Beykoz 1908 A.Ş’de büyük şok

  • Güncelleme: 02.01.2012 00:11
  • Okunma: 7642 kez
  • Yorum: 0
BAL’da zor günler yaşayan ve ilk yarı müsabakalarını düşme hattında tamamlayan Beykoz 1908 A.Ş’ye bir şok darbe de, Amatör Futbol Disiplin Kurulundan geldi.
Beykoz 1908 A.Ş’de büyük şok

Sarı-siyahlı ekibin İlk yarıdaki son maçı olan Babaeskispor müsabakası 89.dakikada çıkan olaylar neticesinde hakem kararı ile iptal edilmişti. Maçın son anlarında Beykoz 1908 2-1 mağlup durumda iken rakip savunmacının eline çarpan top nedeni ile tribünlerden gelen itiraz birkaç koltuğun kırılıp sahaya atılması ile sonuçlanmıştı.

Bir pet şişenin maçta güvenlik için çekim yapan polis memuruna gelmesi sonucu yaşanan yaralanma olayının ardından müsabaka hakemleri soyunma odasının yolunu tutmuş daha sonra tribünlerin boşaltılmasını talep etmişti. 5 dakika içinde 250 dolayında taraftar boşaltılması ile maçın başlaması beklenmeye başlanmıştı. Her iki takım oyuncuları sahada kalan 5 dakikalık uzatmanın başlama vuruşunu beklerken müsabaka hakemi her iki takım kaptanı ve teknik sorumlularını odasına çağırıp maçı tatil ettiğini tebliğ etmişti. Bu karar şaşkınlıkla karşılanırken Beykoz 1908 A.Ş.Kulüp Müdürü ve Müsabakada ki Takım Yöneticisi konumunda olan Eser Öktem’in itirazları sonuç vermemişti. İşte ligin ilk yarısı bitmesine karşın 10 gün sonra Beykoz 1908 A.Ş. yönetiminden savunma istenmiş ve sarı-siyahlı ekip kalan 5 dakikalık sürenin oynanması talebini savunmasında belirtmişti.

Aradan zaman geçse de AFDK ilginç bir karar alırken maçın skoruna ilişkin bir açıklamada bulunmayıp direk ceza kesilen bir açıklamayı kamuoyuna duyurdu. AFDK’nın açıladığı kararda aynen şu ifadeler yer almakta;

Amatör Futbol Disiplin Kurulu 29 Aralık 2011 günkü toplantısında gündemdeki konulara ilişkin yapılan değerlendirmenin ardından ortaya çıkan cezaları açıkladı. Buna göre Beykoz 1908 A.Ş. Takımı’na 3 maç seyircisiz oynama cezası kesildi. AFDK Kararının tam metnine gelince;

16- Beykozspor 1908 A.Ş. Kulübü hakkında; 18.12.2011 tarihinde oynanan Beykozspor1908 A.Ş.- Babaeskispor BAL müsabakasında; çıkan saha olayları çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 3 maç seyircisiz saha kapatma cezası ile birlikte 1.500TL (BİNBEŞYÜZ TÜRK LİRASI) para cezası verilmesine,

Üçüncü kez doktor bulundurulmaması nedeniyle 500TL (BEŞYÜZ TÜRK LİRASI) para cezası verilmesine,

Ayrıca güvenliğin sağlanmayarak talimatlara aykırı harekette bulunmaktan ihtar cezası verilmesine,

F.D.T.nın 11.maddesi uyarınca yukarıda belirtilen tüm para cezalarının içtima ettirilerek, TOPLAM 2.000TL (İKİBİN TÜRK LİRASI) para cezası verilmesine.

Kararın iletilmesinin ardından Dost Beykoz’a açılamada bulunan Beykoz 1908 A.Ş.Kulüp Müdürü Eser Öktem kararı anlamakta zorlandıklarını söylerken; “Zaten tribünlerde 245 biletli taraftar vardı, maç için 56 güvenlik görevlisi görev almıştı. Yani orana vurulduğunda % 30 gibi bir oran ortaya çıkmakta. Bu derece yeterli güvenlik görevlisi varken, Stadın boşaltılması çok kısa sürede sorunsuz gerçekleşmiş iken gerçekten de anlamakta zorlandığımız bir karar çıktı. Söyleyecek kelime bulamıyoruz. Beykozspor bu derece yalnız bırakılınca darbe üstüne darbe yemekteyiz. İşin bir başka ilginç olanı ise maçın skoruna ilişkin halen daha bir karar alınabilmiş değil. Biz bu konuda ciddi bir savunma gönderdik, tamam öyle yada böyle ceza kesildi ancak maça etki edecek, hakemlere, rakip takım futbolcularına her hangi bir saldırı ortadan kaldırılmış iken maçın kaldığı yerden devamı talebimize cevap bulamadık. Bakalım ne tür bir sonuç çıkacak, merak etmemek elde değil” şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz 1908 A.Ş, AFDK, Ceza, Olay

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz