Makaleler

Beykoz 1908 AŞ nihayet!

2014.09.29 00:00
| | |
4287

Yılların ardından Beykoz Futbol Takımının sezona tabiri caizse Fırtına Gibi bir giriş yapması karşısında mutlu olmamak ne mümkün…

İnşallah sezon sonunda hedeflenen yani Bölgesel Amatör Lige geçiş yapılır. Aslında her iki kurum arasındaki güvensizlik ortamı için birileri devreye girmeli idi. Yani Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Beykoz Başkanı Zeki Aksu arası her ne ise sorun çözüme çok daha önce  kavuşmalı idi. Zararın neresinden dönülse kar diyeceğiz, ancak zara da bir hayli büyük olmadı da değil…

İlk 3 haftada aldığı 3 galibiyet ile camiayı yeniden hareketlendiren sarı-siyahlı ekibin başarısı ilçenin diğer kulüpleri için de olumlu sonuçları beraberinde getirecektir. Bu arada diğer kulüplere de bakacak olursak ilk önce Paşabahçespor’a odaklanmak gerekir. Coşkun Okur’un Başkanlığa gelmesi ile müthiş bir çıkışa geçmek üzerler. İstanbul Amatör liglerinde daha 10-15 yıllık mazisi olan kulüpler bile BAL ya da 3.Ligde oynarken Paşabahçespor Yönetimi bulundukları yerin kendi mazilerine yakışmadığı düşüncesinde.  Bakalım bu sezon amaçlarına ulaşabilecekler mi?

İlçe sporunda futbol dışındaki branşlara bakacak olursak ilk etapta Voleybol’a bakmak gerekir. Geçen sezon tarihinde ilk keza Takım düzeyinde Liglere katılım sağlayan Bayan Voleybol atkımı ile Beykoz Belediyespor bu sezon büyük bir sıçrama yapacak gibi. Bizzat takip ettiğim kadrosu geçen seneki kadrodan 5 gömlek daha üstün. Tabii ki lig uzun bir maratonu da beraberinde getirmekte.  Sakatlığı var, formsuzluk dönemleri var, o var bu var. Nitekim takımın en dikkat çekici isimlerinden Duygu Gürkan antrenmanda sakatlanınca ilk korkulan da yaşanmış oldu.

Futbol branşında faaliyetlerine son veren Beykoz Belediyespor Hentbol sporuna hızlı bir giriş yaptı. Kadrolarında birçok milli oyuncu bulunmakta. Yazı hazırlandığı anda Bölgesel Amatör Ligden 2.Lige çıkacak şansı yakalamak için Yalova’da maçlarını yapmakta idiler. Hentbol ilk duyulduğunda Beykoz’da mazisi olamayan bir spor branşı olsa da Takımın Antrenörü bu sporu Beykoz’da popüler hale getirecek projelerinin hazır olduğu bilgisini iletti. Özellikle okullar ile sıkı bir temasa geçeceklerini tahmin etmek fazla zor da değil.

Yine sportif faaliyetlerden aktaracağımız bir başka konu Beykoz Belediyespor Takımının Tekvandocularından Berranur Çiftçi’nin kilosunda Türkiye Şampiyonu olması. Kendisini ve değerli antrenörü Osman Günaçtı hocamızı kutlarım.

Beykoz’da haber sayfalarında okuyacağınız haberde de belirttiğimiz gibi eski futbolcularımızdan Mehmet Albayrak abimiz Veteranlar Balkan Atletizm Şampiyonasında 2 dalda ikincilik elde ederek göğsümüz kabartan isim oldu. Ben gerek bu sayfalarda gerekse de sohbet anlarında Beykoz’da markalaşacak iki spor dalı olduğunu ve bunlardan birinin Atletizm diğerinin Su Sporları olduğunu söylemiştim. Mehmet abimiz birçok gencin bu spor dallarından uzak durduğu anda futbolu bıraktıktan sonra Atletizme geçiş yapıp müthiş başarılara imza atarak, bu sporda yaşın pek de önemli olmadığını gençlere örnek olurcasına verdi.

Evet dostlar geride kalan 1 aylık sürede özetleyecek olursak ilçe sporu açısından bunlar yaşandı. Ha, bu arada Beykoz Kulüpler Birliğinde gerçekleşen Kongre sonunda Abdullah Yümsel Abimiz yeniden başkanlığa seçildi. Kendisini kutluyorum, gerçekten de sürekli üretken biri. İnanıyorum ki birçok değişik konularda projeler üretecektir. Görevi devreden Asım Özdemir için kim ne derse desin ben bu değişimin hayırlı olduğu düşüncesindeyim. Biraz dinlenmesi enerji depolaması gerekmekte. Yaptıkları ile yapamadıkları ile Beykoz İlçe sporunda Beykoz Amatör Spor kulüplerini hep gündemde tutma gayretinde oldu. Kesinlikle spordan kopmayacaktır, dolayısı ile onun tecrübelerinden gereken yerlerde yararlanacağız.

 

Anahtar Kelimeler:

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"