Beykoz 1908 AŞ'nin Nijeryalı oyuncusu Ronald Atsaga

  • Güncelleme: 24.11.2017 10:23
  • Okunma: 4575 kez
  • Yorum: 0
Beykoz 1908 AŞ'nin Nijeryalı oyuncusu Ronald Atsaga, büyük umutlarla Türkiye'ye gelmiş. Umduğunu bulamayan Atsaga, parasını zamanında alamamaktan şikayetçi.
Beykoz 1908 AŞ'nin Nijeryalı oyuncusu Ronald Atsaga

Mütevazı koşullarda hayatlarına devam eden, çoğunlukla Afrika ülkeleri, İran veya Orta Asya Cumhuriyetleri’nden gelen yabancıların ortak gayesi bir gün profesyonel olmak.

23 yaşındaki Roland Atsaga Beykozspor forması giyiyor. İki yıl önce bir menajer tarafından Samsunspor’da denenmek vaadiyle Türkiye’ye getirilmiş ancak menajer kendisini aldatarak kayıplara karışmış. Ülkesinin federasyonuyla temasa geçen Nijeryalı oyuncu, kulübünün fellik fellik kendisini aradığını öğrenince “Türkiye’de kalıyorum” demiş ve daha sonra tanıştığı biri vasıtasıyla Tekirdağ’da Saray Belediyespor’la anlaşmış.

Burada geçen başarılı bir sezonun ardından da Beykoz’un yolunu tutmuş. Nijerya Premier Ligi’nde Warriors forması giyen, ülkesinin U20 takımında da oynayan Atsaga Tekirdağ’daki yaşamını özlediğini belirtiyor: “Saray’da otelde kalıyordum, keyfim yerindeydi. Daha yüksek ücret teklif edildiği için Beykoz’a geldim. Burada Mecidiyeköy’de iki evli çiftle aynı apartman dairesini paylaşıyorum. 1500 TL kira veriyoruz. İstanbul güzel bir şehir ancak fazla bir şey yapmıyorum.”

Nijerya Premier Ligi’nde bir oyuncunun ayda 1500 Naira (Yaklaşık 16 TL) kazandığını belirten ve bu nedenle Türkiye’de şansını denediğini belirten Atsaga, kulübünden ücretini zamanında alamamaktan dolayı biraz dertli. Genç oyuncu kazandığı paranın bir kısmını tek başına yaşayan annesine gönderdiğini, Nijerya inşaat işlerinde çalışan kardeşlerinin annelerine her zaman yardım edemediğini de ekliyor.

Spor Servisi