok, bu rakibin kadrosu iyi, o, bu şu ile başlayan cümlelere kulaklarımızı kapatmış durumdayız. Rakiplerimiz bizden çekinsin, Türk Sporunun Asırlık Çınarı olan ve  her maçında tribünlere gelip destek veren ki ben Klasman maçlarında bunun katlanarak aratacağı düşüncesindeyim müthiş bir taraftar grubu olan bir takımız. Tamamen TFF Bölgesel Amatör Lige çıkmaya odaklandık. Bu süreçte yanımızda olanlar ile yola devam ederken, katkıda olmayanları da bir yerlere not etmek de en doğal hakkımız" şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Elmalı Spor Kulübü Başkanı Adem Ünal sezonu değerlendirdi
Önceki Elmalı Spor Kulübü Başkanı Adem Ünal sezonu değerlendirdi
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor