Beykoz 19 Aralık'ta Bağlarbaşı'nda nefes alacak

  • Güncelleme: 09.12.2016 19:14
  • Okunma: 5545 kez
  • Yorum: 0
Bengü Efsen Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği Korosu, Beykoz Belediyesi'nin destekleriyle hazırlıklarını sürdürdüğü "nefes" temalı bir konser verecek.
Beykoz 19 Aralık'ta Bağlarbaşı'nda nefes alacak

Türk Müziğinin yapıtaşlarından olan Tasavvuf Müziğinin namelerini sanat severler ile bir araya getirecek olan Bengü Efsen Orkestrası ilk kez bir ilahi konseriyle dinleyiciyle buluşacak.

Her yıl düzenlenen Mevlana Celaleddin-i Rumi'yi anma etkinlikleri kapsamında hazırlıklarını sürdüren orkestra 19 Aralık Pazartesi günü Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezi'nde, "MEVLANA" temalı konserini sunacak.

"Son derece etkileyici bir proje!"

Beykoz Belediyesi'nin de destek verdiği 'MEVLANA' temalı konseri için basın mensuplarının karşısına çıkan Orkestra Şefi Efsen, "Tasavvuf ile Klasik Müziğinin ezgilerini bir araya getireceğiz" dedi.

Bengü Efsen; "Tasavvuf müziğimizin gönüllerde yer eden naif nameleri ile klasik batı müziği ezgilerini bir araya getiren bu konserimiz için uzun süredir çalışıyoruz. Müziğin evrensel olduğu konusunda tatmin edici sonuçlar içeren, son derece etkileyici bir proje olarak da kabul edilebilir. Konserimiz, hem Türk Müziği ve tasavvufa gönül veren dostlarımız hem de klasik müziği seven sanatseverlerimiz beğenerek izleyecekleri konser olacaktır" ifadelerine yer verdi.

Zaman zaman miniklerden oluşan orkestrasıyla müzik severlerin karşısına çıkan Bengü Efsen'ın, Başkanı olduğu Dostluk, Barış, Kültür ve Sanat Derneği'nin 'Dostluk ve Barış Korosu' 40 kişiden oluşuyor.

Beykoz şarkıları da dinleyiciye sunulacak

Konserde yaşanacak ilkler arasında; Beykoz için yapılmış şarkıların ilk kez dinletilecek olması da yer alıyor. Söz ve müzikleri Ulaş Engin ve Emrah Demiralp ikilisine ait olan “Dünya Bir yana Beykoz Bir Yana” ve “Cennet Beykoz” şarkılarının video klip çalışmalarını ise Ali Rıza Karahasanoğlu ve Gencebay Gür üstlenmişti.

Yaklaşık iki hafta sonra gerçekleşecek konser için Beykoz Belediyesi konser akşamı saat 18.30'da Kanlıca, Beykoz, Kavacık, Paşabahçe ve Beykoz Belediyesi önünden servis kaldıracak.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz