Beykoz 1908 AŞ, kritik eşiği aşabilecek mi?

  • Güncelleme: 08.12.2017 18:56
  • Okunma: 4377 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Lig 4. Grubunda alt sıralardan kurtulma mücadelesi veren Beykoz 1908 A.Ş zorlu 3 maç oynanacak.
Beykoz 1908 AŞ, kritik eşiği aşabilecek mi?

Türk Sporunun Asırlık Çınarlarından olan Sarı-Siyahlı ekip tam anlamı ile kaderine terk edilmiş bir görüntü çizmekte. Zaten zor bir sezon geçiren Boğaziçi ekibinde üst üste gelen cezalar, ve maçlarda yaşanan bariz hakem hataları nedeni ile sinirler gerilse de mevcut imkanlar ile elde kalan futbolcularla tam onur mücadelesi verilmekte.

Açıköğretim sınavları dolayısı ile hafta sonundaki maçını Pazartesi Gününe aldıran sarı-siyahlılar, puan sıralamasında kendinden bir üste yer alan Başakşehir Kartalspor ile tabiri caizse 6 puanlık bir maça çıkacak.

Bu müsabakadan alınacak 3 puan ile düşme hattından çıkmak isteyen Boğaziçi ekibi Perşembe günü ise bu kez Gülsuyu deplasmanın da Küçükyalı Yelkenspor ile karşı karşıya gelecek. Maltepe Takımı grupta lider durumda ve şampiyonlukta iddialı bir takım, yani bir anlamda zor mu zor bir maç sarı-siyahlıları bekliyor olacak.,

Küçükyalı Yelkenspor maçının ardından hafta sonundaki rakip ise Ramispor olacak. Bu maç bir iç saha karşılaşması olacak ve Beykoz 1908 A.Ş. uzun süre sonra evinde mücadele etmeye hak kazanmış halde rakibinin önünde galibiyet kovalayacak.

Beykoz 1908 A.Ş. Takım Antrenörü Mustafa Ülker gelinen son nokta ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Biz kadromuzdaki isimler ile antrenmanlarımıza devam etmekteyiz. Hangi durumda olursa olunsun Büyük Beykoz Takımı kadrosunda yer alan hiçbir futbolcu kardeşimiz pes edemez, mücadele azminden bir şey kaybedemez. Yaşanan sıkıntılar ortada ifade etmeme gerek yok,  bu zorlu süreçte bizleri, takımını yalnız bırakmayan isimler ile yolumuza fedakârca devam edeceğiz. Özellikle tüm dikkatimizi Pazartesi günü oynayacağımız Başakşehir Kartalspor maçına çevirirmiş durumdayız. Bundan sonraki haftalardaki durumumuza direk etki edecek bir maç olacak. Futbolcu kardeşlerim maç gününe kadar kendisini hazır halde ve tam konsantre biçimde olacaktır. İnşallah önümüzdeki haftaki bu kritik süreci alnımızın akı ile atlatacağız, bütün dilek ve beklentilerimizde bu yönde" diye konuştu.

Spor Servisi