Beykoz 1908 A.Ş’de katlamalı ceza şoku

  • Güncelleme: 01.03.2015 13:47
  • Okunma: 7208 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu’ndan, Beykoz 1908 A.Ş.Takımı’na katlamalı ceza geldi...
Beykoz 1908 A.Ş’de katlamalı ceza şoku

Daha önce ilk yarının son müsabakası olan Babaeskispor maçının 88.dakikasındaki olaylar nedeni ile şok bir kararla maçı iptal ettiren, Babaeskispor adına 3-0 tescilleyen AFDK, iki hafta önce Beykoz İbrahim Kelle Stadı öncesinde, stat dışında yaşanan olaylar nedeni ile emsali görülmemiş ceza kesti.

Stat içinde her iki takım oyuncuları arasında yaşanan bir olay olmamasında karşın, Çevik Kuvvet ile taraftarlar arasında yaşanan olaylarda gaz bombalarının sahaya düşmesine karşın mücadele birkaç dakikalık duraksama dışında her hangi bir sıkıntı yaşanmadan devam etmiş ve sarı-siyahlılar müsabakayı 1-0 kazanmıştı.

TFF AFDK, 13 Mart 2012 tarihli toplantısında Beykoz 1908 A.Ş.-Feriköyspor arasındaki müsabaka öncesinde ve devamında yaşanan saha dışı olayları nedeni ile açıkladığı kararda sarı-siyahlıları şok edecek bir ceza açıklamasında bulundu. Türkiye Profesyonel Ligler’inde maç esnasında saha içine atılmadık madde kalmaz iken, hatta bazı maçlarda seyirciler sahaya girip maçın durmasına vesile olurken dahi verilmeyen, verilmesine cesaret edilemeyen cezalar bazı taraftarlarını ifadesi ile yılların hıncı alınırcasına Beykoz 1908 A.Ş.Takımı’na uygulandı.

Alibeyköy Stadı'nda oynanan Feriköyspor-Beykoz 1908 A.Ş.maçında oyun 26 dakika durup sonrasında başlayıp devam ettirilirken, Beykoz 1908 A.Ş.-Babaeskispor müsabakasında güvenlik amaçlı çekim yapan görevli polis memurunun yüzüne bir pet şişe geldiği için ve ardından 5 dakika gibi kısa bir sürede tribünler anında boşaltılmasına karşın maçı 2 dakika kalmasına karşın iptal ettiren karar, Beykoz 1908 A.Ş.-Feriköyspor müsabakasında da kendini belli etti. Saha dışında yaşanan olayların faturasını sarı-siyahlı kulübe çıkaran AFDK'ya Beykozspor camiasından öfke yağdı. İşte Beykozspor'da infial yaratan kararın açıklama metni:

Beykoz 1908 A.Ş. Spor Kulübü hakkında; 04.03.2012 tarihinde oynanan Beykoz 1908 A.Ş. spor- Feriköyspor BAL müsabakasında çıkan saha olayları nedeniyle 3 maç sahası kapatılarak seyircisiz oynatılması ile birlikte 1.500.-TL (BİNBEŞYÜZ TÜRK LİRASI) para cezası verilmesine,

Yani şu günlerdeki gündemde olan eğitim sistemindeki 4+4+4 ' e okkalı bir rakip karar daha dâhil oldu. 1+ST/ 1+ST/ 1+ST = [1 saha kapama + tarafsız saha / 1 saha kapama + tarafsız saha / 1 saha kapama + tarafsız saha]

Beykoz 1908 A.Ş. Kulübü Müdürü Eser Öktem verilen cezayı Dost Beykoz’a değerlendirirken son derece ağır bir karar alındığını ifade ederek; “Maçta saha içinde her iki takım futbolcular arasında herhangi bir olay vuku bulmamış iken, maç sonu birkaç sözlü sataşma ki bu her maçta görülebilecek niteliktedir, var iken verilen bu kararı kulüp olarak anlamakta zorluk çektik. Biz savunmamızı yaptık, olayların stat içi ile ilgisi olmadığını beyan ettik. Hatta 2. güvenlik çemberi dışında stada yansımayacak olaylardı. Bunu hak etmediğimiz fikrindeyiz. İç sahada zaten tek maçımız vardı ve bu maçta bizim için önem arz etmekte idi. Yazık hem de çok yazık” şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz