Beykoz 1908 kıl payı atlattı

  • 0
  • 8247
Beykoz 1908 kıl payı atlattı
Beykoz 1908 kıl payı atlattı

Beykozspor Kulübü, Çankırı Demirspor ile yapacağı basketbol müsabakası için Çankırı’ya gitti.

Beykozspor Kulübü, Çankırı Demirspor ile yapacağı basketbol müsabakası için Çankırı’ya gitti.

Karşılaşmanın oynanacağı salonda antrenman yapmak amacıyla bir gün önce giden oyuncular ve teknik ekip öyle bir olayla karşılaştılar ki…

İşte Beykozspor Kulübü’nün Çankırı’da yaşadığı olay:

“Beykozspor Kulübü olarak Çankırı Demirspor ile yapacağımız maç için Çankırı’da bulunmaktayız. Bir gün önce Çankırıya geldik, amacımız maçtan bir gün önce liderlik maçı yapağımız salonda antrenman yapmaktı. Önce maçı yapacağımız salonda kutlu doğum haftası etkinlikleri dolayısı ile antrenman yapamayacağımızı sadece maça çıkabileceğimizi ilettiler. İtirazımız üzerine, Çankırı’da yeni yapılan Orhan Saka Spor Salonu olduğunu ve maçı oraya aldırıp, antrenmanımızı da Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne ait bu salonda yapacağımızı söylediler.

Bize verilen saatte salona giriş yaptık güvenlik görevlisinden başka hiç kimse yoktu, antrenmanımıza başladık. Antrenmanımız devam ederken güvenlik görevlisi de mesai saatinin dolduğunu belirterek o da solunu terk etti.

Yaklaşık 40 dakika sonra potanın gürültüyle oyuncularımızdan Mehmet Emre Kancal'ın üzerine düşmesi sonucu, oyuncumuzu apar topar kendi imkanlarımızla Çankırı Devlet Hastanesi’ne kaldırdık.

Yapılan tetkikler ve çekilen tomografi sonucu oyuncumuzun kafasına sekiz dikiş atıldı ve üç saat gözlem altında tutularak taburcu edildi. Doktor tarafından 1 hafta maç ve antrenman yapması yasaklandı.

Oyuncumuzun başına daha üzücü bir olayda gelebilirdi. Bu olay maç esnasında da yaşanabilirdi belki de bir kaç basketbolcunun ölümüyle sonuçlanabilirdi. Böyle bir olay yaşansaydı bunun sorumluluğunu kim üstlenecekti. Sadece salonu yapmakla olmuyor, yapılan salonların yetkililer tarafından kontrol edilmesi, uzman kişilerin görevlendirilmesi gerekmektedir.

Çankırı Gençlik Spor Müdürlüğünün sorumluğundaki salonda yaşanan bu talihsiz olaydan dolayı, bu konuda soruşturma açılıp soruşturma bitene kadar Gençlik ve Spor İl Müdürü  görevden alınmalıdır.

Bu açıklamaları bir daha hiç spor salonunda hiç bir kulübün ve hiçbir sporcunun başına gelmemesi için açıklamak zorunda hissettik.

Bu olay dolayısı ile moral ve motivasyon seviyesi sıfıra inmiştir. Oyuncularımız bu önemli maç öncesi zorlanıyor. Türkiye Basketbol Federasyonu da bu olayın takipçisi olmalıdır.

Tüm kulüplere ve sporculara kazasız, sakatlıksız bir sezon diliyoruz."

Zeki Aksu
Beykoz Spor Kulübü Başkanı

Küçüksu Amele Pazarı, El Cezire'ye haber oldu
Önceki Küçüksu Amele Pazarı, El Cezire'ye haber oldu
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz