Spor

Beykoz 1908 AŞ’ye tezgah koltuktan geçiyor

Beykoz 1908 AŞ’ye tezgah koltuktan geçiyor
01.11.2018 17:37
| | |
3721

Süper Amatör Lig Tertip Komitesi'nin son toplantısından çıkan kararlardan biri Beykoz 1908 AŞ'yi yakından ilgilendiriyordu.

Beykoz 1908 A.Ş. Takımının geçen hafta sonunda oynadığı ve galibiyetle neticelenen Sultanbeylispor deplasman maçından sonra yaşananlardan dolayı İl Disiplin Kuruluna Sevk Edildi. Süper Amatör Lig Tertip Komitesinin son toplantısının ardından çıkan kararlardan biri de Beykoz 1908 Takımını  ilgilendiriyordu.

Karar No: 5 /2

Karar Tarihi: 30-10-2018

27 Ekim 2018 Tarihli Sultanbeyli-Beykoz 1908 müsabakasının ilk yarı bitiminde Beykoz 1908 Takımı taraftarlarının ev sahibi takımdan bir futbolcuya saldırdığı stadın koltukları ve tellerini kırdıkları ve müsabaka sonuna kadar ev sahibi takım, federasyon ve hakemlere küfürlü tezahüratlarda bulundukları tespit edilmiş olup Beykoz 1908 Takımının il disiplin kuruluna sevkine…

Oy Birliği ile karar verilmiştir.

Konunun gündeme düşmesi Beykoz 1908 camiasında infiale yol açtı... Çünkü Beykoz 1908 Takımının maçını oynadığı statta koltuk hiç yoktu, Başkan Zeki Aksu ve Yöneticiler için birkaç sandalye zar zor bulunabildi. 

Sultanbeylispor Takımında maçta 9 numaralı formayı giyen futbolcunun ilk yarı bitiminde Beykoz Tribünlerinin  önüne gelip formasındaki armasını öpmesi ile başlayan sözlü atışmaların ardından soyunma odalarına giden koridorda her iki takım futbolcuların bir birine girmesi son anda önlenmişdi.

Müsabaka esnasında bir-iki dakikayı geçmeyen Federasyona edilen sitemli sözler ise maçın başından sonuna kadar söylenmiş gibi yazılmakta idi maç raporunda.

Bu gelişmelerin ardından Beykoz 1908 A.Ş. Takımının Taraftar Grubu kamuoyu ile bir paylaşımda bulundu, işte paylaşımda ifade edilen bakış açısı...

BİZ BU TİYATRO’DA YOKUZ

Geçtiğimiz hafta sonunda oynadığımız Sultanbeylispor maçından koltuksuz statta koltuk kırdığımız ve demirleri paslı, çürümüş olan tellerin yıkıldığı için il disiplin kuruluna sevk edilmiş durumdayız.

Maçın oynandığı stadın ahırdan hallice olmasından sebep protokol tribünü tarafındaki teller ufak bir sarsıntıda yıkılmıştır. Devre arası olaylarından sebep sevk edildiğimiz kurula rapor sunan gözlemcinin(…), rakip takım oyuncusunun soyunma odasına girerken tribünlerimizi tahrik etmesini, söz konusu oyuncunun hiç bir kart görmeden 2. yarıda sahada yerini aldığını da raporunda bildirmesini isterdik.

Fakat bu tarz “maşa”lar ona söylenen doğrultuda bizim açığımızı kolladığı için bu rapora hiç şaşırmadık. Şunu da belirtelim ki sezon başında Sayın Ali Düşmez Bey’e söylediğimiz her sözün hala arkasındayız. Sizin bize yaptığınız gibi her adımınızın takipçisiyiz.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Disiplin, Kara

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"