Beykoz 1908’in maçlarında belirsizlik sürüyor

  • 12.06.2020 19:50
  • Güncelleme: 12.06.2020 19:51
  • Okunma: 4277 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Lig Klasman A ve B Grubunda yer alan 16 takımın Başkanı, İstanbul ASKF Başkanı Ali Düşmez ile bilgilendirme toplantısında bir araya geldi.
Beykoz 1908’in maçlarında belirsizlik sürüyor

İstinye Orhan Saka Amatörler Evi’ndeki toplantıya İstanbul ASKF Başkanı Ali Düşmez ve İstanbul Futbol İl Temsilcisi Ali Tanrıyaşükür ile birlikte ASKF’den bazı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Klasman Grubu ekipleri olan Bakırköyspor, Beykoz 1908, Bulvarspor, Cevizli Anadolu, Dudullu, Gazi Mahallesi, Irmakspor, İstanbul Bayburt, İstanbul Kayaşehir, İstanbul Siirt, İstanbul Sinop, Kavacık, Nişantaşı, TED İstanbul Koleji ve Yeniköyspor Başkanları katıldı. Birinci bölümü basına açık, ikinci bölümü ise basına kapalı yapılan toplantıdan bir karar çıkmadı.

Ali Düşmez konuşmasında 2’nci ve 3’ncü Liglerin durumunun netleşmediğini ifade etti ve “biz beyaz sayfa çekmedik, Kulüp Başkanlarının görüşlerini de alarak önümüzü göreceğiz” dedi.

Beykoz Başkanı Aksu: “Liglerin oynatılması gerekir”


Toplantıda yer alan Beykoz 1908 Başkanı Zeki Aksu ise Amatörlig Sitesine yaptığı değerlendirmede, liglerin oynatılması gerektiğini yinelerken, "Toplantıda Kulüp Başkanlarımıza bilgilendirme yapıldı, ancak bugünkü durumda ben belirsizlik kesin bir şekilde anladım. Oynanır da diyemem, oynanmaz da diyemem; Çünkü kimse bu konuda net konuşmadı… Toplantıda yer Kulüp Başkanlarının birçoğu SAL Klasman Grubunun oynatılmaması gerektiği düşüncesindeydi. Biz, Beykoz olarak buna karşıyız. Liglerin oynanması gerektiği düşüncesinde olduğumuzu tekrar ifade ediyorum. Türkiye’de normalleşme süreci hızla devam ediyor. Bütün işletmeler açıldı, düğün salonları, spor tesisleri ve sair her yerde çabuk bir şekilde normalde dönülüyor. Ben camiam adına liglerin oynatılmasından yanayım. Futbol oynamak için uygun ortama geldiğimizi düşünüyorum ve ‘ligler oynatılsın’ görüşümüzü yineliyorum." diye konuştu.

Başkan Aksu, açıklamalarının devamında ise şu ifadelere yer verdi...  "Bir örnek vereceğim, İstanbul işgal altındayken, Türkiye Cumhuriyet henüz kurulmamışken, Galatasaray işgal kuvvetlerine karşı Taksim Stadında maç yapıyordu. Bu sebeple futbol için önümüzdeki birkaç hafta sonrasının çok uygun olacağını düşünüyorum. Toplantıda yer alan Başkanlarımız genelde yorum yapmadılar. Ayrıca, toplantının biz Başkanlara ayrılan süresinin de yetersiz olduğunu gördüm. 10.30’da bir araya geldik ancak Başkanlarımız fikirlerini tam beyan edemeden toplantı sona erdi. Bu toplantının özetinde şunu anladık: Süper Amatör Lig Klasmanda Liglerin devamı 15 gün içinde belli olur. Bence bugünkü toplantı önemliydi ve ben isterdim ki, 16 Kulüp Başkanı tek tek camiaları adına görüş verseydi harika olacaktı çünkü bu takımlar arasında BAL’a çıkmak istemeyen de olabilir, bizim gibi üst ligi çok isteyenler var… Bana göre ligler oynatılmayacak ise bu süreçte bir üst ligi isteyenlere öncelik verilebilir. Biz, Beykoz olarak Bölgesel Amatör Lige çıkmak zorundayız. Bütün planlarımızı buna göre yaptık. Şunun da bilinmesi gerekir, İstanbul’da BAL takımlarının sayısız çok az. Bu sayı 12 yerine 20 olmalı. Dolayısıyla BAL’a, SAL’dan daha çok takım alınmadılar. Klasmanda an itibariyle oynanacak 5 maç ve alınacak 15 puan var. Hiçbir şey sahaya çıkmadan belli olmaz. Ali Düşmez bize TASKK’ın da bu konuda çalışmalar yaptığını ve işin kolayına kaçmadıklarını söyledi. Süper Lig ve 1. Lig’in başlaması için çok emek verdiklerini ancak BAL ve SAL’ın kaderinin 2’nci ve 3’ncü Liglere bağlı olduğunu söyledi.”

Kaynak: Amatör Lig

Anahtar Kelimeler: Zeki Aksu, Beykoz Spor Kulübü